Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 21PT4475/58 Ch L9.2E AA - poziome pasy

29 Kwi 2008 13:49 2498 5
  • Poziom 10  
    Przez całą długość ekranu wyświetla się poziomy pas i kilka pasków odchodzących od niego. Zakładam, że może być to wina kondensatorów w odchylaniu, ale nic nie widać, aby jakiś elektrolit padł. Na wszelki wypadek poprawiłem trochę luty w okolicy, ale nic nie dało. Moje pytanie, to czy mogę jakoś dojść który to kondensator (może nie elektrolit?), czy raczej wymienić wszystkie? A może to coś innego niż kondensator?
  • Poziom 43  
    Treść obrazu widoczna? Jaka antena (kablówka, naziemna)?
  • Serwisant
    Na pilota reaguje?Tryb AV działa poprawnie?
  • Poziom 10  
    Antena zwykła, ale to pojawia się bez względu na źródło sygnału, najbardziej jest widoczne przy sygnale z komputera czy dvd na eurozłącze, napisy na filmach powodują największe pasy, białe napisy na ciemnym tle ekranu, tak, że czasami prawie nie widać tych napisów. Wszystko inne działa poprawnie, pilot, AV, obraz poza pasami ok, itd...

Kilka lat temu miał mały wypadek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=877809#877809
  • Poziom 43  
    Wymieniaj elektrolity 2410, 2417, 2415, 2561.
    Możesz też spróbować rozgrzewać lutownicą - może ze wzrostem temperatury zjawisko będzie się ewidentnie zmieniać - czasami tak uda się znaleźć winowajcę.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem wszystkie elektrolity - pomogło, w sumie tak się spodziewałem, ale myślałem, że może ktoś wie dokładniej od jakiego zacząć. Dzięki.