Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Espace III 2.0 benz/gaz - gaśnie tylko na gazie

03 May 2008 12:38 3380 3
  • Level 9  
    Witajcie!!
    Może ktoś mi pomoże, bo gazownik rozkłada ręce!!!
    Renault Espace III z silnikiem 2.0 benzyna.
    Nowa instalacja gazowa - sekwencja - typ instalacji Stella NORD, reduktor Cometa-i Wszystko na GWARANCJI przejechałem tylko 4000km z czego 1/4 do gazownika POMOCY!!!
    Nadmienię jeszcze, że najpierw był reduktor Albert-01, który został zastąpiony właśnie cometa-i, bo instalator podejrzewał, że przyczyna tkwi w reduktorze, ale niestety problem nie ustąpił!!
    Problem polega na tym, że tylko w przypadku redukcji biegów czyli w momencie wciśnięcia sprzęgła silnik gaśnie niekiedy przygasa, ale nie za każdym razem.
    Ostatnio zauważyłem, że po zatankowaniu do pełna gaśnie dopiero po przejechaniu ok 100km.
    Nie ma tego problemu na benzynie auto zachowuje się prawidłowo.
    Oczywiście na komputerze w warsztacie gdzie montowany był gaz wszystko OK! jak i na komputerze silnika również OK!
    Żaden z fachowców nie jest w stanie ustalic przyczyny!!
    Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
  • Helpful post
    Level 13  
    problem tkwi w listwie wtryskowej potrzebna szybka listwa wtryskowa do gazu te samochody maja problemy na sekwencji jezeli czas wrtysku benz na biegu jałowym schodzi poniżej 1,8 ms to potrzebna jest szybka listwa matrix albo keichen. z tego co pamietam to tam jest ful grup czyli wszystkie wtryskiwacze pracują razem czyli potrzeba cztery rzay mniejsze dysze do listwy wtryskowej czyli w granicach 1,6 1,7 mm dysze i cisnienie gazu około 1.1 bara a nawet i 1 bar ale to już trzeba pokombinować. tu trzeba sie liczyc z tym ze szybko listwa padnie po bedzie za szybko pracować i po prostu ją wyklepie. lepiej było załozyc zwykła instalacje.
  • Level 9  
    Miał pan rację!!! Gazownik wymienił listwę na Matrixa i od tego momentu ani razu nie zgasł, a do tego zyskał na mocy, stał się żywszy!!!
    Niezmiernie jestem Panu wdzięczny serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
  • Level 9  
    dziękuję za pomoc, temat zakończony.