Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Silicon - nie działa pilot

czaplinskil 02 Maj 2008 20:56 3694 4
  • #1 02 Maj 2008 20:56
    czaplinskil
    Poziom 2  

Witam, mam problem z alarmem Silicon po odłączeniu zasilania (akumulatora) nie moge wyłaczyc alarmu, probowalem dwoma pilotami i nic . Kolega poradzil mi odlaczenie zasilania centralki więć to zrobiłem odlaczylem kostkę ( Czerwony +12 DC , czarny i dwa szare kabelki), nie odlaczylem natomiast syreny nie wiem czy ona nie pobiera produ i nie wpowoduje wyładowania akumulatora ?

Alarma to jedna duza skrzyneczka 5x7 cm do niej podlaczna jest jedna mniejsza na której pisze centralka , do tego sa jeszcze dwie kostli wielkosci pudełka od zapałek kada ma diode czerwoną do nich podlaczne sa czujniki w kabinie .Pilot do ma trzy przyciski wl wyl. i symbol pioruna.
    jest jeszce jeden przycisk czernowy wyglada jak wyłącznik , nie wciskałem.
    Samochod to Opel Vectra 98 kombi

Prosze o pomoc jak wyłączyc ten alarm .
    Pozdrawiam z góry dziekuje na każdą pomoc

0 4
  • #2 02 Maj 2008 21:13
    GRafal
    Poziom 20  

wyłączysz go jak wciśniesz ten czerwony przycisk przy włączonym zapłonie pzdr.

0
  • #3 02 Maj 2008 21:20
    czaplinskil
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc , centralaka w chwili obecnej jest odlaczana tak jak pisalem wyzej, moze tak zostac czy zrobic tak jak radzisz
    Pozdr.

0
  • #4 03 Maj 2008 09:48
    pkhenr
    Poziom 32  

na tej obudowie pisze typ alarmu .Każdy silicon(starszy) po podłączeniu zasilania uzbraja sie ale też powinien dać się rozbroić pilotem.Chyba że był z porwaniówka która się uaktywniła i pamieta że przez jakiś czas ma blokować (dioda w alarmie wtedy świeci cały czas -gdy zacznie mrugać to pozwoli sie skasować )

0
  • #5 04 Maj 2008 20:19
    czaplinskil
    Poziom 2  

Kiedys miałem już taką sytuacje z tym alarmem , odlaczylem aku i alarm sie uaktywnil ale pilot wtedy zadziałał. W tej chwili zaden pilot nie reaguje nie mam pojecia dlaczego.
    Co radzicie kupic nowy i zamontowac czy podjac probe naprawy ?
    z jednej strony zakup nowego to ok 120 zł a ile kosztuje montaz tego nie wiem .
    Pozdrawiam

0