Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ułamana obudowa Armada E500 złącze zasilania niestabilne.

KSRhaziel 04 Maj 2008 02:53 1058 2
  • #1 04 Maj 2008 02:53
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Pewnego dnia mój stary notebook Compaq Armada E500 wylądował na podłodze co niestety spowodowało ułamanie się kawałka obudowy na rogu na którym mieści się złącze zasilania.
    Nie przeszkadzało to dalszej pracy, więc notebook dalej był użytkowany.

Ponieważ niestety bateria niegdyś też padła, kabelek zasilania musi być cały czas podłączony by sprzęt działał.
    Z czasem pojawił się problem.
    Mianowicie kawałek odłamanej obudowy usztywniał złącze zasilania i utrzymywał je w miejscu.
    Ponieważ tego kawałka już nie ma, złącze strasznie się poluzowało (pod wpływem ciężaru samego kabla) i teraz aby całość działała trzeba "dopychać" złącze z kabelkiem do płyty, albo po prostu podpierać czymś kabelek w złączu (jak np. książką).
    Wszystko dokładnie widoczne na zdjęciach.

Nie muszę chyba mówić, iż jest to dość niewygodne rozwiązanie, bowiem zbyt nagły ruch notebookiem może spowodować odłączenie zasilania. Zastanawiałem się zatem, w jaki sposób mógłbym to naprawić. Przychodzi mi tylko pomysł zalania złącza będącego we właściwej pozycji jakimś ala woskiem, lecz sam nie mam doświadczenia w tego typu sprawach.
    Doklejenie brakującego fragmentu obudowy nie wchodzi w grę, bowiem po prostu go nie mam.
    Zatem czy może ktoś ma jakiś pomysł jak mógłbym to ponownie usztywnić?

Ułamana obudowa Armada E500 złącze zasilania niestabilne. Ułamana obudowa Armada E500 złącze zasilania niestabilne. Ułamana obudowa Armada E500 złącze zasilania niestabilne.

0 2
  • #2 04 Maj 2008 08:09
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Powiem tak to czy ten kawałek obudowy jest czy go nie ma tak dokładnie jak w twym przypadku nie jest i nie będzie przyczyną zaistniałej sytuacji.
    Krawędzie tego gniazdka nie wspierają się na obudowie ani samo gniazdko nie było mocowane w tym miejscu do obudowy.
    Prawdopodobnie styki gniazda wewnątrz już straciły swą sprężystość docisku i o ile nie ma możliwości tego poprawić oraz poprawności lutowania samych styków do płyty.
    To niestety, ale należy wymienić to gniazdo na nowe.
    Same gniazdo można oblać klejem na zewnątrz (obojętnym dla elektroniki) tworząc taki mini kopiec (podstawa od strony płyty głównej)
    Oczywiście z plastyku lub tworzywa o podobnej strukturze można uzupełnić ten kawałek obudowy.
    Będzie to dość żmudna robota, ale wymagająca trochę cierpliwości, a efekt końcowy nie będzie powalał na kolana, ale w zależności od dobrania kolorystyki i staranności wykonania powinien być do przyjęcia.
    Same gniazda tego typu przy częstym wkładaniu i wyciąganiu wtyku zasilania powodują jeszcze gorsze spustoszenia to główny mankament wielu awarii laptopów i innych urządzeń przy takim zastosowanym gnieździe zasilania.
    Można oczywiście wykonać to trochę w inny sposób, ale mniej elegancki...
    Ułamana obudowa Armada E500 złącze zasilania niestabilne.

0
  • #3 13 Paź 2008 17:30
    dex
    Poziom 27  

Gdzie można kupić takie gniazdo zasilania-ułamała mi się szpilka w środku..
    Czy ktoś zna jakieś oznaczenie. Kiedyś już je regenerowąłem i wiem, ze ono nie wyglada na standartowe, jest jakby mniejsze.

Ktoś zna może oznaczenie, producenta?

Dzięki za zdjęcie!

A autor ma racje, obudowa usztywnia wtyk, i przejmuje obciążenia. Po prostu skraca 'ramię" promień momentu obciążenia.Ale zabrzmiało..no ale inaczej tego nie umiałem określić.

------
    Znalazłem aukcje ale 50zł to tyle mój sprzet jest wart. Moze coś taniej jest?
    Kto to robi Amphenol? 50zł to lekka przesada tylko trza znać producenta i za 50 100szt sie kupi..Bo inaczej o pozostanie kable sztukować..

0