Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny do 18m2 o nietypowym kształcie obudowy

Sylwester85 04 Maj 2008 11:42 1038 2
  • #1 04 Maj 2008 11:42
    Sylwester85
    Poziom 2  

Witam,
    Potrzebuje pomocy w doborze głośników(zwrotnicy itd) do obudowy o wymiarach 22x31x38x8 i wysokości 80cm

Dlaczego takie wymiary obudowy?
    Wymieniam w pokoju (18m2) meble, kupuje telewizor lcd i chce wstawić komputer w obudowie typu "media center". Pod telewizorem będzie szafka na dvd video, wzmacniacz plyty dvd itd. Nie ma zgody na wstawienie osobnych głośników, a te wymiary to wymiary szafki z 2-ch stron. 22cm od zewnątrz(bok), 31 od ściany, 38 w środku. Podane wymiary to wymiary zewnętrzne.

Co będzie źródłem dźwięku?
    źródłem dźwięku będzie karta dźwiękowa (myślałem o sb x-fi extreme audio). wzmacniacz dowolny (tu prosiłbym o poradę ja myślałem o yamaha ax 700/900; a960, sony serii es od 5 wzwyż. Będę słuchał mp3 z dysku jak również przekopiuje płyty audio w pełnej jakości na dysk.

Jakiej jakości dźwięku potrzebuje?
    W domu słucham wieży (takiej mini wieży) technics cd (sl-eh570) sa-eh570 procesor sh-eh570 i ten dźwięk mi się podoba. Chciałbym żeby nowy zestaw grał 9jeżeli to możliwe) nie gorzej niż ta wieża, chociaż marzy mi się zestaw który zagra ładniej.

Kwota jaką mogę przeznaczyć?
    Tyle ile trzeba i ani złotówki więcej. Nie jestem audiofilem( co widać po wieży) Nie będę słuchał głośno muzyki ponieważ mieszkam w bloku. Oryginalnych płyt mam nie więcej niż 10%. Chciałbym natomiast miły dla ucha dźwięk. Inaczej mówiąc nie chce zapłacić za coś czego nie usłysze.

Jaka muzyka będzie słuchana:
    Różna, przede wszystkim polska i pop/dance (np speed up, how old are you itd), metal, hip hop, mocne techno, czy trance zdecydowanie odpadają. Bardzo lubię słuchać radia jeszcze nie wiem czy będę słuchał tylko radia internetowego czy zdecyduje się też na tuner radiowy. Po prostu jeszcze tego nie rozpracowałem.

Dlaczego proszę o pomoc?
    Intensywnie przeglądam forum, i nie mogę sobie z tym poradzić. Wiem, że głośniki trzeba umieścić w obudowie o odpowiedniej obudowie, że trzeba do nich zastosować odpowiednią zwrotnice itd. A już ostateczna rozmowa ze stolarzem odbędzie się do tygodnia, i podejrzewam że jakbym zdał sie na niego to zamontowałby mi jakieś dziadostwo i próbowałby wmówić mi że to pięknie gra. Dlatego chciałbym mu dostarczyć głośniki i zwrotnice. Z góry dziękuje za pomoc

0 2
  • #2 04 Maj 2008 13:13
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Właśnie na odwrót rób! każ stolarzowi zbudować największe kolumny jakie wejdą w te otwory w szafkach! tylko żeby nie wycinał otworów na głośniki.. po prostu samo pudełko.. wtedy powiesz nam ile ono ma litrów pojemności, a my już dobierzemy głośniki, takie jakie powinny być, a ty sobie to już sam zamontujesz..!

0
  • #3 04 Maj 2008 14:13
    Sylwester85
    Poziom 2  

Planowałem, że ta część szafki będzie kolumną. (z drugiej strony bliźniacza), a stolarz włoży mi już te głośniki tak żeby było ładnie. od środka oczywiście czymś to wytłumię.

Dodano po 23 [minuty]:

Na głośniki przewidziany jest bok a (22cm), bok b do ściana, bok c znajduje się wewnątrz szafki a d jest od frontu, wysokość to 80cm. Z tym, że są to wymiary wewnętrzne muszę się dopytać jaka jest grubość każdej ścianki tej szafki. Wiem że jest z drewna.

0
  Szukaj w 5mln produktów