Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka Elektrolux ENB-3660S przestała zamrażać i chłodzić

szaroludek 12 May 2008 13:02 24543 31
    gugip
    Level 10  
    iskrownik wrote:
    Witam!!! Nie wiem czy już rozwiązaliście problem... czy też lodóweczka nie jest na złomowisku... Problemem tutaj jest sprężarka HTK 12 AA która po takim okresie użytkowania może słabo tłoczyć lub nie tłoczyć wcale... Miałem takowy problem z czterema urządzeniami tego typu.
    Wymiana sprężarki w każdym z przypadków pomagała i nie zdarzyło się żeby układ był nieszczelny. Nie polecam wymieniać sprężarki na taką jaka jest ,tylko założyć NBM 1114Y (embraco). Wymiana na takową załatwia problem.
    Patrząc na zdjęcia poucinanych rurek podgrzewania myślę sobie tylko jedno .... niezłych ma bozia fachowców... ;-)

Eureka :!:
    Odkryłem w W-wie fachowca :!:
    Porównując go z "mistrzem" z serwisu Elektroluksa mogę śmiało stwierdzic, że jest o niebo lepszy:
    1. Zanim rozkręcił lodówkę, zrobił "test program" elektroniki dzięki któremu wykluczył awarię grzałki i awarię sondy, a stwierdził awarię agregatu (mistrz z serwisu nie dotykał się do panelu sterowania, a awarię agregatu zawyrokował ze słowem "najpradopodobniej").
    2. W ciągu czterech dni (od pierwszej wizyty) wymienił agregat na mocniejszy (chyba Danfoss) - lodówka działa (mistrz z serwisu dał sobie 2 tyg. na naprawę i chciał, żeby przywieźc sprzęt do niego) :?:
    3. Najważniejsze: cena :!: Zapłaciłem 500zł i dostałem na rok gwarancję (mistrz z serwisu zażyczył sobie za naprawę 1200zł i też dawał rok gwarancji).

Nie wiem czy na forum podaje się namiary na dobrych fachowców więc jeśli ktoś szuka z Warszawy to niech napisze na priwa, dam namiar.
    Pozdrawiam i dziękuję za porady.

Ps. Gaz było słychac przy spuszczaniu więc chyba było go dostatecznie dużo.
    szaroludek
    Level 10  
    Witam.
    Sprawa rozwiązana przez złomowanie, a temat nie zamknięty przez niedopatrzenie. Dziękuję wszystkim za rady i pomysły na rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że komuś pomógł ten temat.
    Pozdrawiam.