Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens se 23200 - zmywarka biorąc wodę ma czkawkę

Agnieszka Nowaczek 30 Kwi 2008 09:45 3004 7
  • #1 30 Kwi 2008 09:45
    Agnieszka Nowaczek
    Poziom 9  

Witam
    Zmywarka Siemens SE 23200 w czasie zmywania zacięła się na płukaniu.
    Po wyłączeniu i puszczeniu od początku wylała wodę i miała problemy z nabraniem nowej wody (brała trochę wody, przestawała, znów nabierała - i tak kilka razy). Podejrzewając zabrudzenie wyczyściłam płaski duży plastik z sześcioma zespolonymi rurkami i zaworkiem, który pełni chyba rolę hydrostatu z lewej strony zmywarki ponieważ zaworek był bardzo mocno zapchany brudem. Po wmontowaniu tego "hydrostatu" zmywarka zaczęła normalnie nabierać wodę. Po skręceniu wyjętych blach bocznych i blachy z przodu pod drzwiami na położonej na płask zmywarce znów przestała nabierać wodę.
    Parę razy udało się zmusić ją do nabrania wody poprzez potrząśnięcie nią gdy zacinało się nabieranie wody.
    Podejrzewam zalanie czujnika przelewowego (z tych rurek wyciekło trochę wody, a i przy przechylaniu mogło się coś wylać) lub zapchany brudem hydrostat sterujący pompą wylewającą wodę (o ile taki jest) lub zapchane inne rurki, tylko nie wiem jak się do nich dostać (przy odkręconej lewej ściance nie ma dostępu do spodu zmywarki), żeby sprawdzić ewentualny wyciek lub wyczyścić rurki i hydrostat.

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    10:01 30.04.2008
    [_P_]

0 7
  • Semicon
  • #2 30 Kwi 2008 10:40
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam.Zmywarkę na ,,plecy" i dokładne czyszczenie wszystkiego ( węży, ,,wężyków"itd)

0
  • Semicon
  • #3 30 Kwi 2008 11:58
    Agnieszka Nowaczek
    Poziom 9  

Dzięki, tylko jak dostać się do tych wszystkich wężyków? Z boku słaby dostęp, z przodu pod drzwiczkami udało mi się odkręcić tylko przednią blachę a całej podłogi nie umiem wymontować. A może w tym modelu jest dostęp tylko od wnętrza zmywarki - jest tam kilka śrub.

0
  • #5 30 Kwi 2008 18:42
    eeban
    Specjalista AGD

Agnieszka Nowaczek napisał:
    Dzięki, tylko jak dostać się do tych wszystkich wężyków? Z boku słaby dostęp, z przodu pod drzwiczkami udało mi się odkręcić tylko przednią blachę a całej podłogi nie umiem wymontować. A może w tym modelu jest dostęp tylko od wnętrza zmywarki - jest tam kilka śrub.

To co masz wyczyscić znajduje sie za lewym boczkiem zmywarki .

0
  • #6 01 Maj 2008 07:17
    marqs-60
    Poziom 20  

Co do demontażu spodu-nie od środka zmywarki , powoli krok po kroku,natomiast to po lewej -raz jeszcze oczywiście popieram.

1
  • #7 13 Maj 2008 08:59
    Agnieszka Nowaczek
    Poziom 9  

Dziękuję za dobre rady. Wymontowałam hydrostat, wyczyściłam i przy sprawdzeniu okazało się, że mikroprzełącznik od hydrostatu (D419-YGAC) ma wewnątrz nadpalony styk. Rozebrałam, wyczyściłam, złożyłam i wszystko pięknie działa. I tu moje pytanie: GDZIE MOŻNA KUPIĆ TAKI MIKROPRZEŁĄCZNIK?, bo nie mam pewności czy to wyczyszczenie na długo wystarczy.

0
  • #8 13 Maj 2008 09:47
    marqs-60
    Poziom 20  

Możesz popytać w sklepie z częściami do elektroniki,może znajdziesz coś podobnego,na razie zmywaj (wystarczy..) .Pozdrawiam:D

0