Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy syczek do Voyagerów 200

PETER5ON 04 Maj 2008 13:12 908 5
  • #1 04 Maj 2008 13:12
    PETER5ON
    Poziom 10  

Witam jestem posiadaczem Tonsilowskich Voyagerów 200. Niestety po testowaniu w jednej kolumnie głośnika wysokotonowego częstotliwością 20000 Hz w sinusie uległ on spaleniu aż dymek poszedł
    :D
    W programie audacity mamy taką opcje generuj ton to taka informacja dla tych co lubią sąsiadów denerwować albo chcą sprawdzić jak nasza kolumna sie zachowuje gdy ustawimy jej np 40 hz albo 1hz :D Możemy takim oto buczeniem narobić małego trzęsienia ziemi. I ewentualnie sprawdzić jak nisko schodzi nasza kolumna. Sprawdzić czy cewka nie ociera itp.

A wracając do tematu to właśnie mam problem bo skoro się spalił sykacz to myślę że niema sensu regenerować starego tylko zainwestować w jakiś lepszy niż ten standardowy. Trochę też dziwi mnie że się spalił ponieważ przy takiej głośności gdy słuchałem muzyki nigdy nic się nie działo. Może to przesterowany sygnał z programu go usmażył albo przester z wzmaka.

Z tego co czytałem ten wysokotonowy GDWK 10/80/T z tytanową kopułką gra całkiem przyjemnie. Mam też na oku ten z tekstylną kopułką GDWK 11/100 Nie wiem co jeszcze mogłoby poprawić brzmienie tych kolumn. Chciałbym żeby wysokie były bardziej delikatnie bo te jakby kują w uszy :P

Nie chciałbym też stracić specyficznego brzmienia tych kolumn tylko tak jakby je odświeżyć. ;) Więc wydaje mi się że tylko wysokotonowy tonsila wchodzi w grę.

Wolałbym usłyszeć opinie starych wyjadaczy którzy znają się na tonsilach.
    Za parę dni powinienem się wybrać do sklepu tonsila na odsłuch ale wiadomo że w kolumnach to co innego.

Czekam na opinie.

0 5
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2008 13:00
    lobo14
    Poziom 14  

Cytat:
    A wracając do tematu to właśnie mam problem bo skoro się spalił sykacz to myślę że niema sensu regenerować starego tylko zainwestować w jakiś lepszy niż ten standardowy.

A umiałbyś zrobić nowa zwrotnice ?
    Cytat:
    Nowy syczek
    wehehe

0
  • #3 05 Maj 2008 14:39
    PETER5ON
    Poziom 10  

Myślę że dałbym rade zbudować ją od nowa gdybym dostał schemat. Jakoś by się tą płytkę wypaliło i wsadziło te kondy i trochę miedzi. Ale nie wiem czy ma sens zabawa w takie coś. Czyżby standardowy podział na zwrotnicy był kiepski?

A co do sykaczy to byłem dzisiaj w sklepie tonsila i odsłuchiwałem GDWK z tekstylną kopułką i swój stanardowy syczek. I powiem że ten standardowy gra głośniej i tak jakby inaczej (specyficznie) :D więc raczej zostaje przy starym. Ale bez kondensatora to wiadomo...
    Niestety nie było tego z tytanową kopułką. Tylko ten od zestawu Maestro i kosztował 80 zł więc od razu podziękowałem.

Jadę chyba dzisiaj oddać do naprawy syczek. Więc problem rozwiązany.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Maj 2008 15:42
    melisław
    Poziom 24  

Stary, schemat to byś musiał obliczyć, pomierzyć systemem pomiarowym, poprawić co zrobiłeś żle i sam sobie narysować a potem złożyć zwroty... Musisz mieć też całą kupę części których mógłbyś użyć do budowy zwroty... A możesz też zaoszczędzić kilkaset złotych (zakładam że nie masz systemu pomiarowego) kilku tygodni na czytanie jak to się robi, męczenia ludzi o pomoc, kilkunastu godzin na pomiary a nawet niezadowolenia z końcowego wyniku i pójść do sklepu i kupić identyczny, jaki siedział do tej pory... Polska to wolny kraj, wybieraj sam.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Maj 2008 16:36
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego, tego co nawypisywałes nie będe komentował. :cry:
    Wymień "syczek" na ten model tweetera jaki jest oryginalnie w Twoim zestawie głośnikowym.
    I zamknij temat, bo to jedyna rozsądna rada. :idea:

0
  • #6 05 Maj 2008 19:16
    PETER5ON
    Poziom 10  

Nowy głośnik to jednak nowy. Kolumna jak nowo narodzona. Coś czuje że trzeba będzie też drugi wymienić bo nieraz dostał przesterem i gra inaczej niż nowy.

Zamykam i dzięki.

0