Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP nie uruchamia się ( screeny )

keseszel 04 Maj 2008 14:16 990 11
  • #1 04 Maj 2008 14:16
    keseszel
    Poziom 26  

Witam.
    Wiem, że jest mnóstwo takich postów - przejrzałem część, ale nie mogę dopasować do mojej sytuacji.
    Zacznę od początku.
    Komputer z XP działał ładnie pieknie, dopóki coś tam nie zostało kliknięte przez dziecko ( takie info dostałem od mojej znajomej )
    Teraz PC załącza się przelatuje testy POST i to wszystko na co go stać. Udaje się wejść do menu
    Okienek z możliwością wyboru opcji załączenia typu :
    -uruchom normalnie
    -ostatnia działająca konfiguracja
    -uruchom w trybie awaryjnym
    -itd. itp ( skróciłem)
    Po wybraniu ratujących opcji ;-) ekran robi sie czarny i nic sie nie dzieje. Dałem sobie pół godziny - może mu się nie śpieszy.
    Nic. Czerń jest czernią.
    Najprostsze rozwiązanie - format C, ale wolałbym uniknąć..
    Wiecie jak jest z archiwizacją danych i programami jakie znajomi mogą uznać za potrzebne :-( .
    Teraz troszkę więcej o sprzęcie. Sempron, płyta Gigabajta, dysk Samsunga 160GB na SATA. Myślę, że może tyle wystarczy.
    Na początku sądziłem, ze dysk - ale jak się zgłasza z takimi opcjami.. Sprawa nie jest dla mnie finansowa, a raczej ambicjonalna ;-) Zamieszczam screeny, trochę niewyraźne.. Aha, na wszelki wypadek odłączyłem CD..Bezet.
    XP nie uruchamia się ( screeny )XP nie uruchamia się ( screeny )
    Na razie tyle, bo mi się po GPRS połączenie resetuje :-( grr..

0 11
  • #2 04 Maj 2008 14:22
    mic43
    Poziom 15  

A może spróbój odpalić XP-eka z wyświetlaniem informacji na ekranie podczas bootowania (z informacjami co aktualnie się ładuje). Nie pamiętam jak się nazywała ta opcja. Dzięki temu będziesz wiedział na tym system się wywala.
    Jakto nic nie pomoże możesz odpalić system z płyty i tam wybrać naprawę już zainstalowanego systemu operacyjnego.
    Pozdr

0
  • #3 04 Maj 2008 14:40
    keseszel
    Poziom 26  

Za bardzo nie mogę tego zrobić. Jak się ładuje system to na dole ekranu z szybkością błyskawicy migają napisy i czarny ekran. Dojrzałem, że czegoś brakuje. Teraz reset i starać się odczytać. Próbowałem nawet nagrać to co przelatuje, ale trwa to około 2 sek i czarny ekran.

0
  • #4 04 Maj 2008 15:07
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 04 Maj 2008 15:52
    zkubera
    Poziom 11  

Odpal z płyty instalacyjnej
    Odpal konsole
    Odpal CHKDSK /R

Jeśli masz błedy logiczne dysku to pomoże metoda 2 ( wymaga płyty PE)
    Odpal z plyty WIN PE.
    Odpal "ichnie" sprawdzanie dysku tam tez mozesz przejrzeć zdarzenia systemu.

0
  • #6 04 Maj 2008 17:37
    Lukashh
    Poziom 16  

Nie chce Cie martwić ;) Też kiedyś miałem dysk Szajsunga i też kiedyś system nie wstał.
    W jakim formacie miałeś partycje ? NTFS czy FAT32 ?
    Na przyszłość pamietaj by wydzielić jedną partycje systemową dla systemu dla WinXP wystarczy 10GB i pozniej według uznania dla dokumentow filmow itp.
    Dzięki temu jak padnie system - formatujesz partycje systemową i instalujesz system od nowa, a dane pozostają :)

I jeszcze jak następnym razem dasz dziecku komputer - załóż mu konto z ograniczeniami :D
    Powodzenia

0
  • #7 04 Maj 2008 20:22
    keseszel
    Poziom 26  

Dziękuję za odpowiedzi. Koledzy ja to dostałem po znajomości :-( do najrzenia, bo to chwila tylko :-( Co do partycji to jest NTFS. Dysk faktycznie dziwnie jak choinka podłączony. W trybie awaryjnym nie uruchamia się - jest czarny ekran. Co do fixboota to nie umiem, nie miałem nigdy okazji nim robić. Najlepiej to chyba jak odpuszcze to ustrojstwo - za dużo grzebania, sterowniki i inne takie..Kusi ponowna instalka bez formatu ;-)

0
  • #8 05 Maj 2008 11:38
    whats_upp
    Poziom 18  

A odpalenie ostatniej znanej konfiguracji tez nic nie zmienia ?
    Przed formatem starałbym się pobawić ponieważ usterka zapewne jest mała :D

0
  • #9 05 Maj 2008 16:31
    djszlot
    Poziom 10  

Odpalasz kompa z płyty z XP, odpalasz konsole odzyskiwania czy jak to tam sie zwie (r sie naciska o ile dobrze pamiętam) wybierasz instalacje, dajesz hasło admina potem piszesz:

fixboot dajesz enter i twierdząco odpowiadasz na pytania,

potem

fixmbr i również twierdząco odpowiadasz

potem restart i powinno śmigać.

0
  • #10 08 Maj 2008 15:23
    keseszel
    Poziom 26  

Sytuacja wygląda następująco. W trakcie uruchamiania, po wyborze jakiejkolwiek konfiguracji przelatują napisy . Dojrzałem komunikat o uszkodzeniu jakiegoś pliku. Jakiego- nie mam pojęcia. Za szybko leci. Próbowałem nagrać na kamerze i puścić w zwolnionym tempie. Niestety, rozmazany obraz. Znajomy informatyk poradził mi chkdsk z opcjami. U niego większość sprzętu się podnosi. U mnie nie. Trudno tak bywa. No to fixboty, fixmbry. Nic, wciąż uszkodzenie pliku. Dziś oddaje kompa chyba, że znajoma ma ochote na uruchomienie tego sprzętu.

0
  • #11 08 Maj 2008 17:29
    Oksy
    Poziom 19  

Wystartuj z płyty instalacyjnej i z poziomu konsoli wykonaj komendę:
    SFC /SCANNOW
    powinno przeskanować pliki systemowe i przywrócić ich poprawne kopie z CD

0
  • #12 09 Maj 2008 08:38
    keseszel
    Poziom 26  

Dziękuję za próby pomocy. Sprzęt oddałem i osoba, która go otrzymała zrobiła po prostu format c. Co do danych to "nie szło odzyskać" - tak mi powiedziano..Temat zamykam.

0