Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element

Pol-UK 02 Maj 2008 17:27 9540 14
  • Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element

Poziom 29  

Witam szanownych kolegów, posiadam u siebie następujcy TV Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E-3 w którym siedziała matryca Samsung LTM32W02-L14 w telewizorze uszkodzony był inwerter matrycy jak się później okazało który wyłączał całą jednostkę. Po podmianie na uszkodzoną matryce AUO T315XW01 teli ruszył i w miejscu gdzie nie było mocno popękane widać było "kaszkę" tzw śnieg. Niestety po odszukaniu innej matrycy nie zwróciłem przez własną głupotę uwagi na oznaczenie matrycy i zamiast W01 wstawiłem z końcówką W02. Z logiki matrycy się zakopciło oraz z płyty TV. Na płytce logiki iległ spaleniu 1 element ;-) spoko płytkę z logiką mam z innego uszkodzonego natomiast na płycie TV uległ spaleniu i teraz nie wiem czy 6-cio czy 8-mio nóżkowy układ umieszczony na podstawce oznaczonej symbolem 17DB20-1 na złączu PL308. Po wymianie uszkodzonego inwertera tv wstaje jednak czarny ekran tylko podświetlenie chodzi no i głos jest. Z tąd pytanie do szanownych kolegów ma ktoś serwisówkę do tego modelu lub może ma ktoś takie coś na części i podpowie co tam powinno być lub ma może do sprzedania ten element.
    Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element Seg Pacific 32' LCD Vestel chasis 17MB15E - uszk. element

Pomiędzy linkami do zdjęć proszę używać spacji zamiast Enter - różnica jest widoczna.
    Proszę "zjarał" zastąpić normalnym wyrażeniem - p.10.9 regulaminu.
    W tytule "prośba" nie zastępuje skróconego opisu problemu (p.11 regulaminu) - poprawiłem.
    Na koniec proszę usunąć ten wpis. [Mirek Z.]

0 14
    Spec od TV

Mam wszystko do tego chassis. Musisz sprawdzić czy driver LCD jest zasilany 5 czy 12 V, byc może to był powód uszkodzenia. Wyslij zdjęcie tego elementu, tak będzie najprościej dla mnie ale poszukam w pracy dopiero we wtorek (w poniedziałek Bank Holiday:D)

0
    Poziom 28  

To cosz, to jest tranzystor polowy, wlancza zasilanie (5 albo 12V) matrycy. Na probe morzna go zewrzecz, aby sprawdrzicz czy wiencej niema uszkodzen. Schemat jest w barzie "elektrody".

0
    Spec od TV

To jest bardzo dobra rada!! Podstaw nowy LCD driver i zewrzyj zasilanie i patrz jak się pieknie pali!! Ten tranzystor nie pada bez powodu, jak juz wspomniałem sprawdź jakim napięciem ma być zasilana nowa matryca....

0
    Poziom 29  

Dziękuje kolego Jerzy_D oraz RTV.Service za pomoc w rozwiązaniu problemu. Tak jak wcześniej wspomniałem podłączyłem matrycę zasilaną innym napięciem niż wymagane i dlatego poleciała logika matrycy i ten właśnie tranzystor polowy. Wcześniej została podłączona właściwa matryca lecz pobita i w niektórych miejscach przebijał śnieg. Z własnej nieuwagi podłączyłem inaczej zasilaną i poleciała w niej logika no i ten tranzystor. Po wymianie tego tranzystora mam zamiar podłączyć właściwą którą posiadam. Szukam tylko oznaczenia tego elementu. Do kolegi jerzy_d zjecie spalonego elementu przedstawia fotka nr 3. POZDRAWIAM

0
    Poziom 28  

Ten tranzystor to FDC642P. To niejest bezpiecznik (jak sugeruje kolega z lepszego kraju...), ani stabilizator. Vestel pszewidzial opcie bez tej plytki, tylko dlawik L906 i to pracuje poprawnie... Nieznam zalecen producenta, chentnie poznalbym, ale myszli, "rze tak ma bycz", mnie niepszekonujo.
    Pozdrawiam

0
    Poziom 29  

Czy ktoś z kolegów forumowiczów orientuje się gdzie można nabyć owy tranzystor ??

0
    Poziom 29  

Witam szanownych kolegów. Wszystkim oczywiście dziękuję za udzieloną pomoc. Tranzystor już zakupiłem w sklepie cybor-tech i wszystko ok jednak z tej płytki drukowanej nie mogę wydedukować jak to było wszystko podłączone gdyż ścieżki zostały spalone. Czy ktoś z was dysponuje podobnym chassis na części lub na warsztacie i mógłby mi rozrysować jak to powinno być ?? Za wszelką udzieloną pomoc dziękuje

0
    Spec od monitorów

Tam też chodzi jako zamiennik AO3413
    www.aosmd.com/pdfs/datasheet/AO3413.pdf
    *UNIVERSUM FT-LCD 8165-..chassis: 17mb15e-3-Vestel
    (nie zalecaja jako zamiennika BCA223sp )

inne zamienniki na rys. (kiedyś zassałem z jakiejś ros. strony..)

p.s
    Sorry .......schematu nie mam /,ale zobaczę może jest gdzieś coś podobnego w firmie

Dodano po 26 [minuty]:

Znalazłem coś takiego

pochodzi z kawałka schematu chassis Vestel 17MB..[/img]

0
    Poziom 29  

Schematy mam, ale one nijak mają się do rzeczywistości tranzystor obsadzony na płytce drukowanej i tam ma oznaczenie Q100. Nie bardzo wiem jak to ugryźć, najlepiej ratowało by mnie rozrysowanie tej płytki przez kogoś kto jest w jej posiadaniu.

0
    Poziom 28  

A ty lepiek rzucz oko na zwore S907...

0
    Poziom 29  

I co w związku z nią kolego rtv.service ??

0
    Poziom 28  

Nic warznego, poprostu zamiast trazystora zwora... co twierdze od pocontku.

0