Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik 15"instrument speaker leader LV-15/250B i 110dB

piotrbpm 03 Maj 2008 10:06 2229 12
  • #1 03 Maj 2008 10:06
    piotrbpm
    Poziom 18  

Witam przymierzam sie do kupna takich 15-nastek o to parametry:

Moc: 200w rms
    Impedancja: 8Ω
    Rozmiar: 15 cali
    SPL: (i tu sie proszę trzymać:D)110dB!!

FOTKI:

Proszę o jakieś opinię:) czy te 110dB JEST REALNE!!?

0 12
  • #2 03 Maj 2008 10:13
    gófer
    Poziom 34  

W jakimś piku w średnim paśmie jest realne, ale pełno pasmowo-napewno nie.

0
  • #3 03 Maj 2008 10:22
    piotrbpm
    Poziom 18  

to wiem :) ale zazwyczaj spl podaje sie jako średnią, a nie max w jakimś ,,piku" to by było zbyt proste ,nie które głośniki osiagaja pow 110dB w pewnych pasmach:) może ktoś miał te głośniki lub otarł sie o nie na realu?:)

0
  • #4 03 Maj 2008 11:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Maj 2008 11:12
    piotrbpm
    Poziom 18  

HMM lub są bardzo stare i nie ma nic na ich temat ,nie raz jest coś takiego ze w latach 90-tych firma wypuszcza głośnik a potem dane i wszystko co jest związane z tym produktem zanika, i nawet nie pojawia sie na stronie www producenta, bo sie producentowi nie opyla umieszczać czegos takiego:) moje zdanie

0
  • #6 03 Maj 2008 11:19
    SzokalML
    Poziom 36  

Raczej to drugie, ze względu na to co mówi sprzedający, a także wygląd samego głośnika, sugerujący już przejścia :)

Te 110 db, to oczywiście albo jakiś pik, albo inna norma. np. przy podaniu 5 watów :)
    Na pewno nie 1 db z wata. (A to nam daje jakiekolwiek porównanie do innych głośników). Nie ma tak sprawnych głośników - chyba że drivery wysokotonowe.

Zauważ że na głośniku pisze - "instrument speaker". To może sugerować, że jest on do gitary basowej.

Moim zdaniem nie opłaca się ich kupować bo:
    - Wiekowy głośnik, który jest narażony na duże przeciążenia basami (A takim na pewno jest 15 calowiec), nie jest wcale "jak nowy".
    - brak uszczelek na membranie - i co, głośnik sobie tak normalnie pracuje bez tych uszczelek w paczkach sprzedającego? To nie wpływa dobrze na jego żywotność.
    - Mała moc jak na dzisiejsze czasy - 200 watów.
    - Najważniejsze: cena jest stanowczo za wysoka. 250 zł/szt. za stare, stosunkowo zdezelowane głośniki do których nie ma parametrów?

Owszem, głośniki wyglądają solidnie, ale wolałbym nowy głośnik za tą cenę.

0
  • #7 03 Maj 2008 11:36
    piotrbpm
    Poziom 18  

Przychylam sie do tego.ale...(jak zawsze jest ale) pamiętacie Trifoniki? tez niby 300 w rms 104dB wiem że przesadzone ale z 100dB mają wiec z tym głośnikiem może być tak samo.Co do tego ze głośnik jest stary wole takiego grata niż kupić sobie alfreda czy inne stx!! powiedzenie stare ale jare jest tu na miejscu:) a 200 w przy spl nawet 100dB to jest poezja po co wiecej :)

0
  • #8 03 Maj 2008 13:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 03 Maj 2008 13:37
    piotrbpm
    Poziom 18  

to jest więcej niż pewne:) narazie nie otrzymałem maila od sprzedawcy skad je ma ,jak to gra i itp.Jak dla mnie jak będzie miał 100dB będzie bajka:) ale nie za taką cenę oczywiście :)

Dodano po 3 [minuty]:

Taka wiadomość otrzymałem od sprzedającego

,,To są najmocniejsze i najniżej schodzące głośniki jakie miałem.Oryginalnie grały w odwrotkach koncertowych,niestety koszt przesłania całych kolumn ze stanów był by zbyt wysoki dlatego dostałem same głośniki.Sprzedaje bo niedługo wujo prześle jeszcze cztery takie same:).Pompują odczuwalny całym ciałem bardzo zadko gram na nich naprawdę głośno(barman się wkurza,że kieliszki jeżdżą po ladzie),sala jest niewielka około 100mkw.Nic mi się nigdy nie odkleiło,grają trzy-cztery razy w tygodniu(mam je dwa lata).Oddam za 500zł ale za przesylkę nie płacę,bo samo bezpieczne zapakowanie zajmie cały dzień(skrzynka z płyt polipropylenowych 10-12mm).Zapraszam do licytacji.Myślę,że warto."

0
  • #10 03 Maj 2008 18:25
    Sumka18
    Poziom 18  

Za 500 zł to szkoda zachodu jak na takie parametry to 1000+ za głośnik było by mało zresztą należy się zastanowić, bo jak sprzedaje takie głośniki a pisze ze były takie świetne to jest bezsensowne wie ze 100% ceny by nie dostał jak dla mnie średniak i to drogi i ten tekst z przesyłka amatorka, co to, kogo obchodzi ile to będzie pakował.

0
  • #11 03 Maj 2008 19:05
    piotrbpm
    Poziom 18  

jak to dobrze że istnieje coś takiego jak elektroda.pl :D bez dwóch zdań dzieki ja i tak bym tego nie kupił ale może ktoś sie nawinie....

0
  • #12 03 Maj 2008 19:52
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Przychylam sie do tego.ale...(jak zawsze jest ale) pamiętacie Trifoniki? tez niby 300 w rms 104dB wiem że przesadzone ale z 100dB mają wiec z tym głośnikiem może być tak samo.Co do tego ze głośnik jest stary wole takiego grata niż kupić sobie alfreda czy inne stx!! powiedzenie stare ale jare jest tu na miejscu:) a 200 w przy spl nawet 100dB to jest poezja po co wiecej

Trifonika też mam, ale ja np. kupiłem nieużywanego za 150 zł. A tu mamy używane - niewiadome, za 250 zł/szt. na dodatek stare, bez uszczelek.
    Podobnie jak różnica między 103 db (tak mam napisane na trifoniku), a 110 db. też spora różnica.Trifonik 15-tka jest (z tego co wiem) kopią pewnego JBL-a.

Cytat:
    ,,To są najmocniejsze i najniżej schodzące głośniki jakie miałem.Oryginalnie grały w odwrotkach koncertowych,niestety koszt przesłania całych kolumn ze stanów był by zbyt wysoki dlatego dostałem same głośniki.Sprzedaje bo niedługo wujo prześle jeszcze cztery takie same:).Pompują odczuwalny całym ciałem bardzo zadko gram na nich naprawdę głośno(barman się wkurza,że kieliszki jeżdżą po ladzie),sala jest niewielka około 100mkw.Nic mi się nigdy nie odkleiło,grają trzy-cztery razy w tygodniu(mam je dwa lata).Oddam za 500zł ale za przesylkę nie płacę,bo samo bezpieczne zapakowanie zajmie cały dzień(skrzynka z płyt polipropylenowych 10-12mm).Zapraszam do licytacji.Myślę,że warto."

:D no z pewnością najniżej schodzące... jeśli pisze na nich "instrument speaker". Jak grały w odwrotkach koncertowych, a teraz od dwóch lat trzy cztery razy w tygodniu, to na pewno są w idealnym stanie... :D Ma je od dwóch lat a dopiero wujo prześle w przyszłym tygodniu takie cuda? :D

Pakowanie cały dzień? A po co :D Przy umiejętnym pakowaniu w karton / styropian itp. nie ma prawa nic się stać, i zabiera to co najwyżej godzinę.

Kupa ściemy i marketingu, a stylizowane na "uczciwego sprzedawcę" :D

Cytat:
    jak to dobrze że istnieje coś takiego jak elektroda.pl Very Happy bez dwóch zdań dzieki ja i tak bym tego nie kupił ale może ktoś sie nawinie....

Jeszcze przed chwilą miałeś inne zdanie.

0
  • #13 03 Maj 2008 20:35
    piotrbpm
    Poziom 18  

Ja nigdy nie napisałem że je kupie :)

Dodano po 48 [sekundy]:

przymierzać sie a zamiar kupić to długa droga:D

Dodano po 6 [minuty]:

post założyłem po to, aby raczej rozwiać watpliwość ludziom że te 110dB to nie prawda ,zresztą nie mówcie że za mniejsza kase nie pogardziliscie by takim wynalazkiem ,nawet by spr co to warte:)

Dodano po 12 [minuty]:

hmm moje zdanie skromne:głośnik owszem stary ale ma odlewany kosz, łapki trzymajace magnes podobne do EV moc 200w bardziej przekonuje, niż nie wiarygodne moce rzędu setek wat.sprzedawca dodał ze cewka ma srednice 80mm ,wentylacja skromna ale jest,magnes tez jest spory wiec te 200 wat ma ,a co do dynamiki hmm napewno przesadzone jak by miał te 100dB i moc 200 w rms i można by mieć je za mniej niz 300pln-ów to by była okazja bo nie ważne jak stary jak zniszczony (o ile gra) to zawsze wole coś takiego solidnego niż coś nowego typu chińskiego:)a w poządnych głosnikach membrana jest niemal nie smiertelna:)

0