Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wobuloskop na PC

aa 21 Jan 2004 11:57 3258 3
    qmc
    Level 21  
    No jak dla mnie to bomba! Przydał by się bardzo do strojenia filtrów w nadajniku i innych podobnych badziewi. Wobuloskopu nie mam, a wydawać kase na fabryczny to też mi sie nie opłaca za bardzo, a koszt tego układu wydaje mi się, że nie powinien przekroczyć ok. 100zł (no chyba że ktoś kompa nie ma :)). Jeżeli dobrze pamietam to ten przetwornik A/D jest dostępny w sklepach przynajmniej u mnie w mieście i powinien kosztować ok. 50zł, a reszta elementów to juz raczej nie problem. Fajna sprawa i coś mi się wydaje, że chyba go sobie zrobię, ale poczekam jeszcze na opinię innych osób i wtedy zadecyduję czy warto. Pozdrawiam.
    super_daro
    Level 13  
    moze przydalby sie kolejny dzial na fforum Elektrody? taki z linkami do projektow kompletnych urzadzen? to dopiero bylby skarbiec "gotowców"
    aa
    Level 11  
    [hr:d29778b3b2]
    :arrow: qmc - koszt układu na pewno przekroczy 100PLN. Chociażby ze względu na scalak AD9850 który w ALFINE kosztuje ok. 25 USD (+VAT) a w TME ok. 130zł (+VAT). TLC549 to koszt ok. 15zł. Ale chcąc zredukować koszty na maxa, można wykorzystać prgram próbek firm które te układy produkują.
    Podam jeszcze link do całego projektu: The DDS Unit with AD9850/1