Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d600 bardzo dziwna sprawa <resety>

bigrob 01 Maj 2008 06:36 1548 2
  • #1 01 Maj 2008 06:36
    bigrob
    Poziom 11  

Witam serdecznie proszę się nie zrazić ze tyle tego napisane ale posiadam telefon filmy samsung d600 lub d600e znam większość przeszłości tel i jest ona dość nieciekawa tel. mam od kolegi
    * przeszłość tego telefonu to w skrócie tak ściągniecie sim locka chyba kodem bynajmniej został zrestartowany imei na 000.. po czym zaczęły się resety telefonu w tym celu kolga wgrał mu softa rożnego typu rożnymi sposobami nawet zaczął się bawić eepromem telefonu co chyba było jego błędem wiem ze był soft oraz eeprom skasowany w programie sgh flszer/dumper 0,7 dev beta oraz wgrywany soft tym programem również tez innymi no i mój cel jest postawienie tego telefonu posiadam kabel serwisowy usb emitujacy com i usb smarta jednak chyba jest on nie potrzebny bo w samsung toll dla usb smart da się tylko wgrać softa i zrobić info a są tam inne fajne opcje jednak niedostępne
    * aktualnie ja zacząłem od wgrania softu przez one nand ustawieniu imei w sus oraz odblokaniu tst jednak po tym włączyłem telefon i załoguje się ma pełny zasięg po chwili się zatnie i zresetuje i tak parę razy próbowałem kody na master i custom reset jednak nie pomagają jednak odkryłem ze jak włączę tel i załączę mu odtwarzacz to będzie grac ale jak wyjdę z niego to od razu zacięcie i restart w tym czasie jak leci muzyka z odtwarzacza jak zadzwonię na niego to mogę rozmawiać potem dalej puścić muzykę z odtwarzacza mogę dać pause itp. Również mogę kręcić film ale jak tylko wyjdę zaraz się zatnie
    *znalazłem jednak sposób na włączenie telefonu tak by można się nim bawić obsługiwać i nic się nie resetuje do następnego uruchomienia robię to po przez podłączenie ładowarki i zostawienie aż po jakiś kilku nastu resetach zacznie się normalnie lądować wtedy go włączam jednak nie mam wtedy ani jednej kreski zasięgu lub pisze szuka siec jednak jeżeli nie ma napisu ze szuka siec mogę normalnie zadzwonić i odbierać sms słuchać muzy grac robić zdjęcia a nie ma ani jednej kreski zasięgu!
    * zauważyłem ze telefon czasem<czesto> grzeje się na klawiaturze numerycznej i chyba nie jest to od baterii ciepło chodź mogę się mylić ewentualnie może to diody podswietlenia wydzielają te ciepło

Teraz moje pytania:
    1. o co chodzi może to nie ten soft lub czy braki w eepromie jak co to posiadam eeprom ściągnięty z neta o wadze 2mb ale nie wiem czym go i jak wgrać no i czy warto?
    2. nie wiem do końca czy jest to model d600 czy d600e czy powinienem się kierować tym co pisze pod naklejka? Bo pisze sgh-d600 bo rozumie ze dla d600e było by napisane sgh-d600e ale to już wy wiecie lepiej tylko ze może się okazać ze w środku siedzi płyta główna od d600e bo tego nie jestem pewny ponieważ jak wpisuje kod na ustawienia gprs to jest tam cos o egprs
    3. po co robi się w hardware usuwanie warystorow na płycie głównej lub kiedy się to robi?
    4. jak podejść do sprawy co źle robię czy mogę wykluczyć usterkę hardware? Ponieważ na upartego da się dzwonić i bawić gdyby nie te ciągłe resety i specjalne obejście aby moc go włączyć, może powinienem wgrać jakiś inny podstawowy soft może zła kolejność lub faktycznie cos w eepromie się posypało aktualny soft to d600xdek2 wgrane pliki to cla i tfs błagam pomocy

0 2
  • #2 01 Maj 2008 13:09
    arem
    Poziom 39  

a jaki masz IMEI teraz po tych operacjach ??
    Fon masz na pewno z wersji D600.
    warystory wylutowuje sie jak nie działa Ci klawiatura.
    wgraj flasha za pomocą jakiegoś urządzenia typu HWK czy UST PRO , czy jeszcze czegoś innego.
    Jak nie będzie chciało działać dalej to wgraj dobrego - pewnego eproma do niego.
    Jak to wszystko nie pomoże , to masz uszkodzenie sprzętowe.

0
  • #3 01 Maj 2008 14:33
    bigrob
    Poziom 11  

Dziękuję za zainteresowanie sie moim postem imei jest teraz prawidłowy, dałem do serwisu podobno w grano full flesza i tel resetuje sie jak poprzednio jednak jest mi to dziwne ze jak urochomie odtwarzacz to tel sie nie zresetuje, tasma to raczej nie bedzie bo odłoczyłem wyswietlacz i podłaczyłem pod ładowarke sama płyte glowna to po podswietleniu klawiatury mozna wnioskowac ze sie resetuje moze jakies zwarcie? juz nie mam pomysłow bede musiał chyba kupic jakas płyte glowna a czy ten wyswietlacz bedzie pasowac do d600i?

0