Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

typ różnicówki do komputerów

30 Kwi 2008 21:44 4012 5
  • Poziom 22  
    Jakiego typu różnicówki zainstalować do zasilenia 6 komputerów, wystarczy typ AC czy lepiej dać A?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Do urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza zasilaczy impulsowych powinno się stosować wyłączniki typu A, ponieważ wyłączniki typu AB reagują tylko na prąd upływnościowy sinusoidalnie przemienny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Rysio4001 napisał:
    Witam.
    Do urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza zasilaczy impulsowych powinno się stosować wyłączniki typu A, ponieważ wyłączniki typu AB reagują tylko na prąd upływnościowy sinusoidalnie przemienny.
    Pozdrawiam.

Też kiedyś czytałem, że powinno się stosować typ A ale to ze względu na niepotrzebne wyzwalania wyłączników typu AB.
  • Poziom 18  
    Witam

Chyba koledzy myslą o typie AC a nie AB.

http://bezel.com.pl/roznicowopradowe.html

Różnicówka typu A reagują na prądy róźnicowe sinusoidalne jak również na prądy pulsacyjne stałe. Prady o takim kształcie mogą się pojawiać w instalacjach z komputerami, UPS-ami oraz lampami energooszczednymi.

Chyba w katalogu Moeller jest opisanych więcej typów RCD np. G,U , B
  • Specjalista elektryk
    Norma nie wymaga różnicówki do komputera. Ochroną przed porażeniem jest szybkie wyłączenie. Zabezpieczenie różnicowoprądowe jest środkiem ochrony dodatkowej, jeżeli zabezpieczenie nadprądowe nie wyłącza odpowiednio szybko.No chyba,że zamierzasz korzystać z komputera w wannie lub na otwartym balkonie ( tarasie). Bo w takich przypadkach różnicówka jest obligatoryjna!
    Pozdrawiam!
  • Specjalista elektryk
    Dokładnie tak jak napisał HeSz.

Ja jeśli już muszę to stosuję różnicówki (RCD) krótkozwłoczne z oznaczeniem kV bądź G. w przeciwieństwie do zwykłych bezzwłocznych. Oczywiście nie może to być RCD selektywna S. W praktyce po zastosowaniu RCD krótkozwłocznego RCD nie zdarzyło mi się aby były jakieś problemy z załączaniem komputerów - co się zdarza przy bezzwłocznych.

pzdr

-DAREK-