Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zamiana starego KOCOM'a na UIFON 1134/41

paulkad 02 Maj 2008 21:27 2544 11
  • #1 02 Maj 2008 21:27
    paulkad
    Poziom 1  

Ratunku!

Jak podmienić starą słuchawkę domofonu na URMET UNIFON.
    Na starym kable podłączone następująco:

1B - biały
    2Y - niebieski
    3R - zielony
    4W - pomarańczowy

SW+ - połączone szary z brązowym

Na nowym:
    CA - wywołoanie
    1 - linia głośnika
    2 - linia mikrofonu
    6,10 - masa
    9 - linia elektrozaczepu

Dzięki za pomoc.

• #2 05 Sty 2009 20:47
    OlaZ
    Poziom 2  

Mam ten sam problem.
    Po wielokrotnych próbach udało mi się podłączyć elektrozaczep i głośnik.

Specjalista ze spółdzielni powiedział, że nie da się ich podmienić, bo ten stary jest na prąd stały, a nowy na prąd zmienny :/

Pomóżcie proszę bo stary domofon "przeżył" 8-miesięczny remont z założeniem wymiany na nowy, więc wygląda raczej średnio ;)

Dziękuję i pozdrawiam
    Ola

• #3 23 Lut 2009 21:27
    wawszczak
    Poziom 9  

Dołączam się do tematu

• #4 23 Lut 2009 21:54
    Lucjan52
    Poziom 27  

Technik ze spółdzielni ma rację. Tych dwóch modeli nie skompilujesz ze sobą. W Cocomie cała elektronika jest w słuchawce, natomiast do Urmetu trzeba zastosować zasilacz z elektroniką. Jeśli nie zastosujesz zasilacza to do czego te słuchawkę podłączysz?

• #5 25 Lut 2009 11:11
    OlaZ
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.

Skoro Urmet nie zadziała to może jest jakiś inny unifon na rynku, na który możnaby Kocom'a wymienić?

Z góry dziękuję za sugestie.

• #6 25 Lut 2009 19:46
    Lucjan52
    Poziom 27  

Jedynie Commax. One są podobnie zbudowane, ale nigdy nie praktykowałem takiej zamiany. Najprościej zadzwonić do Commaxa., Oni do niedawna dystrybuowali Cocomem i mają jeszcze zapasy. Commax Świątniki koło Krakowa. Obecnie GDE Polska.

• #7 26 Lut 2009 11:50
    Micklu
    Poziom 1  

W Commaxie nie przyznają się aby kiedykolwiek handlowali Kocomem. Pan technik powiedział: "Commax to nie Kocom, nie da się połączyć tych dwóch". Nie chciał też wdawać się w dyskusje co da się zrobić.

• #8 26 Lut 2009 20:38
    wawszczak
    Poziom 9  

Oryginalny Kocom na zamówienie kosztuje 160 PLN. Zaprzyjaźniony człowiek z serwisu poradził mi wrzucenie płytki ze starego Kocoma do obudowy 1132, Właśnie to robię... będzie trochę zabawy, ale klient będzie zadowolony....

• #9 26 Lut 2009 20:58
    Lucjan52
    Poziom 27  

A to interesujące. Ja z Commaxem współpracuje od 1996 roku i w ich cenniku mam osobny rozdział dotyczący Cocoma. Nie dalej jak miesiąc temu potrzebowałem monitor Cocoma i dostałem. Pewnie chcą całkowicie odciąć się od tego producenta. A dlaczego nie próbujesz naprawić tę słuchawkę Cocoma?

• #10 26 Lut 2009 21:51
    wawszczak
    Poziom 9  

Z tą naprawą to do mnie? Jeśli tak, to odpowiem krótko: z oryginalnego Kocoma została cała tylko płytka (niezła chyba była impreza :-) )

• #11 19 Wrz 2015 10:34
    juciolek
    Poziom 2  

paulkad napisał:
    Jak podmienić starą słuchawkę domofonu na URMET UNIFON.
    Na starym kable podłączone następująco:

1B - biały
    2Y - niebieski
    3R - zielony
    4W - pomarańczowy

SW+ - połączone szary z brązowym

Witam mam podobny problem stary domofon mam dokladnie tak samo podlaczony jak kolega . nowy domofon to wekta tk-6 . po wielu godzinach musze poprosic kolegów o pomoc:) mianowicie moge otwierac drzwi , slysze co sie dzieje na dworze mnie tez slychac ale bardzo slabo ale gdy ktos dzwoni nie slychac dzwonka w domofonie :/ (słuchawkę mam odlozona heh )

pozdrawiam Paweł

• #12 19 Wrz 2015 14:29
    karl102
    Poziom 27  

Wekta TK-6 to taki sam typ jak URMET UNIFON. Nie da rady.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME