Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka jest różnica między laserami KSS-320B oraz KSS-320C ??

Ostseebad Nest 29 Kwi 2008 14:29 2175 8
  • #1 29 Kwi 2008 14:29
    Ostseebad Nest
    Poziom 9  

historia jest taka...

...ze padł mi laser w radiu samochodowym BMW Business CD RDS. Był w nim laser KSS-320B i kupiłem identyczny wizualnie KSS-320C. Zamontowałem go i ....nie działa mi 'wciąganie' płyt do środka odtwarzacza.

1) Czy może mieć na to wpływ, że kupiłem typ C a nie B ( w sklepie internetowym zapewniono mnie że to są te same lasery) ??
    2) Co może być odpowiedzialne za to że przestał działać mechanizm wciągający płyty do środka??

.............proszę o pomoc :(

0 8
  • #2 29 Kwi 2008 14:46
    Telo
    Poziom 39  

Jezeli była zworka to kolega ją rozlutował?

0
  • #3 29 Kwi 2008 14:59
    rob1
    Poziom 23  

litery B i C odpowiadaja za sztywnosc zawieszenia optyki lasera
    co do wciagania plyty laser niema nic do tego.
    rozlutuj zworke jak wyzej napisal kolega

0
  • #4 29 Kwi 2008 15:16
    Ostseebad Nest
    Poziom 9  

...ojej :) ..panowie jestem z wykształcenia magistrem sztuki, ale z zawodu mechanikiem poj samochodowych.
    Każdy elektronik mnie zbywał z naprawą tego radia ...fantazjowali że laser kosztuje 300zł ...postanowiłem sam kupić i wymienić ..heh a laser kosztował 50zł

...i teraz pytanie ..o jaką zworkę chodzi?? jak odlutować? jak ona wygląda?

Wymieniając ten laser krok po kroku (fotografując krok po kroku) uważnie patrzyłem co do czego było przykręcone i tą samą droga złożyłem z uwagą i ....nie działa zasysanie płyt

z góry dzięki za odpowiedzi

0
  • #5 29 Kwi 2008 18:45
    daras984
    Poziom 22  

witam
    musiałeś źle założyć laser rozbierz mechanizm i przeanalizuj jak ta mechanika pracuje a na pewno zadziała, laser musi być ustawiony przy tym małym włączniku krańcowym jak nie będzie do niego dochodził to wtedy morze być taki efekt

0
  • #6 30 Kwi 2008 08:52
    Ostseebad Nest
    Poziom 9  

..wciąganie płyt juz działa ...najprawdopodobniej kabelek zasłaniał fotodiodę

...no ok ..ale dalej nie działa mi laser :(
    ....więc o co chodzi z tą 'zworką' :?: ...nierozlutowaną

0
  • #8 30 Kwi 2008 10:33
    Telo
    Poziom 39  

Zobacz na taśnach połaczeniowych masz dwa punkty zlutowane kroplą cyny rozlutuj to przy pomocy licy.

0
  Szukaj w 5mln produktów