Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Siemens SL2-141-I Niemiecki router nie działa z neo+.

tobbit 30 Kwi 2008 19:05 6029 8
  • #1 30 Kwi 2008 19:05
    tobbit
    Poziom 19  

Mam następujący problem.
    Tata kupił w Niemczech router SIEMENS SL2-141-I .
    Wszystko jest ok. ,kompy (czyli laptop i PC) widzą się w Otoczeniu sieciowym ale jest problem z Internetem.

Wygląda na to że router nie ma synchronizacji z linią ponieważ dioda DSL nie świeci.
    Jak weszłam w config po wpisaniu nazwy i hasła neostrady wyskakuje błąd że niema synchronizacji lub coś podobnego.
    Czy w Niemczech jest jakiś inny Internet?(Bo ja mam ADSL , na gniazdku pisze DSL a w instrukcji ADSL ! To jaki ten router w końcu jest?!)

Jeśli ktoś rozwiąże mój problem to obiecuję mu 20 pkt.

Plis pomóżcie
    To jest bardzo pilne ponieważ tata wyjeżdża w Niedziele i router bierze ze sobą (To jest dla mnie być albo nie być)

Jeśli coś nie jest wiadome to pisać na forum jestem dzisiaj do 22.
    (Instrukcja obsługi jest po niemiecku)

0 8
  • #2 30 Kwi 2008 20:59
    pala22
    Poziom 24  

a do jakiego ADSL jest ten ruter wiesz ?
    u nas :
    netia ,tpsa.--anexA sieć analogowa
    Dialog -- anex B cyfrowa

ustawiłeś parametry łącza 0,35 dla łączy tpsa(netia na kablu tp)
    8, 35 dla łączy neti

0
  • #3 30 Kwi 2008 21:03
    robertamel
    Poziom 27  

Neostrada jest usługą oferowaną na linii analogowej. Czy przypadkiem ten roter nie jest routerem do linii cyfrowej ISDN? Sprawdź w instrukcji, czy może on pracować w systemie Annex A, a w ustawieniach, czy jest na to przełączony. Poza tym, o ile się orientuję (słabo) w innych krajach mogą być inne normy parametrów VPI i VCI.
    Na polskim rynku sprzedaje się np. na Allegro sprzęt z Niemiec i powinien od funkcjonować.
    Sprawdź jeszcze, czy przewód nie wymaga przekrosowania. Wiele niemieckich telefonów potrzebuje kabla o innym połączeniu, aby działały w Polsce. W Polsce aktywne są dwie środkowe żyły, zaś w Niemczech często używane są dwie skrajne żyły.

0
  • #4 30 Kwi 2008 21:10
    tobbit
    Poziom 19  

Cytat z instrukcji (po angielsku)

SIEMENS ADSL SL2-141 (ADSL2+ Router for POST)
    SIEMENS ADSL SL2-141-I (ADSL2+ Router for ISDN)

Ja mam ten drugi model.

Coś mi świta że to jest modem ISDN (Czy pójdzie na nim Neostrada?)

Dodano po 2 [minuty]:

robertamel napisał:
    Neostrada jest usługą oferowaną na linii analogowej. Czy przypadkiem ten roter nie jest routerem do linii cyfrowej ISDN? Sprawdź w instrukcji, czy może on pracować w systemie Annex A, a w ustawieniach, czy jest na to przełączony. Poza tym, o ile się orientuję (słabo) w innych krajach mogą być inne normy parametrów VPI i VCI.
    Na polskim rynku sprzedaje się np. na Allegro sprzęt z Niemiec i powinien od funkcjonować.
    Sprawdź jeszcze, czy przewód nie wymaga przekrosowania. Wiele niemieckich telefonów potrzebuje kabla o innym połączeniu, aby działały w Polsce. W Polsce aktywne są dwie środkowe żyły, zaś w Niemczech często używane są dwie skrajne żyły.

Przewód mam od modemu USB , a styki są jak w Polsce.

Weszłam teraz do konfiguracji i na dole strony pisze :ADSL2+ : B2pB021.d19b
    . To dobrze czy źle?

0
  • #5 30 Kwi 2008 21:13
    trebuch1
    Poziom 24  

Niestety nie pójdzie Neostrada, ponieważ w tym routerze jest modem aDSL z Annex'em B czyli do linii ISDN. Konieczny jest modem aDSL z annex'em A.

0
  • #6 30 Kwi 2008 21:15
    tobbit
    Poziom 19  

A nie da się tego jakoś zmiecić?

0
  • #7 30 Kwi 2008 21:35
    trebuch1
    Poziom 24  

Nie da się. To są dwa różne urządzenia. Wymagany routero-modem można miec za sto parę zł.

0
  • #8 01 Maj 2008 08:00
    tobbit
    Poziom 19  

No to niestety będę musiał kupić inny router :|:cry:

0
  • #9 27 Lis 2008 21:05
    kryststgpom
    Poziom 25  

witam, czy temat jest jeszcze aktualny, mam taki sam model i chodzi bez problemu na net24

0