Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do radia SONY model RM-X115

opium24 01 Maj 2008 20:40 2009 4
  • #1 01 Maj 2008 20:40
    opium24
    Poziom 11  

Witam , czy ktoś moze mi pomóc ? posiadam zepsutego pilota do radia sony , model jak w temacie , pilot nie działa , po wymianie baterii dalej zgon , dopatrzyłem sie ze na płytce , w miejscu Q1 brakuje elementu z trzema nózkami ( jakies smd ) czy ktos moze posiada schemat do takiego pilota , i moze albo mi wkleic ten schemat , albo napisać co tam powinno być ?

Za pomoc , bede niezmiernie wdzieczny .

Dziekuje , Pozdrawiam

0 4
  • #2 02 Maj 2008 11:56
    Nawigator
    Poziom 33  

Schemat raczej nieosiągalny, Q1 to pewnie będzie tranzystor.
    Jeżeli do sterowania diodą podczerwieni to taki z prądem Icmax=1A.
    Jak się zmieści to daj w normalnej obudowie z nóżkami.
    Kolektor będzie na środku. Z niego idzie przez kilkuomowy rezystor ścieżka do diody, baza jest sterowana przez rezystor np. 220R z chipu a emiter idzie na minus baterii. To typowy schemat.
    Pzdr. N.

0
  • #3 02 Maj 2008 13:58
    opium24
    Poziom 11  

Nawigator , serdecznie dziekuje za odpowiedz i zainteresowanie tematem , zorientowałem sie ze brakuje elementu o takim wygladzie :

http://www.allegro.pl/item345488356_tranzystor_bf517_smd_tv_tuners_10szt_kod1876_.html

Czyli tranzystor SMD powinien on mieć oznaczenie DV 5 czyli czy musze szukać dokładnie takiego ? czy moge zamontować jakiś zamiennik ? jesli zamiennik to o jakim oznaczeniu ? Przepraszam za laickie pytania i dziękuję za cierpliwość

Pozdrawiam

0
  • #5 02 Maj 2008 17:45
    opium24
    Poziom 11  

:) Wlutowałem pierwszy ktory pasował z radia sony , i na płytce w radiu miał oznaczenie QXXX i pilocik zyje :D

Dziekuje za pomoc nauka napewno sie przyda

0
  Szukaj w 5mln produktów