Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenosiny Hipath 3550 - szukam dobrych pomysłów

wiecejszatana 03 Maj 2008 18:30 1666 2
  • #1 03 Maj 2008 18:30
    wiecejszatana
    Poziom 11  

Na okoliczność przeniesienia biura, przenoszę Hipatha i resztę struktury it telekom. Mam kilka pomysłów i proszę kolegów o opinie na ten temat. Może ktoś doda jeszcze coś od siebie.

1 Okablowanie

Zakończenie strony stacyjnej na 24 portowym patch panelu - kiedyś tam mieszkał "pająk" - teraz pomiędzy polem krosowym a pabx-em istnieje tylko 25 parowy kabel (8xanalog, 8xcyfra, 8xLinia miejska analogowa, ISDN S0 Bri nie wyprowadzam - mam tylko linie analogowe)

Strona liniowa 24 portowy pach panel - 4 kable 25 parowe zakończone puszkami z sześcioma gniazdkami kat 5 każde

2 Funkcjonalności, które chcę uruchomić

-Kilku użytkowników dostanie podpiętego w partnersecie (MULAP) zwykłego DECT-a ze stacją po linii analogowej
    -Dokładam bramkę GSM w LCR zrobię ruta - mam jakieś dwie bramki, czyli w sumie mogę załadować 4 karty sim
    -DISA - (zdalna obsługa, nie mylić z IVR) - możliwość wdzwaniania się z zewnątrz - nigdy tego nie uruchamiałem, lecz w dokumentacji Siemensa jest napisane, że da się to uruchomić.

3* (To już są zbożne życzenia)

Jeśli uda mi się znaleźć kate HG1500 to:
    - Uruchomię telefony IP mam narazie tylko dwie sztuki Thomson ST2030 - nie jestem pewien, czy uda mi się je podłączyć.
    - Chciałbym też wyprowadzić IP na zewnątrz sieci poza NAT, ale jak narazie wyprowadzenie SIP-a Siemensowskiego poza Nat graniczy z cudem.

4* Zastanawiam się nad możliwością wyprowadzenia ISDN BRI S0 przez WIC interfejs w Routerze Cisco do centrali w innej lokalizacji

Dodam, że wszystkie użyte komponenty (Kable, gniazdka, urządzenia, aparaty dect) mam na stanie jako nieużytki - zbieram to do kupy i staram się poskładać w jedną całość

Liczę na konstruktywne komentarze

0 2
  • SterControl
  • #2 03 Maj 2008 22:52
    amfi_amf
    Poziom 16  

Ad1. Jesli mozesz, radzilbym Ci przewidziec, ze w przyszlosci mozesz miec wiecej linii po stronie stacyjnej, wiec radzilbym od razu dodac jeszcze jeden kabel 25 parowy dla przyszlego wykorzystania, gdyby centrala sie rozrosla, a zarazem jeszcze jeden pusty patch panel. Na razie moze go i nie wykorzystasz, ale jak zrobisz to teraz to zmniejszysz koszta, a i w szafie od razu przewidzisz miejsce na ten dodatkowy patch panel.
    Co rozumiesz przez pojecie strona liniowa, bo w stacyjnej stronie juz napisales o liniach miejskich, a moze zle rozumiesz pojecie strony stacyjnej.
    Dodatkowo jesli mozesz rozwin swoje mysli przy opisie strony liniowej, bo nie moge sobie tego wyobrazic. Jak do 24 portowego patch panela wsadziles 4 kable 25 parowe?

Przenosisz to na stale, czy chwilowo na czas remontu?

Ad2. Mozesz zaladowac 4 karty jesli masz takie bramki, znowu napisze ci, ze skoro szukasz rady to dajesz za malo infomacji. DISA, niby sie da.. ;) To nie powinno stanowic dla Ciebie problemu.

Ad3. Nie wiem, jak wspolpracowac beda "obce" telefony z SIemensem, raczej nie utrudniaj sobie zycia, jesli cos Ci sie pozniej zepsuje, a stwierdzisz, ze np. najlepiej zadzwonic po serwis do Siemensa, raczej nie pomoga Ci przy telefonach Thomson.

Jesli mozesz, zrob opis swoich zamiarow bardziej rozbudowany, z naciskiem na to, co chcesz sie dowiedziec, bo przy tak skrotowych opisach, to kazdy moze bajki pisac.. ;)

Zycze powodzenia przy przenosinach.

0
  • SterControl
  • #3 04 Maj 2008 23:47
    wiecejszatana
    Poziom 11  

*Dodatkowy patch panel - tak właśnie zrobię! mam jeden wolny - przykręcę go do RACK szafki, zanim ktoś inny go zaanektuje (jak na razie biuro składa się z 5 osób ale kto wie :) jaka będzie przyszłość)
    * Strona STACYJNA/LINIOWA - co ja rozumiem pod tym pojęciem
    -strona stacyjna - czyli wszystko od PABX do przełącznicy (zakończenia wszystkich portów)
    -strona liniowa wszystko od przełącznicy do gniazdka telefonicznego
    - zakończenie linii miejskich - właśnie nie wiem, czy ja to powinienem na kronówkach zakończyć? czy kabelkiem bezpośrednio do PABX? - chyba zostawię łączówkę krone na linie miejskie dla dostawców - co o tym sądzicie

-kto woli łączówki krone od patch paneli? Osobiście wole krone, ale w małych systemach wygodniej jest patch panel. co o tym sądzicie?

Cytat:

amfi_amf napisał:
    Dodatkowo jesli mozesz rozwin swoje mysli przy opisie strony liniowej, bo nie moge sobie tego wyobrazic. Jak do 24 portowego patch panela wsadziles 4 kable 25 parowe?

Wszystkie paty zarabiam - ethernet też pociągnę na tym okablowaniu
    Jak już wspominałem - to jest mała sieć - zostanie po jednej parze zapasu na każdym kablu.

*amfi_amf napisał:...
    Cytat:
    kazdy moze bajki pisac.. Wink

Im więcej bajek - tym więcej dobrych pomysłów dal mnie - ja pytam co można jeszcze ciekawego wykombinować.

*
    Cytat:

amfi_amf napisał:
    d3. Nie wiem, jak współpracować będą "obce" telefony z SIemensem, raczej nie utrudniaj sobie zycia, jesli cos Ci sie pozniej zepsuje, a stwierdzisz, ze np. najlepiej zadzwonic po serwis do Siemensa, raczej nie pomoga Ci przy telefonach Thomson.

Mam Thomsony na stanie i muszę je jakoś wykorzystać - zastanawiam się czy ja mam u siebie aktywną licencje na IP - zapytam się tych co tego PABX-a sprzedali - ostatecznie mogę zalogować je na kontach SIP i dać osobą, które jeżdżą w delegacje za granice, to będzie się można do nich łatwo i tanio dodzwonić.

*Dołączę fotki jak mi to wszystko wyszło - na razie opis lakoniczny, bo i projekt projekt nie do końca się wyklarował.

0