Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car audio - podłączenie do radia. Pytanie.

mrozilla 29 Kwi 2008 20:53 2985 14
  • #1 29 Kwi 2008 20:53
    mrozilla
    Poziom 17  

Witam.
    Mam taki zestawik:
    - BLAUPUNKT GTA 480
    - BLAUPUNKT GTB 1200 MK II HIGH POWER 800 W

- Oraz radio Pioneer (na kasety, było już z samochodem, ale nawet dobrze gra)

Teraz takie pytanie, w samochodzie mam radio, z którego nie wychodzą żadne chinche, więc moje pytanie brzmi: jak to podłączyć? (W drugim samochodzie mam radio, gdzie są chinche i podłączyłem to bez problemu i ładnie gra, tylko że radio do naprawy musiałem oddać i zostało mi takie "gorsze").
    Wiec jak to wszystko powinno wyglądać? Proszę o jakieś szczegółowe instrukcje, może jakiś schemat?

Pozdrawiam.

0 14
  • #2 29 Kwi 2008 20:59
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

wpisz w szukajkę przejściówka

0
  • #3 29 Kwi 2008 21:41
    mrozilla
    Poziom 17  

Ale co mi da przejściówka? skoro mam normalnie standardowe głośniki podłączone przez radio, a niema żadnych dodatkowych chinchy, kabelków na podłączenie nic gratis?

0
  • #4 29 Kwi 2008 21:52
    tplewa
    Poziom 38  

mrozilla napisał:
    Ale co mi da przejściówka? skoro mam normalnie standardowe głośniki podłączone przez radio, a niema żadnych dodatkowych chinchy, kabelków na podłączenie nic gratis?

Podjedz do jakiejs firmy co montuje bo widze ze raczej nie jestes w temacie i zakonczy sie to oddaniem radia do serwisu :)

0
  • #5 29 Kwi 2008 21:55
    mrozilla
    Poziom 17  

Nie no, łapliwy jestem, wiec wystarczy mi trochę info dostarczyć. Trochę się elektroniką interesuję, nawet w skuterze kiedyś miałem audio zrobione, ale odkąd mam prawko, to staram sie wszystko w samochód ładować :P

0
  • #6 29 Kwi 2008 21:57
    Broster
    Poziom 11  

poprostu przerób te chinche na kabelki. z jednego chincha robisz 2 kabelki i podłączasz je jako głośnik tylko sprawdź biegunowość. powinno ci zadziałać...

0
  • #7 29 Kwi 2008 22:01
    mrozilla
    Poziom 17  

No w sumie fakt, pomysł dobry. Tylko pytanie wzmacniacz jest 4-ro kanałowy, i mam chinche (już kabelki) podłączyć pod jeden z 4 kanałów radia? (Jeżeli tak to który?) czy podłączyć np. pod lewy i prawy tylni (Jeżeli tak to które?) i zmostkować na wzmacniaczu, żeby skrzynia basowa czerpała dźwięk z dwóch kanałów?
    Jestem pewien, że wiecie o co mi chodzi.

0
  • #8 29 Kwi 2008 22:26
    BlueSystem
    Poziom 28  

Jak tak podłączysz to spalisz wzmacniacz :) Powodzenia życze ;)

0
  • #9 29 Kwi 2008 23:41
    mrozilla
    Poziom 17  

no to dlatego pytam, żeby ktoś mi odpowiedział prawda? Chyba od tego jest forum. To raczy ktoś mi to wyjaśnić? przecież można mostkować jak sie głośniki do wzmacniacza podłącza, nawet w instrukcji jest to napisane.

0
  • #10 29 Kwi 2008 23:58
    tplewa
    Poziom 38  

1. Musisz kupic kostke ISO (jesli nie ma jej w komplecie w radiu) aby podlaczyc zasilanie i wyprowadzic sygnaly na glosniki
    2. Jak nie masz wyjsc liniowych "chinch", a wzmacniacz nie ma wejsc "hi-input" musisz kupic konwerter na "chinch-e"
    3. Do konwertera podlaczasz przewody glosnikowe z radia oraz "chinch-e" idace do wzmacniaczy
    4. Jesli wzmacniacz ma wejscie wysokiego poziomu ("hi-input") nie musisz kupowac konwertera i zamiast przez chinche podpiac radio pod te zlacze...

ot tak po krotce...

0
  • #11 30 Kwi 2008 10:22
    mrozilla
    Poziom 17  

no radio jest przez Iso podłączone, a wzmacniacz ma wejście hi-input tylko ze strasznie dużo tych kabelków tam, wiec przydało by sie nic nie poknocić

0
  • #12 06 Gru 2014 13:14
    misiacze_k
    Poziom 10  

Witam Wszystkich.
    Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.
    Mam wzmacniacz jak wyżej, ale w radiu nie mam wyjścia rca.
    Szukałem kostki do podłączenia pod Hi-Input ale nigdzie takowej nie mogę znaleźć.
    Pomoże Ktoś z Forumowiczów znaleźć taką kostkę?
    Bo jak dobrze rozumiem muszę podłączyć się z wyjścia na głośniki w radiu do wzmacniacza pod właśnie Hi-input we wzmaku.
    Pozdrawiam

0
  • #13 06 Gru 2014 15:28
    powalla
    Moderator CarAudio

Kostki były dołączane do wzmacniacza jednak masz opis pinów na obudowie, więc wystarczy dobrać jakąkolwiek pasującą kostkę lub po prostu wlutować się w płytę .

0
  • #14 06 Gru 2014 16:04
    misiacze_k
    Poziom 10  

Nie mam kostki, kupiłem go 5 lat temu bez kostki jako używany. Ciężko dobrać kostkę, a lutować do płyty nie chcę. Może ma ktoś na zbyciu taką kostkę?

0
  • #15 07 Gru 2014 12:41
    misiacze_k
    Poziom 10  

Kostka zdobyta, co prawda nie oryginalna, ale jest.
    Teraz moje pytanie:
    Jest tam pięć styków:
    L-, L+, GND, R-, R+
    Czyli rozumiem, że najlepiej podłączyć się pod tylne głośniki lewy i prawy, a GND to jest masa samochodu czyli do karoserii?

0