Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canon pixma ip1500 wypuszcza białe kartki

29 Kwi 2008 22:08 4567 13
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich,temat był poruszany wielokrotnie z tego co zaobserwowałem,ale mój problem polega na tym że drukarka wykonuje wszystkie czynności prawidłowo ,zaczyna drukowac ale wypuszcza białe kartki.Dodam że postąpiłem według wskazań na tym forum tz.pampers jest zressetowany,tusze pełne ,żadnych komunikatów pomarańczową dioda,bezpieczniki od głowicy na płycie głównej ok,już nie wiem gdzie szukac ,czyżby uszkodzona głowica ,proszę o porady.

• Poziom 39  
    mószę Cię zmartwić - przypadłość ostatnimi czasy Canonów - masz uszkodzoną głowice przykro mi a żeby było śmiesznie to nowa kosztuje drożej niż drukarka.A jak się resetuje pampersa?
  • Poziom 19  
    nie będzie drukować jeśli nie ma tuszu - albo tusz nie płynie bo ją ktoś zasuszył - pisz tu jaka jest jej historia.
  • Poziom 16  
    Po pierwsze głowica jest drożna bo ją czysciłem a po drugie jak byś dokładnie przeczytał mój pierwszy post to bys wiedział ze tusze są pełne

• Poziom 39  
    dzięki za program
  • Poziom 19  
    KURIS - żle mnie zrozumiałeś z tym "nie ma tuszu" ja podałem to jako potencjalną przyczynę białych kartek drugą alternatywną przyczyną jest to że tusz nie płynie z naboju do głowicy - piszesz że drożna bo sam czyściłeś - ok - ale tusz i tak nie płynie. A skoro JEST drożna i pełna to musi być NIESZCZELNOŚĆ pomiędzy dyszami a tuszami i bokami bierze powietrze a nie atrament z zasobnika. No i jeszcze jedno głupie być może pytanie ale się ludziom zdarza - Czy odbezpieczyłeś tusze wg wskazań producenta tuszy. (sorka bez urazy - naprawdę wiele razy to widziałem).
  • Poziom 16  
    Tusze są napełniane tz.czarny bo kolor jest jeszcze pełny.podejrzewam jednak uszkodzenie elektroniczne głowicy ,jak załatwię na podmianke to wtedy będę wiedział na 100%
  • Poziom 19  
    no to sprawdż jeszcze skuteczność działania pompki ssącej w stacji servisowej - jesli nie zassie jak należy to i z drukowania nic nie będzie.
  • Poziom 16  
    Masz na musli tą pompkę do której idą dwa wężyki tam gdzie zatrzymuje się głowica.
  • Poziom 19  
    tak - ssaki - to te gniazda gdzie siada głowica - a wężyki idą od ssaków przez pompkę do pampersa.
    Czyzczenie od ssaka do pampersa konieczne.
  • Poziom 16  
    Gabrycha sprawdziłem te ssaki i dla pewności przeczyściłem ,zaobserwowałem ze zasysa atrament bo podczas pracy drukarki przepływa przez rurki,ale efekt ten sam białe kartki.
  • Poziom 19  
    No to masz taki problem z którym ja też sobie nie radzę.
    * Tusz w tuszach jest, * głowica drożna, * ssanie działa (co widać najlepiej przy czyszczeniu dysz jak tusz do pampersa jest wylewany), * drukarka nie drukuje i już, * choć jakieś minimalne ślady wydruku zostawia co sugeruje że dysze nie są nieczynne, * wymiana na tusze oryginalne też nic nie daje!
    **
    Ja mam na takie objawy swoją własną teorię ale nie potwierdzoną niestety - choć raz się sprawdziło.
    Ale zaznaczam że to moja własna teoria i proszę nie komentować tego jako herezje - to moje zdanie i wcale nie trzeba sie z nim zgadzać!!!.
    Otóż albo jest jakaś mikro nieszczelność na styku tusze głowica - i zamiast powolutku zasysać tusz podczas druku pobiera powietrze
    Albo
    jest nieszczelność na styku koszyk do tuszy - płytka rozpływowa (czarny plastik z wystającymi na boki "uszami" - to te na których opiera się głowica we wózku, pod białą płytką ceramiczną) i też dostaje się tam "lewe" powietrze.
    Nieszczelności są na tyle małe że ssanie przy czyszczeniu głowicy tusze zasysa ale niestety z drukowania nici.
    Raz jeden takie coś porozbierałem do cna, pokleiłem ponownie, założyłem do drukarki i poszło od pierwszego załączenia - Full Success.
    Wniosek - Raz się udało - więcej nie próbowałem bo klejenie tego ponownie w całość wymaga takiej precyzji nanoszenia kleju że łapy puchną, potem jeszcze sklejenie tego w całość precyzyjną i SZCZELNĄ to utopia i mordęga - a jak się raz nie uda to drugi raz już nie spróbujesz bo kleje już zawadzają.
    jeszcze raz zastrzegam sobie - to tylko moja własna teoria - nie trzeba się z nią zgadzać - więc proszę o konstruktywną krytykę i dyskusję a nie wytykanie herezji
  • Poziom 16  
    Witam .rozebrałem jeszcze raz głowice i przeglądnąłem ją dogłębnie no i znalazłem usterkę ,jeden punkt przerwany w tasiemce łączącej elektronikę z dyszami ,raczej nie do naprawienia czeka mnie wymiana samej elektroniki lub całej głowicy,narazie wszystkim dziękuje za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam odezwę sie jak ją poskładam i uruchomię.