Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio I 1.4 silnik energy rok 1993, praca silnika.

KEMA2 01 Maj 2008 15:11 4337 7
  • #1 01 Maj 2008 15:11
    KEMA2
    Poziom 9  

Mam z nią problem.Po przekręceniu kluczyka wskażnik temp. oleju wyhyla się (silnik zimny jak i ciepły)na wartość ok70 stopni.Po uruchomieniu silnika wskazówka opada na 0 i to już koniec działania wskażnika.Silnik pracuje nierówno pływają obroty , przy dodawaniu gazu czasami przerywa (nie gaśnie).Gdy osiągnie temp. wszystko wraca do normy i jeżdzi ok.Dodam jeszcze , że niepokoi mnie spalanie.Pali ok 8.5 L.
    Jeszcze jedno jak się zdejmuje bębny , muszę wymienić szczęki.Może są to małe problemy , ale nigdy nie miałem renaulta i nie chcę czegoś zepsuć.
    Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na te problemy.
    Renault Clio 1.4 energy 1993 r.
    POZDRAWIAM.

0 7
  • #2 01 Maj 2008 16:00
    ecsb
    Poziom 16  

Myślę że powinieneś wymienić czujnik temp. silnika i obroty powinny wrocić do normy!

0
  • #3 01 Maj 2008 16:32
    KEMA2
    Poziom 9  

A co z tym spalaniem? Te 8.5 L to chyba za dużo ?I jak się sciaga te bębny? Dzięki.

0
  • #4 01 Maj 2008 20:07
    Kursaxx
    Poziom 15  

jak jest walniety czujnik widzi komp niska temperature i ładuje wiecej paliwa . A bebny sciaga sie normalnie jak w kazdym innym aucie odkrecach nakretke i tyle

0
  • #5 01 Maj 2008 20:53
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

I jak w każdym innym aucie bęben wyjechany i go szczęki trzymają i to jest problemem

0
  • #6 01 Maj 2008 21:42
    Kursaxx
    Poziom 15  

nikt nie pisał ze bedzie łatwo . praktyka czyni mistrza . Odkrecic nakretke na piascie i z kołem sciagac .

Jezeli oczywiscie jest tam wprasywane łozysko nie stozkowe - nie pamietam jak w tym z 93 r jest

0
  • #7 01 Maj 2008 22:19
    KEMA2
    Poziom 9  

Może mi się uda.Zobacze po weekendzie.Narazie dzięki.

Dodano po 7 [minuty]:

A może ma ktoś instrukcje w wersji elektronicznej.

Dodano po 2 [minuty]:

W którym miejscu jest ten czujnik temp oleju.

0
  • #8 03 Maj 2008 19:38
    KEMA2
    Poziom 9  

Mam z nią problem.Po przekręceniu kluczyka wskażnik temp. oleju wyhyla się (silnik zimny jak i ciepły)na wartość ok70 stopni.Po uruchomieniu silnika wskazówka opada na 0 i to już koniec działania wskażnika.Silnik pracuje nierówno pływają obroty , przy dodawaniu gazu czasami przerywa (nie gaśnie).Gdy osiągnie temp. wszystko wraca do normy i jeżdzi ok.Dodam jeszcze , że niepokoi mnie spalanie.Pali ok 8.5 L.
    Jeszcze jedno jak się zdejmuje bębny , muszę wymienić szczęki.Może są to małe problemy , ale nigdy nie miałem renaulta i nie chcę czegoś zepsuć.
    Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na te problemy.
    Renault Clio 1.4 energy 1993 r.
    POZDRAWIAM.

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Jeszcze jedna prośba.Szukam instrukcji w PDF do tej reni.

0
  Szukaj w 5mln produktów