Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka skrzynia basowa podejdzie pod ten wzmacniacz?

pk38a 03 Maj 2008 15:04 1166 4
  • #1 03 Maj 2008 15:04
    pk38a
    Poziom 2  

Witam, jestem tutaj nowy na forum i mam takie pytanko. Posiadam wzmacniacz blaupunkt gta 400 flash( RMS 4x45w/4ohm , 2x140w/4ohm , 4x70w/2ohm) 4 kanałowy, chciałbym dokupić do niego jakąś skrzynie basowa, która by wzmacniacz pociągnął. Jakiej mocy musi być głośnik w skrzyni do tego wzmacniacza(jaki przedział mocy brac pod uwage, moc rms oczywiscie) ??( gdzieś czytalem że moc głosnika powinna byc około 50 w większa niz wzmacniacza rms)

Mam jeszcze jedno pytanko z tym związane,posiadam auto typu sedan i do tego między bagażnikiem a tylną kanapą znajduje sie bak( beznadziejna sprawa) i ciężko wykrzesac cos dźwieku w samochodzie. Więc jakiego typu skrzynia bedzie sie lepiej sprawowała?? bass-reflex czy band- pass??

Czekam na wasze opinie
    Na przyszłość proponuję poczytac regulamin jest tam co nieco o tzw. "ozdobnikach" w tematach których nie należy używać . Post był raportowany. [Sylwek]

• #2 06 Maj 2008 11:19
    pk38a
    Poziom 2  

Mi konkretnie chodziło o dwie rzeczy, jakiej mocy max w rms moge dać głośnik pod ten wzmacniacz aby jakos to grało?? I chodzio mi raczej o skrzynie gotowe, razem z głośnikiem.

• #3 06 Maj 2008 12:00
    wachcio
    Poziom 24  

Poszukaj Magnat Xpress 10. Powinno być ok choć ten podział samochodu (pewnie BMW) to na prawdę trudny orzech.

• #4 06 Maj 2008 15:57
    pk38a
    Poziom 2  

Autko to nie bmw lecz mercedes coupe, no nie łatwo wydobyć dźwięk z bagażnika. ale pare sposobów jest np wyjmując tylne głośniki z półki co daje 2 otwory na rozchodzenie sie dźwięku do wnętrza auta.

• #5 06 Maj 2008 16:25
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

trochę to pomoże

na balledro jest głośnik audaxa ( polecam )

wysoka efektywność i łatwo go wykarmić

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME