Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis pilot nie działa nie zamyka i nie otwiera drz

batonostrow 04 May 2008 10:56 33624 9
    batonostrow
    Level 10  
    Witam wszystkich. Mam Toyote avensis 2004 rok D4D i problem polega na tym że nie zamyka i nie otwiera drzwi z pilota (orginał razem z kluczykiem). Baterie są nowe dioda w kluczyku świeci a zero reakcji w aucie. Centralny działa normalnie czyli po przekręceniu kluczyka w zamku w drzwiach otwiera i zamyka. czy można jakoś to samemu zaprogramować? Proszę o pomoc. Pozdrawiam[/b]

Regulamin pkt 10,9 i 11 proszę poprawić. goldwinger
    wojtas69
    Level 16  
    Na poczatek radzę sprawdzić czy pilot "stawia nośną" w okolicy 433MHz jezeli tak to jest spora szansa że "wypadł z pamięci"
    Lekiem jest programowanie wg fabrycznej procedury zazwyczaj sciśle chronioenj przez ASO.
    Napisz jaki model Z????? to może coś znajdę.
    Wojtas69
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chyba język nie będzie stanowił problemu?
    Jacek79
    Level 37  
    Może Cię ochrzanić, bo towarzycho zrobiło się teraz wygodnickie.
    No teraz to już naprawdę...
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No bo mi się nie chciało wyciągać polskiej wersji :D
    batonostrow
    Level 10  
    niewiem gdzie szukać tego jaki to dokładnie model. toyota avensis D4D 2.0 l 85kw diesel 5 drzwiowa rok prod. 2004 i chyba składana w belgii

Dodano po 12 [minuty]:

wojtas69 wrote:
    Na poczatek radzę sprawdzić czy pilot "stawia nośną" w okolicy 433MHz jezeli tak to jest spora szansa że "wypadł z pamięci"
    Lekiem jest programowanie wg fabrycznej procedury zazwyczaj sciśle chronioenj przez ASO.
    Napisz jaki model Z????? to może coś znajdę.
    Wojtas69

znalazłem coś takiego w książce servisowej:
    nazwa i typ urządzenia: nadajnik typu 736 716-A oraz odbiornik typu 736 680-A
    wersje: nadajnik typu 736 716-A oraz odbiornik typu 736 680-A
    producent: VALEO ELECTRONIQE

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Kurczę próbowałem tak jak na załącznikach i nic się nie dzieje może to moduł?:cry:
    batonostrow
    Level 10  
    Witam wszystkich. Problem rozwiązany. trzeba było zaprogramować jeszcze raz ale procedura jest zupełnie inna jak ta którą pisaliście. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    Kochani pomóżcie !!!

Mam Avensis z 98r i mam identyczny problem jak kolega wyżej. Co kilka dni centralka "gubi" kluczyk i nie daje sie otworzyć drzwi z pilota. Programowanie załatwia na kilka dni sprawę. Kupiłem drugi kluczyć u złomiarza, przełożyłem płytkę od pilota, zaprogramowałem i dalej kilka - tydzień minął i znowu nie działa i tak w kółko :(

Jakie macie pomysły ??

Wiele czytam o tym problemie i widzę, że to dośc popularna usterka w tych samochodach - może komuś udało się ją usunąć ? ??

Paweł
    czarut
    Level 12  
    batonostrow wrote:
    Witam wszystkich. Problem rozwiązany. trzeba było zaprogramować jeszcze raz ale procedura jest zupełnie inna jak ta którą pisaliście. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

To może podziel się swoją wiedzą z innymi. Mam problem z kluczykiem-pilotem w którym działa tylko zamykanie a opisane procedury nie pomogły (sygnał jest wysyłany z obu przycisków)
    marioelektro
    Level 10  
    Uwaga na instrukcje, które koledzy wkleili wyżej!

Panowie, zwróćcie uwagę na to, że wersja angielska różni się od polskiej.
    Otóż, wygląda na to, że tłumacz opuścił słowo "twice" umieszczone w drugiej linijce instrukcji angielskiej - i w ten sposób cała "polska" procedura bierze w łeb!!

Mój pilot też się zgubił i próbowałem go zaprogramować wg przywołanej w wątku instrukcji w języku polskim i nic z tego nie wyszło. Potem doczytałem tą wersję po angielsku i eureka!! Zaprogramował się (Avensis T25 2.0 D4D 2004r.). (chodzi o dwukrotne umieszczenie i usunięcie kluczyka w stacyjce w przeciągu 5 sekund)

Tak więc zwróćcie uwagę na to z czego korzystacie.