Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy Asus M2N-VM DVI współpracować z pamięciami DDR II 800MHz

29 Apr 2008 08:28 2459 14
  • Level 14  
    Czy płyta Asus M2N-VM DVI nie będzie gryzła się z pamięciami GOODRAM (DDR II 800MHz) a pytanie zadaje stąd, bo zakupiłem części i patrze w intrukcji płyty w sekcji "obługiwane pamięci RAM" i tam firmy GOODRAM nie ma wymienionej.
    Zmontowałem już komputer, ale boję się go uruchomić by zobaczyć czy odpali ze względu m.in. na te pamięci.
    Chciałem wziąć Kingstony, ale nie było ich i sprzedawca polecił te Goodramy no i wziąłem.
    2 pytanie:
    Mam wiatrak z tyłu obudowy i ma on 2 piny czarny (ziemia) i czerwony (czyli +). No a na płycie jest złącze 3 pinowe: 1 pin to ziemia, 2 to +, 3 to pisze ROTATION.
    No i w wyniku niefortunnego kształtu końcówki kabelka od wiatraka nie da się połączyć czarny z czarnym i + z +.
    Wobec czego czy podłączyć + kabelka do pinu ziemia na płycie głównej i ziemię kabelka do pinu ROTATION na płycie głównej?
    Bo tak się da podłączyć. Czy może jednak spróbować nożykiem wykształtować tak końcówkę kabelka by sie dało ziemię do ziemi i + do +?
    W komputerze na którym pracuję z tego co pamiętam była przejściówka i problemu nie było.
    3 pytanie:
    Czy stanie się coś złego jak się źle podłączy jakąś z końcówek od kabelków wychodzących z przodu obudowy (czyli tych kabelków od dodatkowego USB, muzyki)?
    Podłączenie od muzyki mnie martwi, bo jest nieopisane, na płycie głównej mam piny bodajże 5V i pin speaker a koncówki tego kabelka sound od przodu obudowy to kolor czarny i żółty no i nie wiadomo jak to podłączyć.

Przy czym przy kabelku żółtym jest ten znak taki "strzałka" więc to by wskazywało, że trzeba go podłączyć do pina 5V, a ten czarny kabelek do pina SPEAKER.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Helpful post
    Level 23  
    1. Włączaj, jeśli dobrze poskładałeś komputer to będzie działał.
    2. Czarny kabelek (ziemia) do minusa, a czerwony (+) do plusa, rotation to pomiar obrotów tego wentylka jest.
  • Helpful post
    Level 32  
    1. Polecił co miał na stanie lub czego chciał się pozbyć zapewne. Śmiało podłączaj.

3. Jak podłączysz USB na odwrót możesz popalić bezpieczniki SMD lub wystarczy czasem tylko odłączyć kompa od prądu na jakiś czas i zresetować CLEAR CMOS.
    W przypadku Audio front panelu płyta może pójść nawet na serwis gdy coś się źle podłączy. Podaj o które Ci przewody z obudowy chodzi, nie masz przypadkiem podpisanych pinów na wtyczce lub spiętej wtyczki w jedną całość? Strzałka wskazuje pin1 zazwyczaj.

Czy Asus M2N-VM DVI współpracować z pamięciami DDR II 800MHz
  • Level 14  
    Spinnaker ten obrazek to ukazuje pewne złącze audio, które dobrze podpiąłem. Ale oprócz tego złącza jest jeszcze jedno złącze od audio, które opisałem powyżej a które to podłącza się tam gdzie te kabelki od POWER-LED, RESET, PWRSW. To złącze całe to się nazywa System panel connector. A to złącze od audio, które jest częścią tego system panel connector to jest System warning speaker.
    This 4-pin connector is for chassis-mounted system warning speaker. The speaker allows you to hear system beeps and warnings.
    No i złącze jest 4 pinowe (skrajne jego piny to speaker i +5V a środkowe to ziemia), ale z obudowy wychodzą 2 kabelki które przy końcu tworzą 4-pinowe złącze i 1 skrajny kabelek jest żółty, do 2 środkowych nie dochodzi żaden kabelek, a do 4 pina dochodzi czarny. No i można na 2 sposoby wpiąć i własnie nie wiadomo jak.
    Te pamięci GOODRAM są gorsze od Kingstona? Bo mogę iść i zwrócić i nie ma problemu.
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Helpful post
    Level 23  
    Speaker to głośniczek z obudowy, podpinasz go pod te dwa skrajne i tyle. Kolejność tutaj znaczenia nie ma.
    Goodram czy Kingston nie ma większego znaczenia, te pamięci są niemal identyczne. Chcesz to wymień, ale koniecznością to nie jest.
  • Level 14  
    Ok, dzięki za rady. Jeszcze zauwazyłem, że na każdym kabelku od obudowy na jego końcu gdy przechodzi on w złącze to jest strzałka w skrajnym punkcie takiego złącza. To ona oznacza oczywiście gdzie jest wyższy potencjał (+), czy tam który pin to +5V ?
  • Level 23  
    Strzałka oznacza (+) jako wyższy potencjał. W wypadku ledów nie będzie to +5v a mniej, dlatego nie można w tym wypadku mówić o jakimś konkretnym napięciu.
  • Level 14  
    A co zrobić jak się tego nie da tak podłączyć:
    Czarny kabelek (ziemia) do minusa, a czerwony (+) do plusa, rotation to pomiar obrotów tego wentylka jest.
    Po prostu musiałbym kawałek plastiku urwać z płyty głównej aby wszedł kabelek w taki sposób.
    Czy może podłączyć wiatrak w odwrotną stronę, będzie się w drugą stronę kręcił jak się biegunowość zamieni i będzie dobrze.
  • Level 23  
    W drugą stronę kręcił się nie będzie, jak podłączysz odwrotnie, to wcale nie będzie się kręcił.
    Płyty sugerowałbym nie niszczyć, lepiej utnij tą wtyczkę z wentylka i podłącz kable do molexa (wtyczka taka jak do zasilania dysku twardego), czerwony wtedy do kabelka żółtego, a czarny do czarnego.
  • Level 14  
    No i z pamięciami się ta płyta nie gryzie, ale niestety posiada tajemniczy dźwięk o nazwie Raeltek ALC 662 no i podobno jak się zainstaluje windowsa XP z SP2 to nie wykrywa w windowsie urządzeń audio no i rzeczywiście nie wykrywa, nie ma dźwięku i trzeba kombinować jak koń pod góre.:) A konkretnie to to znalazłem na płycie głównej:

Due to an engineering error, the HD Audio bus driver that shipped in Server 2003 SP1 and Windows XP x64 Edition
    contains what is called ˇ§time bombˇ¨ functionality that prevents the use of the binary after a certain date.
    That date was August 1st 2005 and users may find their audio device stop working after that date.

Tylko że ja windowsa XP corporation 2006 SP2 instalowałem.
  • Level 23  
    Dziwne rzeczy coś opowiadasz. Kodek jest typu HD Audio i masz dwie możliwości, albo w biosie przełączysz z HD na AC97 albo szukasz UAA.
  • Level 14  
    Nie dziwne rzeczy tylko trzeba jakąś poprawkę zainstalować tylko nie wiadomo jaką, bo są poprawki do Windowsa 2003 SP1 i tych windowsów x64 a ja potrzebuje do windowsa XP Corporation 2006 SP2 no a na płycie nie ma a w necie nie mogę znaleźć.:)
  • Level 23  
    Poprawka to UAA napisałem wcześniej.
  • Level 32  
    Po nazwie kodowej szybciej dojdziesz - KB888111