Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis 5511T - ciche cykanie przetwornicy

klosek87 02 Maj 2008 08:51 4568 35
    klosek87
    Poziom 24  
    Dziękuję za wskazówkę. Napięcia pomierzyłem. I wygląda to tak:
    C- 24V
    D- 5V
    E- 15V(na schemacie mam 24V)
    F- 0V
    G- 1,3V

Ja korzystam ze schematu do Elemisa 5511ST bo do 5511T nie było a elce i np. nie mam wogóle zamontowanego US504 ( jest zworka) i brak też DL505.
    Diody D517 i D518 sprawne.
    mkpl
    Poziom 37  
    Ja bym podejrzewał jednak trafopowielacz może mieć jakieś przebicie i przy normalnej pracy powodować przeciążenie zasilacza przezco probkuje.
    Test z żarówka może być niedokonca obiektywny bo taka usterka wychodzni najaw dopiero przy sterowaniu impulsowym a przy zarowce ma staly prad i nic sie w nim nie indukuje :)
    Jeśli źle mówie niech ktoś mnie poprawi
  • Pomocny post
    kostian
    Poziom 25  
    Mam 5511STP i taki problem miałem już nie jeden raz - zawsze pomagała wymiana elektrolitów w przetwornicy, te telewizorki często tak sie zachowują, włącz na chwilkę niech bedzie próbował wystartować po minutce wyłacz kabel z sieci i dotykaj palcem obudowy elektrolitów w okolicy wtórnej strony przetwornicy ,ten który będzie gorący na 100% do wymiany.
    klosek87
    Poziom 24  
    Wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu i telewizor normalnie rusza i odbiera kanały. Z tym że na stand-by te cichutkie cykanie nadal występuje.
    kostian
    Poziom 25  
    Powiem szczerze że nigdy się nie przysłuchiwałem czy tam coś "cyka". Teraz TV stoi u dzieci, ale bardzo lubię w nim "dłubać" - wdzięczna bestia do nauki, chociaż oprócz kondensatorów w przetwornicy niewiele się sypie - przynajmniej u mnie. Ostatnio problem z dźwiękiem ale zrobiony dzięki pomocy z elektrody.
    Gratuluję i pozdrawiam.
    klosek87
    Poziom 24  
    Heh...droga do naprawienia tego TV była bardzo burzliwa, ale nie ukrywam że dowiedziałem się parę użytecznych rzeczy odnośnie naprawy TV :-)
    Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam !!