Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z LEXMARK E322

tksk2 02 May 2008 22:27 1576 6
    tksk2
    Level 11  
    Mam taki problem z drukarką że jakiś czas temu przestała drukować i zaświeciły się wszystkie diody na nic nie reaguje nawet po wyciągnięciu tonera swiecą wszystkie diody komputer też jej nie widzi i nie da się tego zresetować może ktoś miał jusz taki problem i wie o co chodzi ?:cry:
    slajas
    Level 21  
    padła ci albo grzałka albo termistor w piecu rozbierz i miernikiem sprawdz przejscia
    tksk2
    Level 11  
    Sprawdziłem grzałkę (to te 2 grube przewody) i przewodność jest ok 15Ω
    Ale po włączeniu nie ma tam żadnego napięcia a chyba powinno być jak się nie mylę tlko jakie? może to wina zasilacza bezpieczniki są ok.
    slajas
    Level 21  
    co do kabli to nie pamiętam najlepiej jak rozbierzesz piec wyjmiesz grzałke (powinna być szklana ) jak halogen więc nie dotykaj rękami i zobacz miernikiem czy ma przejscie bo często łamie się upala w środku tej rurki element grzejny(drucik)no i sprawdz tak samo termistor jeśli z piecem bedzie wszystko ok to może być uszkodzony formater,laser, płyta bez podmiany bedzie cięzko coś więcej podpowiedzieć no chyba że ktoś z kolegów przerabiał już taką usterkę i coś jeszcze dorzuci
    tksk2
    Level 11  
    Rozebrałem i grzałka jedt dobra ale termistor ma dużą rezystancję ok 200kΩ i nie wiem czy jest dobry ja go sprawdzić? Coś mi się wydaje że
    z grzałkoą jest wszystko wporządku nie wiem czy czasami nie padła elektronika i nie załącza grzałki bo komputrer powinien wykrywać drukarkę a tak nie jest.
    slajas
    Level 21  
    jesli z piecem jest wszystko ok to jeszcze formater najlepiej podmienic z innej bo tak sprawdzić formatera to sie nie da chyba że ktoś ma jakiś patent
    tksk2
    Level 11  
    Zauważyłem że jak ją załączę to co jakiś czas lampa się włącza i miga tak jakby gdzieś był zimny lut ale sprawdziłem i przelutowałem scieszki i jest to samo ale gdy podam +5v na HEAD_ON to lampa się załancza i swieci normalnie napięcia na zasilaczu są prawidłowe takie jak na tabeli obok a co do podmiany to nie mam takiej możliwośći,dodam że kupiłem ją na allegro 2 miechy temu podrukowała miesiąc parę kartek i padła a gosciu nie odbiera ani telefonu ani mali , coś mi się wydaje że chyba będzie to tylko kupa złomu.:cry: I wydaje się że nikt chyba nie miał więcej takich problemów bo tylko Ty slajas chcesz mi pomuc dzięki.:|