Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podsłuch w telefonie stacjonarnym.

efemeryczna 03 Lut 2009 06:00 30786 74
 • #31
  Tracer2
  Moderator - Telefony Stacjonarne
  Jest duże parcie operatorów alternatywnych TPSy , którzy chodzą po domach , szukają głównego właściciela telefonu, i mówią że są z telekomunikacji licząc na pomyłkę ,że zostaną wzięci za przedstawicieli TP SA
  a podpiszą umowę dla TELE2,Neti albo innej firmy, nim się właściciel telefonu połapie.

  Trzeba im stanowczo odmówić.
  Proponują nibydarmowe minuty za nieco większy abonament, ale nie mówią ,że te minuty są tylko w ich sieci , a telefony do sieci TEPsy są PŁATNE od poczatku.
  Nabierają głównie starszych ludzi ale polują cały czas na wszystkich.
  Również w czasie rozmowy telefonicznej trzeba uważać , bo nagrywają
  i nagranie może być uznane za zgodę na zawarcie z nimi umowy.

  Polecam ten link jako instruktaż jak traktować natrętnego telemarketera
  NATRĘT
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #32
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Tylko że tu nie chodzi o natrętnych sprzedawców czy nawet kawały . Telefon może mieć awaryjną linię czyli tzw. ziemię na obwodzie . Wtedy poprzez upływność do ziemi następuje połączenie z inną równie " sprawną " linią stąd te głuche telefony. Tacy sąsiedzi mogą rozmawiać ze sobą wcale do siebie nie dzwoniąc wystarczy że obaj podniosą słuchawki. trzeba to zgłosić do TPSA ale zawsze pozostaje cień obawy że to ktoś sprawdza obecność domowników w chacie . Pozdrawiam ! :))
 • #33
  elektronika1984
  Poziom 12  
  Witam.
  Podepnę się pod temat ze swoim pytaniem.
  Czy teoretycznie jest możliwość, że w jakiś sposób telefon stacjonarny wpięty do linii cyfrowej posiada dwa numery telefonów z czego jeden jest normalny a drugi "sekretny"? Sekretny miałby polegać na tym, że dzwoniąc pod ten numer możemy podsłuchać to co dzieje się w pomieszczeniu gdzie znajduje się telefon (bez naszej wiedzy).

  Czy ogólnie jest możliwość, że ktoś podsłucha co dzieje się w pomieszczeniu nawet gdy telefon ma odłożoną słuchawkę. Telefon ma oczywiście zestaw głośnomówiący więc ma mikrofon "zbierający dźwięki z otoczenia".

  Pytam o fabryczny telefon, bez żadnych dodawanych "konstrukcji" podsłuchowych.
  Pozdrawiam
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • #34
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #35
  Hucul
  Poziom 39  
  elektronika1984 napisał:
  ...Czy ogólnie jest możliwość, że ktoś podsłucha co dzieje się w pomieszczeniu nawet gdy telefon ma odłożoną słuchawkę. Telefon ma oczywiście zestaw głośnomówiący więc ma mikrofon "zbierający dźwięki z otoczenia".

  Pytam o fabryczny telefon, bez żadnych dodawanych "konstrukcji" podsłuchowych.
  Pozdrawiam

  W starych faksach Panasonica z sekretarką automatyczną była podobna funkcja , można było posłuchać co się dzieje w zasięgu mikrofonu .
 • #36
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #37
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Owszem były takie telefony z sekretarkami, pozwalały po wybraniu numeru kiedy się nikt w domu nie zgłosił na odsłuch z pomieszczenia po wciśnięciu piątki na klawiaturze. Ale ten mechanizm trzeba było uruchomić specjalnie. Poza tym nie wszystkie telefony to mały _ co do twojego , trzeba by sprawdzić. Pozdrawiam ! :))
 • #38
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #39
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Można wpisać 10 sztuk takowych numerów A co do takiego numeru ... Owszem jest ! Jest to Panasonic KXT... który można poustawiać tak że zamiast dzwonić po wywołaniu włącza sie na rozmowę od razu. Aby porządnie zrealizować na tym podsłuch trzeba by go umieścić gdzieś wysoko na szafie i wyłączyć głośnik. Wtedy po wydzwonieniu przy odpowiednim ustawieniu natychmiast połączy. Taki numer ma w swoim menu Panasonic KXT... ten pięćio aparatowy zespołowy ( sorry nie pamiętam numeru pomimo że się tego w swoim czasie parę zestawów w firmach zamontowało) Ale pojedynczy wpięty w linię też ma taka możliwość. Podobne właściwości maja niektóre aparaty komórkowe. Zawozisz żonie do domu kładziesz wysoko na meblach i ustawiasz podobnie dzwonek na automatyczne zgłoszenia po wybraniu. Dzwoinsz i natychmiast słyszysz co się w domu dzieje :)) A jak masz pakiet rodzinny i masz " lewy " jeden telefon to słuchasz aż bateria padnie :)) Firmy sprzedające sprzęt szpiegowski biorą za to grube pieniądze a to prosta przeróbka oprogramowania dzwonka :)) Pozdrawiam ! Pooglądaj sobie film Vinci - tam Cuma używa podobnych historii.
 • #40
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #41
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Mówię tylko że Panasonic ma taką możliwość że kiedy dzwonimy telefon przechodzi od razu w tryb rozmowy bez jednego dzwonka. Teraz masz ISDN czyli 2b+D no i jedno b podłączasz na firmę lub gdzie tam chcesz a na drugim b Panasonic jako końcowy aparat zablindowany na jakiejś szafie o którym nikt nie wie. Teraz dzwonisz z jednego numeru na ten oficjalny a kiedy nikt nie odbiera pozostawiasz na wołaniu i dzwonisz na drugi który automatycznie zamiast dzwonić przełącza się na rozmowę i wtedy słyszysz czy tak ktoś jest czy nie. Proste ? - jak budowa cepa. Warunek podstawowy - musisz tak skonfigurować NT aby na b-2 był tyko numer tego Panasonica i tylko ten aparat. Drugi warunek podstawowy numer tego portu b-2 musi być znany tylko Tobie! i nikomu więcej. Czyli pozostałe aparaty na porcie cyfrowym jeden , drugi na b-1 z numerem MSN i ten trzeci " lewy " na szafie na porcie b-2 o którym nikt nie wie. To tyle , przynajmniej ja tak to widzę. Bo w niektórych firmach tak bossowie kombinują. Pozdrawiam !:))
 • #42
  narkoholik
  Poziom 30  
  A mnie to wygląda na pajęczarzy albo "zawieszka" w cetrali.
  Zalecam natychmiastową reklamację w TPSA i kolejne zgłoszenia do skutku na wszelki wypadek gdyby ktoś obciążał rachunek. kolesie mogli sprawdzać czy u "klyenta" dzwoni. Nie chcę straszyć włamywaczami bo tak długo by nie nękali.

  EFEMERYCZNA - podaj kilka fałszywych informacji przez telefon zaufanej osobie i sprawdżź czy "doszło" np o pogrzebie (oczekuj kondolencji) albo o imprezie dla 30 osób w pustym lokalu.

  Pozdrawiam
 • #43
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #44
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  R- mik Co Ty mi tu wypisujesz za brednie ?? Jeżeli wyczyszczę NT i na b-2 zaprogramuję tylko ten numer i tylko jeden to tylko ten jeden mi tam zadzwoni. Warunek podstawowy numer o który mi chodzi musi być " wbity" tylko na b-2 !!! Na B-1 już nie. Facet ! ja trzydzieści lat robię w tym fachu ! Jeżeli dobrze zaprogramujesz NT to ma tak pracować. No chyba że nie " wyczyścisz " i wbijesz numery jeszcze raz , wtedy na pewno się zrobi kaszana. :)) Pozdrawiam ! Nie gniewaj się trochę mnie poniosło ale nie masz racji.
  Moderowany przez Tracer2:

  Za ograniczoną wiedzę na temat zakończenia NT i arogancję "nagroda" #4

 • #45
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #46
  Marynat
  Poziom 15  
  R-MIK napisał:
  Jeśli ja piszę głupoty, to dam Ci modem ISDN.

  Dla prawdy: nie istnieje coś takiego jak "modem ISDN". ISDN jest od początku do końca cyfrowy i nie zachodzi w nim typowy dla modemów proces modulacji i demodulacji.
  Moderowany przez Tracer2:

  Ostrzeżenie #2 za pisanie głupot , które nie przystoi "doradcy telekomunikacyjnemu"

 • #47
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #48
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Przepraszam Panowie ! Nie gniewajcie się! Owszem używałem Aurory ale już jej nie mam. A największy ISDN to u mnie 30b+D. Po prostu opisałem jak ja bym to wykonał aby sobie posłuchać na zwykłym ISDN, w dodatku nie na każdym sie da. ten o którym pisałem to klasyczna Aethra. A projekcik super!! robi wrażenie. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie. :))

  Dodano po 3 [minuty]:

  poza tym " modem ISDN " nie istnieje. jest tylko NT network terminal. Sorry za dużo pracy, ostatnio gonię po 12 godzin dziennie i ta elektroda to w zasadzie mój odpoczynek. Jak się dwanaście godzin gania na serwisie nic dziwnego że czasami pisze sie nie tak jak trzeba.
 • #49
  narkoholik
  Poziom 30  
  Dla mnie to co piszecie to wyzsza szkoła jazdy ale dobrze bo sie człowiek zawsze czegoś dowie. Te spory są moim zdaniem konstruktywne a sprostowania porządane.

  Modem (od ang. MOdulator-DEModulator) - urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest zamiana danych cyfrowych na analogowe sygnały elektryczne (modulacja) i na odwrót (demodulacja) (WIKI)

  Nie ma co się spierać bo to tylko umowne nazewnictwo. Skoro ISDN spełniał zadania zwykłego modemu i pozwalał na rozmowy telefoniczne po łączu "cyfrowym" to niech ma na Imie Modem czy Terminal - wskazujący jego funkcje dla uproszczenia dla takiego laika w tym temacie jak ja.
 • #50
  Jack14
  Poziom 37  
  To może jeszcze ja coś w tym temacie choć nie na temat (aż się boje :D)
  "Skrzyneczkę" montowaną u klienta nazywać się powinna fachowo "zakończenie sieciowe NT".
  Zakończenie sieciowe NT może również w (naszych realiach) posiadać dwa porty analogowe.
  Czy w przypadku wywołania, rozmowy jest aktualnie zajęty "kanał" B1 czy też B2 to "gó..o" to użytkownika obchodzi bo przydziału kanałów dokonuje CA (kieruje na dostępny wolny).
  Nie należy łączyć opisu B1, B2 z pierwszym portem analogowym czy też drugim czyli B1 analog 1, B2 analog 2 (ale chyba to jest jasne).
  Co do modemów ISDN owszem takowe są były i zapewne jeszcze długo będą np.
  jako backup w przypadku awarii sieci głównego dostawcy IP.

  ps

  Naprawdę zachęcam wszystkich do przeczytania dokumentacji z tego linku wstawionego przez W.Wojtek warto.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=779094#779094

  Pozdrawiam.
 • #51
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Jak zwykle masz rację tylko pozostaje sposób modulacji. 2B1Q Lub 3B2Q i jeszcze inne. Ja trochę bawię sie w DSL i ADSL no i ISDN ja je znam od 10 lat. Pierwsze instalowałem jeszcze za TePSy. Potem jak nas wyautowali do firm partnerskich, praktyczne wszystko wrzucili nam na garba, to się człowiek musiał douczyć. No i teraz dalej się w to bawię z racji zawodu, ale jest taka firma WKŁ i Oni wszystkie książki na ten temat drukują. A ja kupuję i mam, a że sposób modulacji jest cyfrowy na tej i na tej linii w sumie nie ma wielkiego błędu jak sie nazwie NT modemem. :)) Z resztą technika idzie tak szybko naprzód że nie długo Voip będzie dawany darmo do każdej Neostrady. To co TePSA teraz kombinuje to wygląda obiecująco, choć jakby nieco za późno. Pozdrawiam ! :))
 • #52
  Nowart
  Poziom 20  
  Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
  podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
 • #53
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Kolega Nowart wyraził opinię odnośnie podsłuchu czy może naszej dyskusji ? Bo owszem gdyby ktoś wykręcił mi taki numer jak podsłuchanie mojej rozmowy a potem by mi o tym dał do zrozumienia w dodatku kilka razy z rzędu to bym się nieźle wkurzył. Odnośnie Kolegi R- mik , ja na twoim miejscu pogadał bym z managerem od Platana czy innego producenta. To jest warte wcale nie małe pieniądze a że jest to polska myśl techniczna warto by sie o to starać. Pozdrawiam ! :))
 • #54
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #55
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Zgoda ! 256 poziomów to jest prawda ale tu na tych modemach rozróżniamy DSL i ADSL , pomiędzy nimi jest pewna " subtelna " różnica. Modem do " Neonki" kosztuje jakieś grosze a najnowszy modem DSL z zespołem V- 35 dedykowanym dla POL-PAK'a prawie 4 tysiące , zależnie od marki wyrobu. Ten który ostatnio instalowałem jest wart prawie trzy. No ale " wypasione " parametry to i " wypasione " pieniądze. A możliwości całkiem sporo, bo po co na małe IP pojedynczego użytkownika modem z modułem V-35 i jeszcze może serwer?? :)) A mnie intryguje inna rzecz. Widziałeś wewnątrz modem od neostrady , czy Oni nie mogli dać lepszych kondensatorów na sprzężeniu z transformatorem liniowym ?? Dali zwykłe elektrolity , toż to badziewie najgorsze jakie może być :)) Nie mogli dać lepszej marki ? Potem za pół roku muszę jechać bo modem zniekształca. A kiedyś z ciekawości rozebrałem jednego SPEED - TOUCH'a i sie okazało że elektrolit wysechł ! Dasz wiarę? Pozdrawiam ! :))
 • #56
  andk1eltd
  Poziom 35  
  Cytat:
  Zgadzam się w 100%. Do prędkości 1200 (a może 2400, nie pamiętam, a liczyć mi się nie chce) transmisja jest (prawie) czysto cyfrowa. Inne modulacje, mają dużo wspólnego z analogiem. Np. 2BQ1 ma cztery poziomy sygnału, i nikt mi nie wmówi że "czarne jest czarne, a białe jest białe", skoro poziomów jest więcej niż 2 to już nie jest "czysta" cyfra. Współczesne modemy mają modulację opartą o 256 poziomów. Czy to jest modulacja cyfrowa?

  Nie znasz więcej cyfr niż 0 i 1? Nawet 256 poziomów to też jest cyfrowa.

  Co do jakości elementów i sprzętu - on ma wytrzymać 24 miesiące okresu gwarancji a potem klient ma sobie kupić nowy. Przecież w dzisiejszych czasach firma, która by produkowała sprzęt niepsujący się przez 20 lat zginęłaby z głodu:D
 • #57
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #58
  Radiowiec 2
  Poziom 31  
  Pomijając waszą wymianę poglądów - jak ktoś robi modemy i kosztują one potężną kasę to niech je robi porządnie a nie wstawia byle jakie elementy. :))
 • #59
  elektronika1984
  Poziom 12  
  Witam.
  Z tego co widze teoretycznie jest możliwy taki podsłuch. Ktoś wymienił telefon Panasonic KX-T... i aż mnie zatkało... Mamy w firmie takie telefony i dziwnym zbiegiem okoliczności osoby postronne wiedzą o naszych rozmowach w pokoju. Dlatego też postanowiłem zadać takie pytanie na forum. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Temat stał się dla mnie bardzo ciekawy!

  PS.

  Jeszcze jedno pytanie, na drugim telefonie w pokoju (też linia cyfrowa) było w pewnym momencie słychać dokładnie rozmowę z owego Panasonica KX-T. Czy to normalnie jest możliwe na liniach cyfrowych?
 • #60
  pol_s
  Poziom 25  
  Ten telefon umożliwia takie zaprogramowanie, że osoba uprawniona (na swoim aparacie) ma możliwość wchodzenia na trzeciego w rozmowę.

  Pozdrawiam