Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z wifi. dlink di-524 , belinea o.book 1 ,ralink rt73

Cioras 03 Maj 2008 16:13 3402 2
  • #1 03 Maj 2008 16:13
    Cioras
    Poziom 9  

witam

Mam taki problem zakupilem wczoraj notebooka beline o.book 1

(http://belinea.o.book.1.mrach.com.pl/?xT=Belinea,o.book_1,o.book_1,393595-PROMO-TT,Notebook,2)

i routera dlink di-524

Problem polega na tym ze przy ściąganiu większego pliku np unleada albo uaktualnienie windowa rozłącza mnie...

routera skonfigurowałem nawet na fabrycznych ustawieniach bez zabezpieczeń sie to dzieje;/

wgrałem najnowsze oprogramowanie do dlinka i sterowniki do ralinka

czekam na innego laptopa wtedy moze bede wiedzial gdzie jest problem...

macie jakieś pomysły co może sie dziać? mam win xp proff z sp2

przez kabel działa bez zarzutu mam podłączone jeszcze dwa inne komputery i tez działają problem tylko z wifi;/

Prosze o pomoc

0 2
  • #2 03 Maj 2008 20:45
    robertamel
    Poziom 27  

Może problem jest w tym, że laptop stoi zbyt blisko routera. Występuje wtedy przesterowanie układu i rozłącza się sieć, a po czasie znowu się łączy. Ja tak miałem u siebie, kiedy między laptopem (Thinkpad), a routerem (Linksys) było ledwie 10cm. W ustawieniach laptopa zmniejszyłem moc radia do 10% znamionowej.

0
  • #3 04 Maj 2008 00:04
    Cioras
    Poziom 9  

z tego co wiem nie mam opcji zmniejszania zasięgu... ale sytuacja wygląda tak samo jeśli pójdę do 2 pokoju... nadal rozłącza sprawdzałem na innym laptopie-acer i bez problemów ściągał i nie gubił...i więcej miałem nadanych pakietów niż odebranych na tym moim. jadę jutro go oddać do media może od razu dadzą nowego:)

0