Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tensai RCD-7246 Schemat | Uszkodzenie po przepięciu w domu

koks5 28 Kwi 2008 22:06 597 2
  • #1 28 Kwi 2008 22:06
    koks5
    Poziom 11  

Witam! Kuzynka miała w domu awaria zasilania i uszkodzeniu uległy wszystkie sprzęty elektr. podłączone do sieci. Na "ZERO" poszła Faza... Radiomagnetofon z Cd Tensai RCD-7246 tak jak w temacie. Poszukuje schematu do tego radia. A może ktoś będzie mógł doradzić. NA układzie zasilania jest tlko Transformator z niego idzie na mostek Graetza i kond. elektr i później do płytki... Jest tam okolo 4V AC. Tylko nie wiem dlaczego jest AC skora są 4 diody prostownicze wiec chyba powinno być DC ale miernik DC nie zmierzy tylko idzie AC... :/ żadnego bezpiecznika tam nie ma... Nie wiem co mogę posprawdzać jeszcze tam... Z gory dziękuje za podpowiedzi i pomoc. \Sławek

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Kwi 2008 08:48
    Telo
    Poziom 39  

Nic nie zrozumiałem ale jeżeli prawdopodobnie spalił się transformator sieciowy wstaw nowy lub podłacz zasilacz wtyczkowy w miejsce bateri tylko jeżeli jest złacze które przełacza zasilanie sieciowe na bateryjne to zmostkuj na bateryjne.

0
  • #3 01 Maj 2008 16:43
    koks5
    Poziom 11  

ok. Dziekuje za podpowiedz.
    Posprawdzalem raz jesczcze i podlaczylem 12V z zasilacza labolatoryjnego, pozniej wymienilem transfor. i dziala. Temat do zamkniecia :) Dziekuje i Pozdrawiam

0