Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2xPIONEER TS-W3001d4 =2000RMS Jaki wzmacniacz

inspirationss 29 Apr 2008 16:21 3998 31
Bosch
    inspirationss
    Level 10  
    Jak w temacie czym zasilic te glosniczki? Prosze o rozsadne odpowiedzi nie posiadam za wiele kasy na wzmaka. Pilne! Z góry dziekuje;*
  • Bosch
    williams
    Level 30  
    hohoho ≈2kW na napęd? i nie ma za dużej kasy na wzmaka? cięęężko będzie. To jaką sumą dysponujesz? Na razie takie pytanie.
    korn85
    Level 15  
    Zabrałeś się troszku od dupy strony do tego. Najpierw kupiłeś dwa mocne subwoofery, a teraz nie masz za wiele kasy na wzmacniacz. Pamiętaj, że trzeba też przy mocy 2kW RMS zadbać o odpowiednią instalację elektryczną, co ciągnie za sobą kolejne koszty. Ile masz zamiar przeznaczyć na wzmacniacz i instalację elektryczną?:)
    mlody1921
    Level 29  
    myśle ze poradziłby sobie juz znimi Bm psx d2 jest za 800 zł 1,5 kw
  • Bosch
    inspirationss
    Level 10  
    sądze ze do 800zl moge wydac, instalacja swoja droga, tylko jestem laikiem i sie zbytnio nie znam jaki kondensator ile F? aku juz zmienilem na 74Ah, wystarczy? z czego zbudowac skrzynie? myslalem o podwójnej closed, dobre rozwiazanie?

Dodano po 8 [minuty]:

2-ga prosba szukam wolontariatu poniewaz jak zbiore caly sprzet chcialbym to umiejetnie podlaczyc, a przydala by mi sie pomoc osoby ktora z chęcia siadzie ze mna przy aucie i pomajstruje z instalacja oczywiscie browar, zarło itp na moj koszt;)
    burza_wroc
    Level 15  
    Głośniczki moim zdaniem ciekawe, ale niestety za 800 zł to nic dobrego tutaj nie wskurasz :( ja bym wrzucił tutaj coś z Hifonicsa ale to przedział cenowy min 1500zł... a jakie to auto? masz poprowadzone już kable? ;)
    mlody1921
    Level 29  
    ja moge pomoc ale Rzeszów to chyba troche daleko no ciekawe to one są ale to taki zamulacze rap i hh tylko i wyłącznie

wiec mysle ze niekupisz nic lepszego za ta kase jak psx d2

kolega crazy ma takiego
    bbartasswlkp
    Level 31  
    Zgodze sie z kolega burza_wroc szukałbym czegoś z wyższej półki taki wzmak to sie kupuje już prawie na amen :] Nieżebym reklamował swojego sprzetu który mam na sprzedaż ale taki hifonics o mocy 1,8kw przy 1ohm i o wieeele lepszych parametrach niż bm psx d2 wiem bo miałem oba te wzmaki jest o wiele bardziej konkretnym i przemyślanym zakupem a kwota 1000zł niejest wygórowa jak na sprzet tej klasy :0 pozdrawiam
    mlody1921
    Level 29  
    no jak kolega ma troche ma tysiaka i postawi flaszke koledze bartasowi to ma 1,8 kw :D co pionki sie spocą :D ale bedzie dosadnie i ładnie
    bbartasswlkp
    Level 31  
    inspirationss wrote:
    sądze ze do 800zl moge wydac, instalacja swoja droga, tylko jestem laikiem i sie zbytnio nie znam jaki kondensator ile F? aku juz zmienilem na 74Ah, wystarczy? z czego zbudowac skrzynie? myslalem o podwójnej closed, dobre rozwiazanie?

Co do skrzynia to jkaiej muzy słuchasz i jakich basów oczekujesz?? radziłbym zamiast kondensatora dać drigo dodatkowy aku w bagażniku spłeni on o wiele lepiej swoje zadanie niż kondensator.pozdrawiam
    raveland
    Level 28  
    Przy 2kW musisz zadbac o lepszy alternator, drugi aku w bagazniku, najlepiej dodatkowo kond, grube kable okolo 40mm2 od aku do aku i najlepiej jeszcze grubsze od aku do konda i od konda do wzmaka.
    Jak juz bedziesz to mial to bedzie mozna skladac sprzet.
    tplewa
    Level 39  
    tjaa i z tysia to trzeba liczyc na aku w stylu Optima lub Stinger i kabelki... choc z kabelkami to moze sie nie zmiescic. No niestety jak ktos chce sie bawic w kilowaty to nie ma zmiluj sie :) koszty rosna :)
    inspirationss
    Level 10  
    No to mnie zasmuciliscie. Jestem jeszcze pionkiem wiec w ogole nie wiem co sie dzieje z autem pod wplywem poboru mocy.. czyli teraz drugie tyle musze w auto wpakowac zeby dzialalo poprawnie. 1000 bym mial na ten wzmacniacz tylko co dalej, jakies kable 40mm^2 drugi aku alternator... Smutno.. wiec bede kupowac co miesiac czesci. w przyszlym miechu kupie aku kable i alternator. ehh.. ciezkie to zycie. No to sie wpakowalem z tymi glosnikami;)Mam nadzieje ze efekt bedzie warty;) co do auta.. tylko bez smiechu;) skoda felicia pickup;*
    bbartasswlkp
    Level 31  
    inspirationss napisz jaki masz alternator w aucie i jaki aku fabrycznie, kabel spokojnie starczy 35mm2 spawalniczy nie musi być to koniecznie ofc dietza czy sinuslive kosztujące spoooro za metr bieżący, na allegro taki kabel kupisz po 16zł za metr u użytkownika arweld wtedy za kabel zmieścisz sie w sumie 100zł,do tego kabel sygnałowy 30-50zł najlepiej podwójnie ekranowany, kabel do podłączenia głośników 2x4mm2 5m cena około 20zł,oprawka na bezpiecznik 25zł,dwa bezpieczniki anl 150A 6zł,konektor oczkowy na kabel zasilający 5zł,4klemy na aku 20zł, potem tylko musisz dokupić dodatkowy aku,może być najzwyklejszy bosch lub centra 230-300zł i masz praktycznie wszystko co potrzeba bo poco ci do tego sprzętu aku w stylu Optima lub Stinger ty nie startujesz na zawodach dB drag żeby potrzebować niewiadomo jaki hifi endowy sprzet.Czyli łacznie mieścisz sie w sumie 500zł jeśli altka nie będziesz musiał wymieniać plus do tego ewentualne koszty związane z budową skrzyni pod te pioneerki.pozdrawiam
    raveland
    Level 28  
    przeciez alternator to koniecznosc jezeli doklada sie drugi aku
    jezeli nie wymieni to nie dosc ze obba aku bede nie doladowane to dodatkowo ten altek nie bedzie mial wystarczajaco mocy przy glosnym sluchaniu co bedzie prowadzilo do rozladowywania sie obu aku
    inspirationss
    Level 10  
    Jak kupilem samochod mialem aku 44Ah, wymagal wymiany bo byl slaby pod starym wzmacniaczem za jedyne 59.90 z allegro;) padal. zalozylem bosha silver 74Ah problem z glowy aku trzyma 12.4V przy odpalonym samochodzie laduje 14.4 nie wiem jak to bedzie z drugim aku. Ps. Rozmawialem z bratem i bede miec alternator od diesla podobno mocniejszy bo standardowo zakladaja tam aku 96Ah wystarczajacy prad do zasilenia aku? Ps^1. Skad wy tyle wiecie o caraudio:|? szok!
    bbartasswlkp
    Level 31  
    raveland wrote:
    przeciez alternator to koniecznosc jezeli doklada sie drugi aku
    jezeli nie wymieni to nie dosc ze obba aku bede nie doladowane to dodatkowo ten altek nie bedzie mial wystarczajaco mocy przy glosnym sluchaniu co bedzie prowadzilo do rozladowywania sie obu aku

miałem altka 90A aku 2x45Ah i nic mi sie niezroładowywało sprzet działa tak przez 2miechy bo teraz auto zmieniłem i nic sie niedziało,tak samo ma mike21 odn na tym jedzie jeszcze dłużj wiec wystarczy dobrać odpowiedznio parametry.
    Ps jak sie siedzi w tym prawie 2lata to idzie sporo wiedzy zdobyć :]
    inspirationss
    Level 10  
    Ja mam alternator 70A wiec zapewne beda problemy z dodatkowym aku 44Ah, prawda?
    bbartasswlkp
    Level 31  
    inspirationss no faktycznie troche mało :/ zobacz co ci brat załatwi i pakuj do autka :)
    inspirationss
    Level 10  
    Chyba zarazilem sie car audio.. nowe hobby. Czas posprzedawac stare zabawki. Ps. bb-wlkp;) podaj gg dogadamy sie co do wzmaka.
    _ige_
    Level 20  
    Ja bym zaczal od tego ze te glosniki przy 2kW powiedza PAPA...bezpiecznie bedzie 50-60% tego maks

luk9753
    Level 24  
    Nom popieram kolegę Ige. To prawda ze głosnik nie ma tej mocy którą deklaruje producent. Kolega ma taki głośnik i jak podpinaliśmy pod niego mojego Audisona Lrx1.1k to głosnik dostawał kompletnej wariacji przy 500W RMS. Więcej bał bym mu sie dać bo można by było sie z nim pożegnać. Powiem tak. Kup sobie wzmacniacz który bendzie miał około 1Kw przy 1OHM jakiegoś Cruncha i on Ci w zupełności wystarczy. Jak podłączysz 2Kw to pożegnasz sie z tymi pionkami. Pozdro
    inspirationss
    Level 10  
    chyba zle odczytaliscie temat. mam 2xw3001d4 co łacznie(jak producent mowi) daje 2kW a wzmacniacz kupilem Hifonicsa - Brutus BX1800D wystarczy pod te 2 glosniczki.
    luk9753
    Level 24  
    Ja uwazał bym z mocą żeby nie przesadzić.
    _ige_
    Level 20  
    inspirationss ja dobrze doczytalem ale ty chyba zle zrozumiales to co napisalem wiec napisze jeszcze raz jasniej jedna sztuka nie wytrzyma mocy 1kw bezpieczna moc dla niego to 500-600W czyli dla 2sztuk 1-1,2kW
    luk9753
    Level 24  
    Dokładnie wiecej nie dawaj bo bendziesz musiał kupić zestaw majsterkowicza i przezwoić głosniczek. 1,2KW jak dostaną te głosniczki to jest naprawdę dużo na te ,,pierdziawki". Jeśli masz 1,8 KW to uwaga z mocą i radze z rozwagą używać pokrętła ,,Gain" POZDRO
    niko123
    Level 29  
    Brutus BX1800D niby ma 1800rms przy 1 ohm pewnie przy 14,4v, zakładając że tyle ma to przy słabym zasilaniu a kolega ma słabiutki altek i napiecie pewnie bedzie spadało nawet do 10,5v to wzmak będzie dużo słabszy, no ale i tak popieram kolegów że jest ryzyko uszkodzenia głośników.
    inspirationss
    Level 10  
    Dlatego kupilem 1.8kW, a jak bedzie trzeba dokupie 3-ci glosnik i po krzyku:P
    niko123
    Level 29  
    nie ma to jak zapas mocy :) tylko uważnie z volume jak poczujesz cewke to zaraz zmniejsz volume i będzie ok ( ja tak przypalałem yakuze z rok i nic jej nie było ale zawsze w pore reagowałem )
    inspirationss
    Level 10  
    Trzymajcie za mnie kciuki, to moje pierwsze powazniejsze naglosnienie. skrzynke juz zrobilem. pokaze projekt bartka(dzieki za pomoc w wykonaniu)

Dodano po 57 [sekundy]: