Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zastosowanie bramek logicznych(AND,NAND,OR,ExOR itd.)

AskaWoj1985 02 Maj 2008 15:44 21164 4
  • #1 02 Maj 2008 15:44
    AskaWoj1985
    Poziom 9  

Czesc!!! Mam teraz na studiach podstawy automatyki.Musze zrobic sprawozdanie na temat bramek logicznych i ich zastosowania.Napiszcie mi jakie bramki do czego sa stosowane.Z gory dziekuje.pa

0 4
  • #3 02 Maj 2008 17:44
    AskaWoj1985
    Poziom 9  

Chodzi mi o zastosowanie w praktyce bramek logicznych - w życiu codziennym

0
  • #4 02 Maj 2008 18:26
    harlejowiec
    Poziom 25  

Raczej bramki same jako tako nie występują. Są elementami różnych układów elektronicznych które spełniają określone funkcje. Ale np można wyobrazić sobie prosty alarm na bramce AND. Na jedno wejście dajemy sygnał z czujnika a na drugie sygnał aktywujący alarm, na wyjściu syrena. Syrena zadziała wtedy gdy na oba wejścia podamy sygnał. Bramkę logiczną też będą stanowić np dwa przełączniki połączone w szereg lub równolegle włączające żarówkę. Mikroprocesor z odpowiednim kodem programu też będzie bramką. Generalnie w życiu codziennym to w komputerach, alarmach, radiach cyfrowych i różnego rodzaju sprzęt cyfrowy.

1
  • #5 03 Maj 2008 01:37
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

W życiu codziennym, proszę bardzo pierwszy z brzegu przykład z literatury wielokrotnego użycia elementów AND, OR i NOT ;)

Wiliam Shakespeare w Hamlecie napisał:

To be, OR NOT to be: that is the question:
    Whether 'tis nobler in the mind to suffer
    The slings AND arrows of outrageous fortune,
    OR to take arms against a sea of troubles,
    AND by opposing end them? To die: to sleep;
    No more; AND by a sleep to say we end
    The heart-ache AND the thousand natural shocks (...)

Dziewczyno, jak tyś robiła to ćwiczenie i się do niego przygotowywała skoro do tej pory nie wiesz po co są te bramki i gdzie się je stosuje ?

Pomyśl "własnoręcznie" i spytaj czy dobrze myślisz a nie czekaj na gotowe wnioski, bo to czyni bezsensownym całą twoją pracę !!!!

3