Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson RX425 - problem .

03 Maj 2008 18:37 3393 10
  • Poziom 16  
    Witam mam pewien problem z tym urządzeniem. Sterowniki wszystkie zostały zainstalowane pomyślnie, czytnik kart działa, skaner również, natomiast po włączeniu urządzenia zapalają się 2 czerwone diody i na tym jest stop. Poniżej fotka która obrazuje problem :
    Problem polega na tym że drukarka w ogóle nie reaguje na polecenia, to znaczy nie wciąga papieru, przypuszczam że to właśnie wina tych 2 czerwonych diod ....
    Gdy chcę drukować drukarka jest wykrywana choć wyskakuje komunikat z obrazkami jakby tuszu nie było, ale tusz jest ... świeżo napełniony.
    Co mogę w tej sytuacji zrobić? Sprzęt został zainstalowany na systemie Windows XP.
  • Poziom 16  
    A jak ten Chip ma wyglądać?
  • Poziom 16  
    Tak takie coś jest z boku kartridża ... Nie będę miał możliwości sprawdzenia na innym tuszu czy pojemniku, w takim razie co robić?
  • Poziom 43  
    Tam znajduje się pamięć EEPROM w której drukarka zlicza ilość tuszu. Nieważne że fizycznie napełniłeś kartridża - drukarka dalej 'myśli' że jest pusty. Potrzeba wyzerować ten chip.
  • Poziom 16  
    Dziękuje bardzo, ale proszę mi powiedzieć w jaki sposób mam wyzerować chip?.
  • Spec od drukarek
    Żeby wyzerować czip, jest potrzebny tzw. reseter - można to kupić za jakieś 7-8 zł (np. na Allegro). Ale z tego, co ja wiem, to przy pustym tuszu (lub tuszach) świeci tylko 1 czerwona lampka (ta przy kropelce). Ja raczej podejrzewałbym, że któryś czip jest uszkodzony i źle odczytywany przez drukarkę.
  • Poziom 16  
    Sprawa skomplikowana ... Te zielone diody mrugają, nawet po naciśnięciu na "kropelkę" szyna z tuszem nie porusza się, tak jakby w ogóle nie reagowała, co najlepsze program od drukarki wskazuje że kartridże są puste, a jest zupełnie na odwrót. Czekam na pomoc ....
  • Spec od drukarek
    Ja zacząłbym od tego: przy wyłączonym urządzeniu wysunąć ręcznie karetkę na środek, wyjąć tusze i sprawdzić, jak się wtedy zachowa urządzenie po włączeniu.
  • Poziom 16  
    Sprawdzę i napiszę co się dzieje :).