Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe Panasonic SA-PT150 - nie odtwarza filmów

daro_zory 01 May 2008 20:21 5789 6
    daro_zory
    Level 15  
    Witam! Mój problem polega na tym, że kino nie odtwarza niektórych filmów. Chodzi o to, że chciałbym oglądać filmiki z aparatu cyfrowego na telewizorze. Oryginalnie są one zapisywane w formacie *.MOV, więc ściągnąłem konwerter i skonwertowałem filmy na kilka różnych formatów (np. *.mpg, *.avi). Niewiem dlaczego, ale zawsze pokazywało "error" gdy chciałem je zobaczyć. Nagrywałem płyty CD, DVD, ale nic. Filmy skopiowałem na pendrive'a i podłączyłem go za pomocą portu USB do kina, ale też nie chciało odtwarzać. O co chodzi ?? Może coś nie tak z tym konwerterem ?? Albo format nie ten ??
    adamniuch
    Level 14  
    Witam
    W instrukcji obsługi powinno być napisane, jakie formaty są akceptowane oraz na jakie nośniki zezwala i dopuszcza producent.
    daro_zory
    Level 15  
    Pozwolę sobie zadać jeszcze jeno pytanie. Otóż w tym zestawie jest subwoofer, ale jest on za mały jak na pokój, w którym kino się znajduje. Ale w tym samym pokoju mam również dosyć dobrą wieżę Sony z konkretnymi basami (a o to mi chodzi). Wpadłem więc na pomysł, żeby do kina (tam gdzie podłączam kabel od subwoofera) podłączyć drugi kabel, który możnaby podłączyć pod wejście "AUX" we wieży. W ten sposób na kolumny wieży przesyłany byłby tylko bas, a chodzi mi właśnie o to aby wzmocnić tylko niskie tony (z wysokimi i średnimi kino daje rade). Pytanie tylko, czy tworząc takie połączenie nie spalę czegoś w kinie ?? Wolę najpierw zapytać niż przekonać sie na własnej skórze ...
    Telo
    Service technician RTV
    Raczej to podłaczenie odpada w kinie masz wyjście po koncówce mocy na subwoofer a Ty musiał byś się wpiąc przed koncówkę tam gdzie występuje sygnał m.cz. i wtedy mozna podłaczyć ten sygnał na we w wiezy AUX.
    daro_zory
    Level 15  
    Ok rozumiem, ale wydaje mi się, że gdybym basy na kinie ustawił na minimum to nawet po podgłośnieniu kina, bas do wieży nie byłby aż taki duży, żeby coś tam spalić. No chyba, że się mylę to pozostanie mi tylko, rodzielić sygnał audio tuż za źródłem dźwięku (w moim przypadku konsola do gier). No i tu mam kolejne pytanie. Jeżeli sygnał audio rozdziele tak, że jeden kabel będzie szedł do kina, a drugi poprzez filtr dolnoprzepustowy do wieży, to czy ten filtr wpłynie jakoś na dźwięk, który "pójdzie do kina" ?? Wiem, że to pewnie banalne pytania, ale u mnie z elektroniką na razie kiepsko :/
    Telo
    Service technician RTV
    Proszę nie kombinuj bo szkoda tego kina dobra firma.
    daro_zory
    Level 15  
    Ok nie chcecie pomóc - trudno... Poradze sobie inaczej