Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 5.1 Sony TA-VA8ES

MungoPL 02 Maj 2008 22:14 3040 7
  • #1 02 Maj 2008 22:14
    MungoPL
    Poziom 2  

Witam,
    zakupiłem w/w wzmacniacz. Podłączyłem go do komputera w systemie 5.1 (poprzez kable RCA) oraz do telewizora (stereo RCA). Głośniki na wyjściu to dwa tylne, centralny, przednie pełnozakresowe (6 ohmów) i subwoofer aktywny 40W. Odtwarzając film AVI (dźwięk 5.1) grają tylko tylne satelity i subwoofer. To samo przy odtwarzaniu filmu z DVD (5.1) jak i oglądaniu telewizora. Przednie kolumny i centralny grają baaardzo cicho (dopiero jak na pełnej głośności wzmacniacza przyłoży sie do nich ucho to coś słychać). Jaka może być tego wina? Sprzedawca zapewniał mnie że wzmacniacz jest w 100% sprawny i że był do chwili az go kupiłem uzywany w kinie domowym.

Pozdrawiam
    Szymon

zdjęcia wzmacniacza:

http://img76.imageshack.us/img76/6346/26ww.jpg
    http://img379.imageshack.us/img379/9532/15sj1.jpg

Dodano po 3 [godziny]:

Moim zdaniem cos jest nie tak we wzmacniaczu. Co mogło nawalić, ze nie ma dzwieku w przodzie? Moze jakis bezpiecznik?

0 7
  • #2 04 Maj 2008 14:44
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

A jak jest na cyfrowym wejściu z odtwarzacza DVD? Pewnie jest coś namieszane w menu konfiguracyjnym. Masz fronty podłączone pod gniazda A i wybrane A?

0
  • #3 04 Maj 2008 14:46
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

MYŚL a przede wszystkim czytaj!

On tam nie ma wejść cyfrowych! Jedyne co mi się nasuwa to to, że masz źle opcje wzmacniacza ustawione.

0
  • #4 04 Maj 2008 15:09
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Nie oglądam w taki sposób zamieszczanych zdjęć, a faktycznie to nie ma wejść cyfrowych. A jak jest po wciśnięciu na pilocie TEST TONE?

0
  • #5 04 Maj 2008 16:03
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

A jak masz podłączone kolumny frontowe (najlepiej narysuj na tej fotce co widać tył wzmaka) ?

0
  • #6 04 Maj 2008 21:14
    MungoPL
    Poziom 2  

Kolmny obojetnie jak podlacze czy do a czy do B to na zadnym wyjsciu nie chodzą. Wiem ze dobrze je podłączam. Natomiast watpie ze jest to wina ustawien, bo jak kolega wyzej wspomnial, po nacisnieciu TEST TONE w systemie ProLogic, graja tylko tylne kolumny, a przód wogóle. Zdaje mi sie ze ktorys z terystorow moze byc uszkodzony, albo sterownik cyfrowy cygnalu moze cos nie chodzic.

Aha, i poprawka. Przód nie gra wogole, a nie jak poprzednio napisalem - ze cichutko.

0
  • #7 04 Maj 2008 21:32
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Nawet jak ustawisz na "stereo" ? w takim razie to masz uwaloną albo końcówkę mocy, albo cyfrowy przedwzmacniacz.. tak czy siak trza maszynę owtorzyć i porobić pomiary!

0
  • #8 05 Maj 2008 00:45
    MungoPL
    Poziom 2  

No otworzyc i pomierzyc to by pasowal elektronik jakis, a ja w Anglii jestem :D

0