Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 25PT4101/58P chassis AA5-AB - efekt klepsydry

03 Maj 2008 20:16 2070 5
  • Poziom 11  
    Nie jestem biegly w naprawach TV, wiec prosze o porade.
    Posiadam TV PHILIPS 25PT4101/58P chassis jest określone jako AA5-AB.
    Usterka to uszkodzenie synchronizacji pionowej V - widoczny efekt klepsydry.
    Pogladowo zobaczylem na zimne luty ale lutowania sa OK, uklad V to TDA3654.

1. Tytuł poprawiłem.
    2. Pisownię postu poprawiłem, również w sprawie typu chassis. [Mirek Z.]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ta klepsydra to tzw. poduszka i dotyczy układu korekcji. Sprawdz na początek kondensatory " kostki" MKSE, KFMP w korekcji i " związane" z trafopowielaczem. Tranzystor 7401.
  • Poziom 11  
    Jasne pomylilem okreslenia
    chodzi o korekcje
    efekt klepsydry to uszkodzenie w torze H.
    Podobno to standartowe usterki
    prosze tez o podpowiedz bo nie widze na schemacie T7401 ani nia moge znalesc na plycie glownej.

Proszę użyć "zmień" i poprawić pisownię, błędy oraz sposób pisania postu (wykorzystanie długości wersów) - p.8.2/p.15 regulaminu https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    [Mirek Z.]
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Dziękując Mirkowi Z ,za wsparcie i możliwość odp. przesyłam informację dla wszystkich mających jeszcze takie starocie, że w tym konkretnym przypadku dokumentacja Philipsa wskazuje uszkodzenie rezystora R3404 wartości 4,7Ohma nr katalogowy 4822 052 10478.
    Znajduje sie on na płytce bocznej korekcji w pobliżu tranzystora T7401 BF819.
    Jeśli wymiana rezystora nie przyniesie rezultatu to wymień ten tranzystor wraz z nim.
    pzdr.

Pomijając, że nie widzę jakiegoś uzasadnienia dla podziękowań, chcę zauważyć, że podobne "starocie" potrafią jeszcze działać całkiem nieźle. ;) [Mirek Z.]
  • Poziom 11  
    dziki RTVom
    bylo tak jak powiedziales
    wymian rezystora i wsjo xaraszo
    temat zamkniety

Moderowany przez Mirek Z.:

Niewykonanie zaleceń moderatora, fatalna pisownia, niewłaściwy sposób pisania postów.
    Ostrzeżenie - p.6, p.8.2 i p.15 regulaminu.