Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olej do smarowania wentylatorów

29 Kwi 2008 15:45 1353 14
  • Poziom 9  
    Witam !
    Ostatnio usłyszałem dziwny pisk, zlokalizowałem go dochodził z wentylatorów i myśle że piszczą chyba te łożyska co są w nim ...

I tu moje pytanie czym to nasmarować, w domu znalazłem "olej uniwersalny", którego zdjęcie zamieszczam niżej i tu moje pytanie czy mogę kropelkę kapnąć na te łożysko ? I czy to nie zaszkodzi ?
    Olej do smarowania wentylatorów
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Oraz:
    Uwaga Autorzy Postów !

• Pomocny post
    Poziom 35  
    Raczej nie wybuchnie ;)
    Ja osobiście wole zwykły silnikowy ze względu na większą gęstość wiec i mniejsze wyciekanie.
  • Poziom 9  
    Czyli mogę spokojnie nasączyć te łożyska ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak.
  • Poziom 26  
    Ja używam OLIWY do MASZYN do szycia.
  • Poziom 32  
    Ja stosuje smar maszynowy tzw. "tawot" jest dobry bo gęsty i tak szybko nie wyleci.
  • Poziom 21  
    Tylko nalep z powrotem nalepkę z tyłu wentylatora, jak nie będzie zaślepki.
  • Poziom 9  
    Ja używałem nawet masła do kanapek, dłużej wtedy trzymał.
    Bo te oleje różne to działały kilka dni tylko...
  • Poziom 35  
    kowalmen napisał:
    Ja urzywałem nawet masła do kanapek, dłużej wtedy trzymał. Bo te oleje różne to działały kilka dni tylko

No bez przesady, masło zawiera wodę itd poza tym ulega jełczeniu. no może w sytuacjach awaryjnych można na krótko ale na dłużej nie polecam no chyba że chcemy wydłubywać rdzę z wentylatora.
  • Poziom 9  
    Jak już wentylator zacznie charczeć to najczęściej nic mu nie pomoże. Wystarczy, że jakiś włos się dostanie i koniec. Testowałem już wiele substancji i niestety wszystko wracało do poprzedniego stanu :/ Najlepiej chyba jedak kupić nowy...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No nie chciałem juz o tym pisać, ale wentylator kosztuje max 15zł. A jak już się zestarzał to nic mu nie pomoże na długo...
  • Spec od GSM
    Olej jadalny krzepnie/utlenia sie na powietrzu - dlatego nigdy nie jest stosowany do smarowania urządzeń (no chyba że patelni) - po 2 tyg. taki smar z oleju jadalnego jest juz twardy i tylko utrudnia smarowanie, w ostateczności powoduje unieruchomienie.
  • Poziom 9  
    No dakładnie. Można zainwestować w jakiś wentyl lepszy max 50 zł i chodzi latami.
  • Poziom 9  
    Właśnie zalałem go tym olejem i jak narazie jest super,żadnego charczenia nie słyszę ... ;) A jak będe mnial trochę kasy to zapewne kupie coś nowego i lepszego...

Ale i tak bardzo dziękuje za pomoc ... :)
  • Użytkownik usunął konto