Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Candy CPCA 305 nie wyłącza się

Romanek100 03 Maj 2008 08:09 6729 13
  • #1 03 Maj 2008 08:09
    Romanek100
    Poziom 12  

Witam. Posiadam lodówke Candy CPCA 305 i nagle przestała się wyłączać. Owszem włącza się, ale nie wyłącza. Zauważyłem na tylnej ściance dużo szronu, co świadczyło o tym, że się nie odszrania. A wszystko w środku było zamarznięte na kość. Ustawienie regulatora jest na 2-3. Postanowiłem ją wyczyścić i odmrozić i zobaczyć co się będzie działo. Owszem włączyła się, ale nie wyłącza i tak już działa dwa dni. Jak przekręcę pokrętłem to się wyłączy i włączy po jakimś czasie co świadczy, że chyba termostat jest dobry. Lodówka ma trzy lata i zaraz po zakupie była dobijana gazem, bo były te same objawy. Powiedzcie proszę, czy dobrze ją diagnozuje - czy to wina ubydku gazu? Proszę, niech ktoś będący w temacie powie mi, ile może kosztować termostat do Candy CPCA 305 i ile kosztuje napełnienie gazem?

0 13
  • #2 03 Maj 2008 08:19
    jmk
    Poziom 28  

Z opisu wyglada że TERMOSTAT do wymiany.
    Jeśli chodzi on to jej reczne wyłaczanie i właczanie to pomiedzy wyłaczeniem a ponownym właczeniem MUSI upłynać około 10 minut - inaczej skasujesz(uszkodzisz) sprężarkę!!!- stąd te Twoje " załącza się po pewnym czasie"

1
  • #3 03 Maj 2008 08:22
    Romanek100
    Poziom 12  

10 minut mija na 100% a nawet więcej. Ile kosztuje termostat do takiej lodówki? I jak się go wymienia?

2
  • #4 04 Maj 2008 08:48
    Romanek100
    Poziom 12  

Poradzi mi ktoś proszę, w którym miejscu znajduje się ten termostat w lodówce i jak się go wymienia (jest jakaś specjalna procedura) ?

0
  • #5 04 Maj 2008 08:57
    nares
    Specjalista AGD

Romanek100 napisał:
    Lodówka ma trzy lata i zaraz po zakupie była dobijana gazem, bo były te same objawy. Powiedzcie proszę, czy dobrze ją diagnozuje - czy to wina ubydku gazu??

Historia, czyli ubytek, prawdopodobnie powtórzyła się. Nie kupuj termostatu (bardzo rzadko psują się w ten sposób), bo mogą to być wyrzucone pieniądze - lepiej je zainwestuj w chłodniarza, który zdiagnozuje usterkę.

0
  • #6 04 Maj 2008 09:17
    jmk
    Poziom 28  

"Lodówka ma trzy lata i zaraz po zakupie była dobijana gazem, bo były te same objawy." - gdzieś mi to uknęło- więc szkoda ze pozwoliłeś na tę operację- należało ZWRÓCIĆ i zabrać kasę- to jest normalne oszustwo - Nigdy nie pozwalajcie na dopełnianie , gdyż ubytek gazu jest spowodowany nieszczelnością, a bez jej usuniecia za jakiś czas będzie na złom skazana!
    Sugerowanie się tym że jest szron na tylnej sciance bez POMIARU temperatury o niczym nie swiadczy- tylko pomiar temperatury daje jakieś informacje o co chodzi!

0
  • #7 04 Maj 2008 09:41
    Romanek100
    Poziom 12  

To jeszcze raz opowiem. Lodówka na początku przestała się wyłączać, przyjechał serwisant i stwierdził, że się nie wyłącza, bo jest za mało gazu i ją dopełnił gazem. Powiedział, że termostat się nie wyłączał, bo pracował bez obciążenia. Po tym lodówka pracowała ok. Coć nikomu bym tego modelu lodówki nie polecał, bo jest głoścna jak diabli przy odszranianiu. Założył tez kawałek gumy na rurkę skraplacza wewnątrz zamrażalnika by było ciszej. Teraz przestała sie wyłączać ponownie. Regulator jest ustawiony między 2 a 3. Jak pracuje długo, to na tylnej ściance tworzy się szron i jest go powiedzmy sporo jak na taką lodówkę. Jak działa juz jakiś dłuższy czas to moge przyjść i regulatorem ją wyłączyć. Zauważyłem, że wystarczy mały ruch w dół i już odskoczy i się wyłączy. Wtedy szron zniknie i ścianka jest skroplona. Po jakimś czasie znów zaskoczy i pracuje.... az ją znów nie wyłącze ręcznie. Wygląda to tak, jak by termostat nie był w stanie osiągać tej górnej granicy - albo ją osiąga, tylko, że nie może się wyłączyć. Pytanie czy to termostat, czy jednak ubytek gazu? Prosze niech ktoś wyjaśnie laikowi AGD skąd może się brać ubytek gazu po trzech latach? Z lodówka obchodze sie jak z jajkiem i nie ma mowy bym cos uszkodził. Dziękuje z góry. Pozdrawiam p.s. Lodówka była kupiona 24.06.2005. A 27.12.2005 zgłosiłem do sklepu i do federacji konsumentów, że jest niesprawna składając odpowiednie pismo oraz otrzymałem protokół reklamacyjny i na tym sie skończyło bo lodówki nie wymieniono. 23.12.2005 była napełniona ponownie gazem. 17.01.2007 przyjechał serwisant i mi ja "wyciszył" w sposób jaki juz opisalem. Ciekawi mnie, czy dalej (po upływie gwarancji) mogę wrócic do sprawy reklamacji.

0
  • #8 04 Maj 2008 09:53
    nares
    Specjalista AGD

Przy mikro-nieszczelności, gazu może ubywać bardzo powoli, nawet miesiące lub lata. Co do "ciągnięcia reklamacji", to nie masz szans. Istnieje wprawdzie możliwość oszukania lodówki (na jakiś czas), stosując termostat o innej histerezie, ale to już sprawa serwisu.

0
  • #9 04 Maj 2008 10:27
    jmk
    Poziom 28  

Termostat nie służy do " robienia chłodu"od tego jest układ ze sprężarką- i jeszcze raz pozwoliłeś "uzupełniać gaz" -fajne , ale strzeliłes sobie samobója.

0
  • #10 04 Maj 2008 10:39
    Romanek100
    Poziom 12  

Gaz był uzupełniany tylko raz. Wydaje mi się, że to termostat nie "załapuje" górnego poziomu. Pytam w którym miejscu on się znajduje i czy jest jakas procedura jego wymiany?

1
  • #11 04 Maj 2008 15:34
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam. Dokonaj pomiaru temperatury,tylko on może dać konkretny stan układu chłodniczego.(wcześniej radził to kol.jmk.

0
  • #12 04 Maj 2008 19:45
    Romanek100
    Poziom 12  

Jaka jest procedura pomiaru temeratury? Prosze o instrukcję. Ja zrobiłem tak: włożyłem termometr na środkowej półce i obserwuje lodówkę. Wystartowała przy temperaturze ok 10 stopni, a teraz bedę obserwował jaką temperature osiągnie.

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

Jest godzina 19.45 pralka pracuje od 17.00. Wystartowała przy temperaturze 9,4 stopnia i o 19.45 ma temperature 1,2 stopnia i tak trzyma cały czas. Termostat sie nie wyłącza. czy dobrze zmierzyłem temperature? jak się wymienia termostat w takiej lodówce - powie ktoś?

1
  • #13 04 Maj 2008 22:23
    nares
    Specjalista AGD

Romanek100 napisał:
    jak się wymienia termostat w takiej lodówce - powie ktoś?

Nie jesteśmy wszechwiedzący - wystarczyło by foto. Termostat na ogół znajduje się tam, gdzie jego pokrętło.

1
  • #14 05 Maj 2008 19:31
    Romanek100
    Poziom 12  

Lodówka działa. Wina leżała w pokrętle termostatu. Po rozebraniu i przeczyszczeniu jest ok. Dziękuję Wszystkim. Temat zamykam.

2