Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite L20 bateria PA3420U brak Out - V?

noemi 01 Maj 2008 07:30 1814 2
  • #1 01 Maj 2008 07:30
    noemi
    Poziom 12  

Mam problem z ww. baterią (laptop Toshiba Satellite L20).
    Po włożeniu do laptopa na zaciskach wyjściowych nie pojawia się napięcie z ogniw.
    Po podłożeniu nowej baterii efekt ten sam.
    W baterii pracuje kontroler MAX1781, którego datasheet'em MAXIM nie chce się tak łatwo podzielić.
    Z pdf-a opisującego ogólną koncepcję działania tego układu, wynika, że wśród 5 pinów baterii znajdziemy (numeracja przypadkowa)

1. +
    2. GND
    3. SDA
    4. SCL
    5. S

S jest opisane jako wyjście układu THERMAL PROTECTION, zapewne odcina ładowanie baterii, po niebezpiecznym wzroście temperatury.

Nie mam pojęcia jak wymusić pojawienie sie napięcia wyjściowego, chyba że jest coś o czym nie wiem, a mianowicie napięcie wyjściowe powinno być stale podawane z ogniw na piny wyjściowe.

Jeszcze jedna uwaga: elektronika baterii odpowiada poprzez SMBus.
    W oknie menedżera zasilania pojawia się informacja o baterii, numerze seryjnym itp.

Proszę o pomoc i sugestie w tym temacie.

1 2
  • #2 01 Maj 2008 09:48
    satgal
    Poziom 40  

Są baterie które na elektronice jej mają elektroniczne włączniki sterowane z własnego procesora.

0
  • #3 02 Maj 2008 13:20
    noemi
    Poziom 12  

Sytuacja się wyjaśniła.
    Na sprawnej baterii napięcie wyjściowe jest cały czas na zewnętrznych stykach.
    Ponieważ w laptopie układ ładowania jest uszkodzony, podłączyłem nową baterię do zasilacza regulowanego.
    Po wstępnym naładowaniu baterii (ok. 15 min) na wyjściu pojawiło się napięcie rzędu 13,9V.
    Stara bateria ma uszkodzone ogniwa i dlatego nawet z zewnątrz nie dała się naładować i na wyjściu nic nie było.
    Teraz jeszcze pozostało mi powalczyć z układem ładowania na płycie.

0