Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz ~30V ~3A Problem z płytką PCB

Grzegorz_Z 03 Maj 2008 23:43 2065 5
  • #1 03 Maj 2008 23:43
    Grzegorz_Z
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem związany z schematem płytki PCB do projektu zasilacza opisanego w tytule, chodzi konkretnie o to że dowiedziałem sie iż w schemacie płytki jest błąd, zlokalizowałem go przy potencjometrze PR1.
    I tutaj pojawia sie moja prośbą, czy ktoś z Was miałby chwile czasu żeby pomóc mi przeprojektować tą płytkę lub co by było dla mnie leprze zaprojektować PCB ponownie? Bardzo mi na tym zależy bo ten projekt to moje zaliczenie w szkole a projektować płytek po prostu nie umiem.
    Oczywiście chętnie ofiaruje w zamian swoje punkciki :)

P.s. Wszystkie potrzebne pliki(PCB,Schemat ideowy,Schemat montażowy, Spis elementów) umieszczam w załączniku

Pozdrawiam Grzegorz
    Zasilacz ~30V ~3A Problem z płytką PCB Zasilacz ~30V ~3A Problem z płytką PCB Zasilacz ~30V ~3A Problem z płytką PCB Zasilacz ~30V ~3A Problem z płytką PCB

Punktowany załącznik usunąłem, załączyłem normalne pliki graficzne. [Mirek Z.]

0 5
  • #2 04 Maj 2008 00:27
    dreaper
    Poziom 18  

Jeśli chodzi o zasilacz z electronic labs to nie jest błąd w projekcie płytki a jedynie w oznaczeniach. Należy zamienić ze sobą dwa skrajne przewody (bo są trzy) i po sprawie. Jeśli zrobisz tak jak jest w projekcie to potencjometry będą działały w przeciwne strony i to jedyny problem. Poza tym jeśli chodzi o diody prostownicze (mostek) i rezystor ceramiczny radzę montować je trochę wyżej ok 2 mm od płytki bo trochę się grzeją. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
  • #3 04 Maj 2008 00:39
    Grzegorz_Z
    Poziom 9  

Chyba jednak ten problem nie okaże sie aż tak banalny, ponieważ chwile temu rozmawiałem ze znajomym który wykonał ten projekt na bazie tego schematu PCB i niestety nie działa on w ogóle mimo iż nasz nauczyciel stwierdził ze sam montaż jest prawidłowy.

0
  • #4 04 Maj 2008 01:19
    199693
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 04 Maj 2008 08:38
    Grzegorz_Z
    Poziom 9  

Dzięki jesteś wielki :)
    Pozdrawiam :)

0