Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL P1222 Jaka skrzynia BR

Ba-slawek 04 Maj 2008 17:31 3655 12
  • #1 04 Maj 2008 17:31
    Ba-slawek
    Poziom 10  

Witam zdecydowałem sie na JBL p1222 i mam problem bo nie umie obliczać skrzyni na allegro te JBL są w skrzyniach 50-60 l wydaje mi sie ze za mało no nie wiem . Może mi kto doradzi litraz jaki zrobić i jakie strojenie. Bardzo bede wdzieczny.

0 12
  • #4 04 Maj 2008 20:09
    Ba-slawek
    Poziom 10  

ja bym wolał BR i taką zrobie i będe widział jak to będzie grało potem jak bede miał czas zrobie zamknieta .
    Tylko co z tym litrażem i zestrojeniem???

0
  • #5 04 Maj 2008 20:17
    tplewa
    Poziom 38  

Ba-slawek - a myslisz ze z czego sie to liczy jak nie z paramterow TS... a one mowia to o czym wspomnialem - czyli BR odpada... Chyba ze te dane sa z d... co by mnie nie dziwilo przy firmie dzibiel :)

A jak bys wolal BR to kup glosnik ktory sie nadaje do BR, a nie jakis wynalazek...

0
  • #6 04 Maj 2008 20:26
    Ba-slawek
    Poziom 10  

A to dlaczego są orginalne skrzynie do JBL p1222 na youtube i tam chodzą pod BR ???

0
  • #7 04 Maj 2008 20:41
    tplewa
    Poziom 38  

Ba-slawek napisał:
    A to dlaczego są orginalne skrzynie do JBL p1222 na youtube i tam chodzą pod BR ???

Bo producent zaleca do tego glosnika obudowe BassReflex lub BandPass - jest to w nocie katalogowej tego glosnika. Z tym ze jak wspomnialem podane tam dane TS pokazuja ze ten glosnik nie nadaje sie do BR... Wiec w ktoryms momencie producent klamie...

A wzory te stosuje sie od X lat i nie sa jakims wymyslem szalonego nalkowca... Jesli dane podane przez producena to bzdury to byc moze nadaje sie on do BR... ale jak policzyc jesli te dane to bzdury ??? Trzeba by samemu
    zrobic pomiary glosnika i zobaczyc co wyjdzie z tego...

P.S.
    youtube to nie najlepsza droga, lepiej troche poczytac jak co sie liczy odnosnie obudow - bedzie latwiej przy zakupie glosnika...

0
  • #8 25 Maj 2008 15:39
    Ba-slawek
    Poziom 10  

Witam ponownie posiadam już 2 takie JBL i mam problem jeden mam w skrzyni BR 50l ale co z dwoma zrobić czy jedna skrzynia czy 2 i czy moze 2 wsadzić do jednej zamknietej. prosze coś poradzić. pozdro

0
  • #9 25 Maj 2008 20:45
    Xan02
    Poziom 17  

Tak dla ciekaowsic ktory/e parametry T/S dyskfalifikują użycie P1222 w skrzyni BR??

0
  • #11 25 Maj 2008 20:54
    powalla
    Moderator CarAudio

Tak dla zaspokojenia twojej ciekawości radzę poczytać właśnie o parametrach T-S (co oznaczają)............no chyba ,że Ci się nie chce szukać lub masz bana na Google ,to daj znać ,my nie mamy nic lepszego do roboty ,to posiedzimy w ten piękny niedzielny wieczór i odwalimy całą robotę za ciebie ..........

0
  • #12 25 Maj 2008 21:02
    Xan02
    Poziom 17  

Nie nie mam :bana na Google" :) i bardzo przepraszam jesli kogos zbulwersowalo moje pytanie.
    Jesli chodzi o glosniki o dobroci 0,5 nawet do 0,6 sa masowo pakowane do obodow BR i dobrze sie tam sprawuja. Wiekszosc producentow dolacza projekty skrzyn wentylowanych do swoich produktow z nawet z takim "stosunkowo" wysokim Qts.

0
  • #13 25 Maj 2008 21:57
    tplewa
    Poziom 38  

Xan02 napisał:
    Nie nie mam :bana na Google" :) i bardzo przepraszam jesli kogos zbulwersowalo moje pytanie.
    Jesli chodzi o glosniki o dobroci 0,5 nawet do 0,6 sa masowo pakowane do obodow BR i dobrze sie tam sprawuja. Wiekszosc producentow dolacza projekty skrzyn wentylowanych do swoich produktow z nawet z takim "stosunkowo" wysokim Qts.

Owszem stroi sie je na 40Hz albo i wiecej i sluza do buczenia ;)
    Generalnie kazdy glosnik mozna zapakowac do BR, ale co z tego jak zachowuje sie to tragicznie - zero kontroli, odpowiedz ipmusowa do bani itd.

Glownie dla milosnikow samochodowych "tuuub" gdzie wiecej buczy niz gra.
    Z moich eksperymentow to nawet 0.5 to jest zbyt wysoko (moje osobiste odczucia), bo taki glosnik juz nie gra wspaniale w BR...

0