Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe problem z radiem

01 Maj 2008 11:56 1833 12
  • Poziom 27  
    Tak jak wyżej mam problem z radiem nie wiem jaka to firma nigdzie na nim nic nie pisze dostałem go od kumpla do naprawy problem jest taki ze włącza się normalnie ale chociaż niema w nim kasety to pisze tape jeśli ją włożę to tych kaset nie odtwarza , nie można przełączyć na radio ale ma funkcje cd kolega powiedział ze podłączył do kabli z tyłu pod cd mp3 i wtedy tak się stało co jest nie tak z nim od czego zacząć.

    Co to za uszkodzenie "mroblem"?
    Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    23:21 30.04.2008
    [_P_]


    Dodano po 43 [minuty]:

    Napisałem ze nie wiem jakie to radio nie pisze nigdzie na nim marki ani modelu dodam zdjęcie może ktoś będzie wiedział problem jest taki że wogóle nie można włączyć radia ciągle na wyświetlaczu pisze tape chociaż cały mechanizm jest odłączony i wyciągnięty

    Dodano po 2 [minuty]:

    Radio samochodowe problem z radiem dodam że dioda która świeci gdy wyciąga się panel świeci podczas gdy panel jest włożony.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam po pierwsze sprawdź mikro styki które odpowiadają za przełączanie mechanizmu,a jak nie to to zobacz na tranzystory w układzie przełączania j, ja miałem taki przypadek w jakimś radyjku ,juz nie pamiętam w jakim ale wymieniłem tranzystor i wszystko było ok.
  • Poziom 27  
    Ale tranzystory na panelu czy w radiu tam ich jest dużo
  • Poziom 16  
    w radiu koło złącza taśmy magnetofonu z płyta główną
  • Poziom 27  
    Obok tego sie nie znajduje jedynie po 2 stronie gdzie są kable podpisane am/fm tam są 3 tranzystory.
  • Poziom 10  
    Witam. Też się zgadzam z "kuris". Na poczatek trzeba sprawdzić tranzystor które przełaczają poszczególne elementy mechaniznu. Może w mechaniźmie kasety są miktostyki, sprawdź je czy działają poprawnie. Do puki nie wyłaczy się kasety radio nie przejdzie w tryb radia.
    Radio jest kodowane, może ma jakiegoś procka?
    To by pomogło w ustaleniu modelu i marki radia. Mnie to wygląda na jakiegoś clarion-a.
  • Poziom 27  
    Jedynie co znalazłem to na panelu proca o nazwie sanyo LC7232 a jeśli mechanizm z kasety będzie odłączony to musi przecież przełączyć na radio.
  • Poziom 10  
    Ten LM7232 to kontroler od wyświetlacza. Nie ma tam innych kości? Może są po drugiej stronie płytki.
  • Poziom 27  
    Nie nic poza tym.
  • Poziom 16  
    Musisz szukac my jasnowidzami nie jesteśmy a bez schematu to nie ruszysz,przeglądnij układ zasilania ,może brak jakiegoś zasilania powoduje że radio zostaje w trybie TAPE.a także te mikro styki w mechaniźmie które odpowiadają za przełączanie funkcji.Sprawdź tez napięcia na samym gnieździe łączącym mechanizm kasetowy z płytą tam powinno byc 8v ,z reguły te napięcia sa zasilane osobnym torem 8v.
  • Poziom 27  
    Znalezłem 1 rezystor opalony wymieniłem go ale to nie to na spinach z radia na 2 pierwszych pokazuje 1 na 3 0 na 4 pokazuje 6,89 a na 5 i 6 0,37v

    Dodano po 3 [godziny] 25 [minuty]:

    znalazłem 1 scalaka kia 6225p3f

    Dodano po 47 [minuty]:

    Podłączyłem osobne zasilanie pod 1 z spinów z mechanizmu kasety radio odpaliło szuka stacje ale niema dźwięku słychać lekkie trzaski ale nic poza tym wydaje mi się ze lewa strona radia z pokrętłami od głosu szukania stacji przełączania am/fm nie działa nie wiem co dalej proszę o rady.
  • Poziom 16  
    Z tego co napisałeś diagnoza jest prosta ,tak jak wcześniej pisałem brak zasilania ,przeglądnij dokładnie wszystkie tory zasilające.
  • Poziom 27  
    czyli cały układ przycisków sterujący radiem