Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - usunięcie spacji (ctrl+h nie działa)

raker 30 Apr 2008 21:18 36685 6
    raker
    Level 17  
    Witam,
    Mam pytanie - ogólnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Mam w pracy plik excela z danymi (najprawdopodobniej zrzucony z jakiegoś innego systemu). W kolumnie z kwotami (tysiące są tak jakby ręcznie oddzielane spacją), jednak excel tej spacji tak naprawdę nie widzi. Używając ctrl+h (znajdz: spacje, zamien na: 'nic') excel twierdzi, że nie ma spacji w zaznaczonych danych.
    Czy ktoś zna sposób na inne automatyczne doprowadzenie tych danych do stanu używalności?
    kranzio
    Level 26  
    W tym arkuszu nie ma żadnych spacji przecież np w A1 jest liczba 813,26 oddzielona przecinkiem jak i wszędzie. Są one też wyrównane do prawej strony.
    raker
    Level 17  
    Witam,
    A czy możesz zobaczyć do komórki A5, A10, A11, A12 itd... (tysiące są oddzielone spacją, a excel tego nie widzi, ręcznie trzeba usunąć spację).
    spinnaker
    Level 32  
    Chodzi Ci o "Użyj separatora".

Excel - usunięcie spacji (ctrl+h nie działa)
    jdjan1
    Level 26  
    Witam!

Zaznacz niechciany znak "wskakując" kursorem na pasek formuły i skopiuj do schowka.
    Następnie w wolnej komórce wpisz formułę:
    =KOD("V"), gdzie V - naciśnięcie kombinacji CTRL+V (wklejenie znaku).
    Excel zwróci kod ASCII znaku, w tym przypadku 160.
    Następnie w oknie znajdź trzymając wciśnięty ALT wystukaj z KLAWIATURY NUMERYCZNEJ a nie z linijki nad literami 0160. W okienku pojawi się twój znak "niby spacja", a w oknie zamień na "nic".

Pozdrawiam

Jan
    Mariopi
    Level 35  
    Faktycznie jest tak jak piszesz kolego - problem polega na tym , że pewnie jest to arkusz zaimportowany z Office-podobnych pakietów jak np. Open-Exel - miałem osobiście takie przejawy niekompatybilności w MS Office w zakresie formatu komórki. Jedyne co można zrobić to napisać macro pętlowe (dla zadanego zakresu komórek) niwelujące ten "niby" błąd, ale ... metoda zamiany znaku podana przez kolegę wyżej działa "od ręki" .
    raker
    Level 17  
    Jan, dzięki wielkie. Niestety moja znajomość excela tego numeru nie znała.
    ps. skąd mógł się tam wkraść jakiś dziwny 'znak'? Czyżby system z którego były zrzucane dane nie był kompatybilny z czytaniem danych przez excela?