Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer TSW307D2. Jaki wzmacniacz do skrzyni?

avanciarz 04 Maj 2008 18:34 1688 23
  • #1 04 Maj 2008 18:34
    avanciarz
    Poziom 9  

Witam jestem zainteresowany kupnem skrzyni basowej z głośnikem PIONEER TSW307D2
    link allegro
    Jaki wzmacniacz będe potrzebował do tej skrzyni' obecnie posiadam wzmacniacz MAc AUDIO 2000MPX czy on wystarczy do zasilania tego głośnika ---jak go podłączyć aby było OK?
    Rejestrując się na forum, zaakceptowałeś regulamin panujący tutaj:
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    Sprawiasz wrażenie , że go nie czytałeś ...poczytaj zanim napiszesz następny post , skup się na pkt. 10 w szczególności pkt 10.11 .[Sylwek]

0 23
  • #2 04 Maj 2008 19:30
    trance84
    Poziom 28  

Myśle że wystarczyłby CARPOWER HPB 1502.

Powinien spokojnie uciągnąć ten głośnik

0
  • #3 04 Maj 2008 19:47
    Ba-slawek
    Poziom 10  

Powiem swoje 3 gr kiedys miałem JBL 1202d ma 300RMS i miałem do nie go piecyk Magnat traxx 300 ma 200RMS i chodził dośc dobrze. Jak masz kase to proponuje coś 1 kanał monoblok za 400zł to można już jakas używke na allegro kupic do Pionka.

0
  • #4 04 Maj 2008 21:19
    avanciarz
    Poziom 9  

wiem że nonoblock był by najlepszy ale ciężko dostać coś w tej cenie co piszesz---a jak podłączyć wzmacniacz dwukanałowy do tedo pionka (on ma dwie cewki)

0
  • #5 04 Maj 2008 21:27
    trance84
    Poziom 28  

Ten pionek jest fabrycznie zmostkowany na 4 Ohm.

Więc bierz wzmak w swoje ręce zobacz na wyjścia głośnikowe ( SPEAKER ) i szukasz napisu BRIDGED i znaków plusa i minusa koło tej nazwy i podpinasz + z pionka do plusa przy napisie BRIDGED no i - z pionka do minusa na wzmaku przy tym samym napisie.

Czasem na panelu sterującym wzmaka jest przełącznik pracy STEREO-MONO dajesz mono

Potem ustawiasz filtr na LPH
    Potem FREQUENCY na 100Hz
    Potem GAIN lub LEVEL na 3/4

no i to wszystko ze wstępnej regulacji i podłączania pionka do wzmaka

Parę uwag:

Kable zasilające wzmak min 10mm2 plus z aku i minus z aku
    Kable ze wzmaka do pionka min 2.5mm2
    No i przedewszytkim porządnie wykonana instalacja zasilająca

0
  • #6 04 Maj 2008 21:35
    VVisnia
    Poziom 23  

Kolego avanciarz. Zacząć należy od tego, że zrezygnuj z pionka. Wystarczy, że oczytasz posty z ostatnich powiedzmy 2 dni i już będziesz wiedział czemu i co zamiast.

Zreszta popatrz na tę aukcję :] "bass - killer, gigantyczny bass reflex; sprawdzone przez ekspertów - potężny bas" no i pasmo przenoszenia "do 500Hz" straszne bzdury, zero faktów i danych, sam marketing dla takich jak Ty tzn. jeszcze nie wiedzących (Jeszcze :]) - nie zastanawia Cię dlaczego?

Omiń łukiem - nie pożałujesz. A jeżeli chodzi o podpięcie takiego głośnika to w dzisiejszych nawet postach temat został zobrazowany (dosłownie). trochę werwy w szukaniu i znajdziesz wszystko co Ci trzeba, nie sięgając nawet więcej niż tydzień wstecz.

pozdrawiam

0
  • #7 04 Maj 2008 21:46
    trance84
    Poziom 28  

Kolega wiśnia masz racje ale może on nie ma kasy na lepsze brzmienie?

Można mu zaproponować zestaw :

-2x Powerbass m-10 ok 450zł/szt głosnik
    -1x Sinus Live SLA 1500 ok 830zł/szt wzmacniacz monoblock

ten zestaw ok 1700 zł za same komponenty nie licze okablowanie ok 300zł plus jakies pudło do tych powerbass-ów nastepne 300.

Razem lekko 2300zł ale efekt jest taki że mu się fura od bassu rozleci w dosłownym tego słowa znaczeniu.

W tym zestawieniu masz wszystko czego można wymagać od bassu-

-szybko
    -dynamicznie
    -DUŻO

Może to go zastanowi???
    :D:D:D:D:D

0
  • #8 04 Maj 2008 22:19
    tplewa
    Poziom 38  

he he to jest najlepsze:

Cytat:

Małe porównanie: ten subwoofer waży 3x więcej niż tuba Magnat Streetracer... no comments...

Teraz chyba trzeba zaczac kupowac sprzet na kilogramy :)
    Ale co zrobic naiwnych nie sieja, sami rosna.

A co do kwestji finansowych to trzeba wszystko przemyslec, jesli nie stac nas na sprzet ktory zapewni prawdziwe Waty i jakosc, to trzeba celowac w sprzet na ktory nas stac i reprezentuje minimum przyzwoitosci.

0
  • #9 04 Maj 2008 22:26
    _ige_
    Poziom 20  

trance84 wedlug mnie polaczenie pb m10+sla to nieporozumienie,chyba ze to ma byc tylko do " taki że mu się fura od bassu rozleci".

0
  • #10 04 Maj 2008 22:48
    trance84
    Poziom 28  

A do czego innego kolego _ige_
    To jest mój prywatny pomysł na PORZĄDNY bass w aucie.

Wydaje mi się że porządnie zatrzęsie autem.

Chyba że jestem w błędzie...

0
  • #11 05 Maj 2008 20:35
    avanciarz
    Poziom 9  

KOLEDZY!!!! spokojnie mam ograniczony budżet na ten cel:cry:
    Jak pisałem PIONEER jako firma mi osobiście przypadła do gustu choć wiem że są lepsze marki jeśli chodzi o sprzęt audio...
    Dziękuje za dobre rady napewno bym skorzystał jeśli by środki pozwoliły...

0
  • #12 05 Maj 2008 20:59
    trance84
    Poziom 28  

Zawsze mnie zastanowiało dlaczego jeżeli ktoś zaproponuje głośnik poniżej 300 zł szt to rozwija się burza zrezygnuj dołuż sprzedaj zamien to syf nie kupuj szkoda kasy...

To poco produkują te głośniki??
    Przecież pioneer mógłby zacząć swoją serię głośników od PIONEER TS-W3001 D4 i co ktoś by to ze zwykłych śmiertelników kupił ? NIE bo są za drogie dla nich jak i większości z nas . dla mnie koszt tego głośnika to 1/4 wypłaty .

Więc wypuszcza się na rynek tańsze głośniki dla ludzi o średnich dochodach.

Zupełnie inna kwestią jest to że ktoś czuje przywiązanie do jednej marki.
    Nie możesz mu tego zabronić tak jak tobie podobają sie brunetki czy szatynki a mnie czarne...

Jeżeli podoba się mu pioneer niech go kupi i będzie nieświadomy że głosnik w tej samej cenie np HERTZ DS 300 czy EarthQuake zagra mu o wiele lepiej...

Ale może on lubi takie kartonowe brzmienie??
    Może nie jest audiofilem

Nie można narzucać komuś z góry że ma iśc za głosem narodu : teraz kupujemy HERTZ-e i od jutra w każdym zgnitym golfie dudni HERTZ ....

0
  • #13 05 Maj 2008 22:08
    tplewa
    Poziom 38  

trance84 jesli chodzi o porownywanie glosnikow do dochodow to nie tak.

Porownaj je do zarobkow na zachodzie bo nikt na polski rynek nie produkuje specjalnie. A to ze zarabiamy w tym kraju smieszne pieniadze to juz inna kwestja, z tego powodu stac nas na sprzet "smietnikowy". Dlatego tez warto nauczyc sie wydawac rozsadnie zarobione pieniadze, niestety biednych nie stac na tanie rzeczy. Wydaje taki czlowiek kase i potem placze bo nie gra, albo sie cos odkleilo, albo sie cewka spalila itp. no i kupuje nastepny - gdzie za laczna sume mial by juz cos sprawdzonego...

Inna kwestja to wlasnie majac smieszne zarobki glupie jest napalac sie na sprzet z tysiacami watow na ktory nas prawde mowiac nie stac. Jesli nie mamy kasy na Mercedesa to kupujemy cos tanszego, niestety w CA jest niaczej i nikt nie mowi ze kolorowy glosnik to badziewie z chin...

0
  • #14 05 Maj 2008 22:14
    trance84
    Poziom 28  

Więc wytłumacz mi dlaczego to tak każdy odradza i odradza.

Może chłopak na tego pionka składał pół roku odmawiająć sobie piwa papierosów i innych dobrodziejstw i ma tylko tyle kasy i nie ma zamiaru czekać dalej na drugie tyle więc kupuje.

Nie mówcie znowusz że ten głośnik nie jest nic warty bo kumel ma go pod peynga (czy jakoś tak ) podłączonego i nawet ładnie autem huśta i nie ma aż takiej dużej granicy pomiędzy JBL 1204 BP czy BR ...

0
  • #15 05 Maj 2008 22:29
    tplewa
    Poziom 38  

trance84 napisał:
    Więc wytłumacz mi dlaczego to tak każdy odradza i odradza.

Może chłopak na tego pionka składał pół roku odmawiająć sobie piwa papierosów i innych dobrodziejstw i ma tylko tyle kasy i nie ma zamiaru czekać dalej na drugie tyle więc kupuje.

Nie mówcie znowusz że ten głośnik nie jest nic warty bo kumel ma go pod peynga (czy jakoś tak ) podłączonego i nawet ładnie autem huśta i nie ma aż takiej dużej granicy pomiędzy JBL 1204 BP czy BR ...

I tu sie wlasnie rodzi pytanie czy kupujemy sprzed do chustania autem pod jakims pejingiem ;) czy sprzet do grania ktory moze nie narobi halasu ale za to sie nie rozpadnie. Zreszta kazdy glosnik mozna zestroic na max SPL dajac
    BR z strojeniem na wysoka czestotliwosc bedzie to mulic, zero kontroli ale chustac bedzie. Do takiego podejscia to i buszmen wystarczy.

W tej kwocie mozna znalez owiele wiecej glosnikow choc moze nie pisze na nich 1000W i to juz jest w tym momencie zle.

Osobiscie to juz mi sie odechciewa nawet wymienianie firm i modeli bo to i tak nic nie daje (zreszta to nie moja kasa) - marketing robi swoje. Ale w sumie sie nie dziwie bo pracuje w firmie robiacej badania psychologiczne skutecznosci reklam :) wiec wszystko dziala tak jak powinno :)

1
  • #16 05 Maj 2008 22:34
    twister4
    Poziom 13  

hertz ds300 i pioneer 307 ... przeciez mocowo hertz odpada przy pionierku. moze chlopak potrzebuje mocniej zatrzasc basem a nie oczekuje "czystszego" dzwieku. wiec takie porowanie nie ma sensu. a tak poza tym pionierek ladnie gra i w zadnym wypadku nie porowalbym to do kartonowego brzmienia.
    tuby magnaty itp. to jest to czego trzeba unikac!

0
  • #17 05 Maj 2008 22:34
    trance84
    Poziom 28  

Wiem wiem że nie magiczne cyfry grają w głosniku tylko jakość wykonania i firma...

Wiele razy już powtarzałem że porządnym głosnik ze 100W RMS rozniesie na kawałki te wszytkie masakratory z 2000W na pokładzie ale cóż ...

Ktoś się uprze i koniec.

A ja zbieram na powerbass m-10 i sinusline zobaczymy jak to będzie waliło basem a potrzebuje naprawdę moncego kopa w aucie bo to kocham...

0
  • #18 05 Maj 2008 22:51
    tplewa
    Poziom 38  

trance84 napisał:
    Wiem wiem że nie magiczne cyfry grają w głosniku tylko jakość wykonania i firma...

Wiele razy już powtarzałem że porządnym głosnik ze 100W RMS rozniesie na kawałki te wszytkie masakratory z 2000W na pokładzie ale cóż ...

Ktoś się uprze i koniec.

A ja zbieram na powerbass m-10 i sinusline zobaczymy jak to będzie waliło basem a potrzebuje naprawdę moncego kopa w aucie bo to kocham...

Bo wszystko zalezy od dobrania klockow i wykonania calosci. Co z tego jak da sie silny glosnik i nie ma sie kasy aby go konkretnie zasilic. To samo tyczy sie obudowy... dlaczego jesli komus zalezy na trzepotaniu autem nad nia nie posiedzi, a dosc czesto mozna jeszcze wiele wyciagnac jesli chodzi o dB - najczesciej jest to krotka symulacja w WinISD i na tym koniec... Lepszy efekt dosc czesto daje mniejsza moc i zrobienie wszystkiego prawidlowo...

0
  • #19 05 Maj 2008 23:16
    twister4
    Poziom 13  

a tak naprawde w duzej mierze bedzie zalezec od jakosci i rodzaju nagranego utworu ... u mnie na slabiutkim stxie po pewnych ustawieniach wlasnie na takim utworze gralo przepieknie. inni dziwili sie jak moze grac taki "badziew" :D ale co z tego jak na innej muzie nagranej w kiepskiej jakosci gralo tragicznie :0
    wiec drozsze glosniki sa po prostu bardziej uniwersalne :)

0
  • #20 06 Maj 2008 18:10
    trance84
    Poziom 28  

Tutaj też się zgodzę jakosć mp3 czy utworu ma OGROMNE znaczenie.

Mozna mieć naprawdę porządny sprzęt i słuchac mp3 z jakością 128kbps
    co mija się z celem ..
    Jak mp3 to tylko od 192kbps (to minimum) do 320 kbps jest rozsądne słuchanie.

A najlepiej to orginały.

A i ustwieniu sprzętu też warto poświęcić troche czasu.
    Auto też warto wygłuszyc i to nie wcale drogimi matami.
    Wystarczy pod tapicerke bagażnika włożyć troche wytłumien zza siedzeń malucha (taki materiał jaki stosował Tonsil w wygłuszaniu swoich produktów).
    Ciszej w bagażniku , bass lepiej słychać no i nie trzeszczą wszystkie blachy .
    Klapę bagaznika dobrze wygłuszyc bo nie mato jak "grająca'' rejestracja w aucie.

Trochę własnej roboty i można mieć przyzwoite wygłuszenie i w miarę tanie....

0
  • #21 06 Maj 2008 22:12
    avanciarz
    Poziom 9  

Ładnie tak spekulować...

Zadałem tylko proste jakby się mogło zdawać pytanie i zostałem nieżle podsumowany ...
    Jak już po nazwie można się domyśleć jeżdzę nie zgnitym golfem lecz lśniącym audi avant tdi lubie jak basik miło stuka lecz mam rodzinkę dwie córki 3 latka i roczek więc nie mogę wsadzić sobie potwora w kuer bo tam jeszcze musi zmieścić się wózek i wiele innych rzeczy, zaczynam równierz budować dom więc kwestia wydatków na zachcianki jest skromna...

0
  • #22 07 Maj 2008 08:46
    japan_tuning
    Poziom 13  

Koledzy... byście chcieli żeby każdy miał niewiadomo co w bagażniku. Jeśli ktoś ma 100zł na głośnik wszyscy krzyczą dołóż kolejne 100zł i kup to, a zagra lepiej, inny ma 500zł na głośnik - krzyczycie dołóż jeszcze 200zł nie będziesz żałował, bo to bo tamto. Dla was może taki pioneer to "śmiech na sali" wozić w bagażniku, ale dla innego może grać ładnie i będzie z niego bardzo zadowolony. Jaki pioneer jest taki jest, ale jego sprzęt wg. mnie nie jest nisko klasyfikowany. Robi sprzęt bardzo dobrej klasy, który bierze udział we wszelki zawodach światowych car audio i triumfuje, a również produkuje sprzęt dla tych, którzy chcą jechać przed siebie i przyjemnie słuchać muzyki. Prawidłowo sprzęt dobiera się indywidualnie, a nie w każdym poście wokół głośników niskotonowych krąży m.in. tylko firma powerbass. To nie tak - są tacy którzy kupią z allegro głośnik za 50zł z przesyką, zbiją półeczkę, wygłuszą i są zadowoleni bo coś tam się odzywa z bagażnika... A są tacy dla których będzie szmatą firma typu powerbass itp., bo dla nich dzwięk, który wydobywa się z tego głośnika będzie śmieszny i potrzebują duuużo więcej i podejrzewam, że wtedy żaden z was by mu nie pomógł.. To chyba wszystko co chciałem wyrazić... Także takie są moje skromne uwagi co do sprzętu...

P.S Popieram wypowiedzi trace84.

Dziękuję za uwagę;)

0
  • #23 07 Maj 2008 10:16
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

pioneer triumfuje ?

gdzie ?

w czym ?

na pewno nie w głośnikach

0
  • #24 07 Maj 2008 11:48
    _ige_
    Poziom 20  

japan_tuning
    Zamiast pisac takie wywody napisz cos na temat.

avanciarz
    Osobiscie ci proponuje 2x intertechnik mds08 w klozecie.Skrzynka bedzie mala i zgrabna i wozek napewno sie zmiesci.Zagra to bardzo fajnie i dynamicznie bez porownania do pioneera koszt jednego takiego glosnika 239zl chodz jak sie dobrze zainteresowac do mozna dostac sporo taniej.Te glosniczki nie sa pradozerne wiec i zadowola sie juz 100-120W na sztuke.

Moderowany przez Sylwek:

Zamykam ten temat bo brnie donikąd

Osobiście uważam ,ze pomysł z IT jest bardzo dobry.

0