Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Przyspieszyc" Technics-a SU-A700 "AA"

gregorianin 26 Sty 2004 20:00 8413 38
  • #31 26 Sty 2004 20:00
    ozman
    Poziom 21  

korektor zepsuje dzwięk i podbije szumy jak podciągniemy najwyższe-oczywiście nie tak drastycznie i załleży jakiej muzy słuchasz(ew.spreparowanych dzwięków) wśród audiofili istneje zasada drutu z prądem -czyli jak najkrótszy tor audio-ak jest w klasie A-no ale to niepraktyczne dla zwykłego użytkownika

to jiż autor musi rozważyc czy chce więcej wysokich(to zakup korektor) czy zależy mu na wierności dzwięku(tuning wzmaka+zastananowił bym się czy to nie wina kolumn)

czy robiłeś odsłuchy na innych kolumnach?
    co to za kolumny?

• #32 27 Sty 2004 08:42
    zoltar
    Poziom 24  

ozman oczywiście masz rację. Ja nieużywam korektorów, barw dźwieku , konturów itd. Autor poprostu wspomniało korektorze w kompie, z którego dźwiek mu odpowiada. Stąd wzieła się moja sugestia. Zamiast inwestować w korektor można zbudować prosty filtr, który będzie podbijał tylko najwyższe tony. Może wystarczyć. Oczywiście on również będzie miał wady opisane przez Ciebie odnoszące się do korektora.

• #33 27 Sty 2004 20:39
    ozman
    Poziom 21  

to ja już niewiem o co chodzi autorowi skoro chce modyfikować a słucha dzwieków z kompa - gdzie tu sens???????

• #34 28 Sty 2004 08:38
    zoltar
    Poziom 24  

ainal napisał:
    Chcac przyblizyc moj "problem" postaram się to zobrazowac, ciekawy efekt daje wylaczenie regulacji we wzmacniaczu a na karcie dziekowej delikatne podbicie 16-kHz, wtedy staja się czytelniejsze dzwiek jest ladny, srodki ladnie graja w moich kolumnach, jest wtedy ok. Niestety nie moge tego zrobic w CD. Wiec o ile się da chce to zrobic we wzmacniaczu:)

Sugeruję się tym wpisem autora.

• #35 30 Sty 2004 16:04
    gregorianin
    Poziom 27  

Witam ponownie, faktycznie nowy OPA2134 spisuje sie znakomicie pomimo ze dopiero polowa wygrzewania za nim :) teraz korekcja wysokich tonow na wzmacniaczu ma zupelnie inne brzmienie i o to chodzilo dzieki wielkie. Jednak apetyt roznie w miare jedzenia, szczegolnie na sluchawkach widac utrate detali (srodek pasma) we wzmacniaczu w stosunku do detali jakie moge uslyszec bezposrednio z CD !!! (oczywiscie wczesniej to mialo miejsce) jesli by mi sie udalo to wyrownac + obecny efekt mysle ze bedzie to spora roznica w stosunku do fabrykatu, mysle tez ze ta operacja nie bedzie juz taka prosta jak wymiana OPA co sadzicie o tym.

pozdrawiam

• #36 30 Sty 2004 18:00
    zoltar
    Poziom 24  

Sądzę o tym, że jeżeli chodzi jeszcze tylko i wyłacznie o słuchawki to poprostu zrób wzmacniacz słuchawkowy jako oddzielny element toru.
    http://www.headwize.com/ tutaj znajdziesz całą skarbnicę wiedzy.

• #37 30 Sty 2004 18:53
    gregorianin
    Poziom 27  

Nie nie, chodzi mi o sam fakt utraty detali/jakosci podczas drogi sygnalu przez wzmacniacz czy to nieuniknione? Przynajmniej w stopniu niewykrywalnym (sluchawki tutaj tylko ulatwiaja spostrzec roznice).

• #38 31 Sty 2004 18:00
    gregorianin
    Poziom 27  

Za rada kolegi, chce powymieniac troszke elektrolitow w torze audio, pytanie krotkie, czy musze sie trzymac scisle pojemnosci ktore bede wymienial, czy jak powstawiam troche wieksze to nic zlego sie nie stanie? Jeszcze jedno, jakie kondensatory zastepujemy tantalami (podobno one sa niezle) ?

• #39 01 Lut 2004 18:15
    ozman
    Poziom 21  

jake kondzie włożysz(bipolar,styroflex,tantal itd.)to zależy co Ci będzie się podabać.najlepiej jak dasz kondzie markowe-no chyba że niemasz supersłuchu ;-) nie dawaj zbyt małuch pojemnosci bo stracisz bas. w niektórych miejscach można je w ogóle usunąć co daje najlepsze parametry!