Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Anakonda Ar7-1z/S2Cu

03 Maj 2008 18:12 2925 2
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Ostatnio grzebiąc przy samochodzie mojej żony Ford Fiesta MKIV z silnikiem 16-to zaworowym "1,25 Zetec" z 1996 roku postanowiłem zamontować zakupione i leżące od 3 lat w garażu oryginalne zamki z siłownikami do centralnego zamka. Teraz jestem na etapie montowania uniwersalnego siłownika do tylnej klapy samochodu. I tak teraz sobie siedzę i myślę, że byłoby super podłączyć to wszystko do jakiejś centralki sterującej, no i jeśli już to dla czego nie miała by to być centralka autoalarmu, (sterowanie zamkami z pilota i przy okazji zabezpieczenie samochodu). Już od kilku dni śledzę i czytam posty na tym forum, jak również przeglądam oferty sklepów z autoalarmami i allegro w poszukiwaniu odpowiedniego dla tego samochodu autoalarmu. Szczerze mówiąc nie ma tego zbyt wiele, wziąwszy pod uwagę kryteria wyboru jakimi się kieruję:
    - nie za drogi (do 200 zł)

nie musi mieć zbędnych bajerków (w postaci prealarmu, antynapadu, porwania , domykania szyb itp.....) – generalnie, czym prostszy tym lepszy, aczkolwiek powinien mieć możliwość podłączenia czujników ultrafalowych do zabezpieczenia wnętrza samochodu.
    - musi mieć dodatkowy kanał do otwierania tylnej klapy bagażnika
    - chciałbym by miał zgrabny najlepiej dwu przyciskowy pilot (nie tam żadne scyzoryki czy metalowe – dodatkowy ciężki gadżet w torebce mojej żony !!!)
    - by był w miarę solidnie wykonany (rozumiem że za tą cenę będzie ciężko)
    - w miarę bezawaryjny
    Wpadł mi w oko autoalarm Anakonda (jak w temacie) z pilotem dwu przyciskowym. Zdaje się, że spełnia wszystkie moje kryteria – co o nim myślicie.
    Drugim i chyba ostatnim autoalarmem na który zwróciłem uwagę jest „Autoalarm GN6” – również zdaje się być dla mnie odpowiednim.
    Proszę o podpowiedź !!!
    Proszę również znawców tematu o wyjaśnienie mi jak to jest, że w tym samym autoalarmie ANAKONDA AR7-1z/S2 w jednej wersji stosuje się pilot z dwoma przyciskami a w innej z trzema – choć ta sama centralka (to jakiś chwyt reklamowy ?). I jak jest rozwiązane użycie 2-go kanału – w przypadku otwarcia klapy bagażnika za pomocą 2-go kanału autoalarm automatycznie się rozbraja, czy należy wpierw rozbroić autoalarm po przez naciśniecie jednego przycisku a dopiero wówczas otwierać klapę bagażnika innym ?
    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie !
    Pozdrawiam
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Nie mam doświadczenia z anakondą, gn6 to następca litewskiej elity/codeperfect'a gn5. Każdy doświadczony instalator poleciłby ci seo concerto, maximum niezawodności i dobra cena.
  • Poziom 10  
    seo concerto faktycznie wygląda ciekawie, lecz niestety niedostępny dla takich jak ja amatorów. Gdzie można dostać ten alarm ??