Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transformator zapłonowy do myjki KARCHER-poszukuję.

piotrek** 04 May 2008 18:38 3398 6
 • #1
  piotrek**
  Level 12  
  Jak w temacie poszukuje transformatora zapłonowego do myjki wysokociśnieniowej firmy KARCHER.
  Jest to myjka z podgrzewaczem na paliwo płynne (olej napędowy) w której padło trafo zasilane z sieci czyli 230V/50Hz na wyjściu jak napisane na tabliczce 2x5kV/10mA Typ:Z 10100 E32.
  Szukałem w sieci sugerując się tymi parametrami i nic, może któryś z kolegów wie gdzie taki znaleźć.
  Już rozważałem wykorzystanie układów z elektrody tzn. elektronicznych generatorów z trafami od telewizora ale te wymagają dodatkowego zasilania i trzeba je dodatkowo izolować bo będzie pracować obok wody a i same trafo może mieć niewystarczający prąd i myjka może gasnąć zalewając paliwem wszystko.
  Przykład takiego układu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1004708.html
  Proszę o pomoc
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  Rysio4001
  Heating systems specialist
  Witam.
  Takie transformatory występują w palnikach olejowych i niektórych gazowych do kotłów CO. Ten transformator którego zdjęcie umieściłeś w załącznikach, występował w starszych palnikach. Obecnie są transformatory w całości zalane w plastiku o podobnych parametrach, i z powodzeniem je stosujemy w starszych palnikach jako zamienniki. Kupisz taki transformator w serwisach kotłów CO.
  Pozdrawiam.
 • #3
  piotrek**
  Level 12  
  Tak też zauważyłem podobieństwo w transformatorach ale te kosztują nawet 250zł za sztukę i zdecyduję się na kupno takiego dopiero wtedy kiedy nie będę miał wyjścia.
  Przecież są też myjki innych firm które może tez stosowały tego typu rozwiązania (transformator a nie np:przetwornica) i może ktoś miał z takimi elementami do czynienia i poda jakiś link.
  Pozdrawiam
 • #4
  elster
  Level 14  
  Transformatory o podobnych parametrach stosowane sa również do neonów i zdarzyło mi się kiedyś zastąpić takim uszkodzony element do karchera.
 • #5
  piotrek**
  Level 12  
  Sprawdzę, a jak znajdę i dopasuję to napiszę o postępach.
  Dziękuję i pozdrawiam.:D
 • #6
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
 • #7
  piotrek**
  Level 12  
  Kończę ten temat gdyż znalazłem firmę zajmującą się handlem częściami do myjak między innymi transformatorami zapłonowymi.
  http://www.elmar.fc.pl/sklep/?p=p_7&iCategory=7&iPage=2
  Ale w odpowiedzi na mój e-mail była cena i teraz uwaga 325zł+koszta wysyłki więc zdecydowałem się na kupno trafa używanego w piecach olejowych, jak proponował kolega.
  Pozdrawiam i dziękuję za pomoc