Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz czterokanałowy do 250zł?

UCIEK 04 Maj 2008 18:47 3482 14
  • #1 04 Maj 2008 18:47
    UCIEK
    Poziom 9  

Witam.Pomóżcie z wyborem wzmacniacza czterokanałowego do 250zł.Chciałbym aby ten wzmak zasilał mi dwa helixy dark blue 16,5cm oraz skrzynię magnata głośnik 30cm około 300w

• #2 04 Maj 2008 18:58
    Ba-slawek
    Poziom 9  

Mysle ze ma to być używka wiec za tą kwote może uda ci sie kupic JBL CS 4kanały albo JBL GTO 4000 chodza po 250-300zł na allegro.
    A ten sub to 300RMS chyba nie bo jak RMS to ciezko . pozdro

• #3 04 Maj 2008 19:18
    trance84
    Poziom 28  

Tu też się zgodze z kolegą do zasilenia tych helix-ów to wystarczy wzmak JBL .

Natomiast aby uciągnął tego suba 300W to będzie problem.

Podaj model tego głośnika w subie bo to może być jakiś chiński wynalazek i bedzie miał ze 100W RMS to ten wzmak da radę.

• #4 04 Maj 2008 19:50
    Ba-slawek
    Poziom 9  

A jak ja bym byl tobą to bym Helixy dał pod radio i jakiś 2 kanałowy wzmak na sam sub , Zależy jakie też masz radio ale powienno być dobrze.

• #5 04 Maj 2008 20:00
    trance84
    Poziom 28  

No helixy zagrają pod radiem ale lepiej i ładniej pod wzmakiem.
    Co do tego suba może wystarczyłby CARPOWER HPB 1502 ??

Raz wydane pieniądze i wmiare fajny wzmacniacz.

• #6 04 Maj 2008 20:16
    UCIEK
    Poziom 9  

Słuchajcie ja mam te helixy pod radiem ale chciałem trochę więcej z nich wyciągnąć a suba pod kenwoodem model kac-821

Dodano po 2 [minuty]:

Ten kenwood doskonale daje sobie radę z tą skrzynią ale chciałem wyciągnąć jeszcze więcej z tych głośnikółw.Jeśli choodzi o o magnata to ma max 300w ale chyba nie rms

Dodano po 5 [minuty]:

A co myślicie o magnatach? Mam tu na myśli magnat classic 480w?

• #7 04 Maj 2008 20:17
    trance84
    Poziom 28  

A może powiedz nam coś wiecej na temat twojego CarAudio
    Jaki samochód jakie radio jakie przewody.
    Opisz co masz w samochodzie.
    Podstawa do porządnego grania głośników w drzwiach to jest wygłuszenie drzwi matami wygłuszającymi i porządne zamontowanie głośników.
    Te helixy mają dobrą opinie na forum ale trzeba wygłuszyć drzwi aby zobaczyć na co je stać.

• #8 04 Maj 2008 20:34
    UCIEK
    Poziom 9  

Nie jestem jakimś audiofilem więc nie wydaję kupy pieniędzy na głośniki wzmacniacze radia itp.Chciałbym tylko za jakieś rozsądne pieniądze kupić coś co będzie grało a nie charczało.Posiadam VW Passata B3 kombi.Radio blaupunkt model london MP37.Drzwi niestety nie mam wygłuszonych ale na szczęcie nie dudnią. A jeśli chodzi o kable to niestety nie powiem jakiej są firmy ale same (czincze) kosztowały około 80zł

Dodano po 1 [minuty]:

I tak jak napisałem wcześniej mam wzmaka dwukanałowego kenwood kac-821 pod którym chodzi skrzynia magnata

Dodano po 1 [minuty]:

Ten wzmak jest naprawdę dobry.Nie jest rozkręcony do połowy a już daje piękny miękki bas a nie walenie w wiadro

• #9 04 Maj 2008 21:08
    trance84
    Poziom 28  

Więc skoro wzmak daje sobie radę z tym subem to poco go zmieniać.
    Jedynie podłącz wzmak pod wyjście w radiu Sub-out i ustaw w radiu w opcjach że masz suba podpiętego.
    Wtedy może pokaże ci się wiecej opcji do sterowania subem i zagra lepiej.

Jakie kable zasilające lecą do wzmacniacza?
    Powinny minimum być to 10mm2 położone z jednej strony auta przeważnie po stronie kierowcy a kable chinch po stronie pasażera.
    Najlepiej plus prosto z aku i minus też prosto z aku.
    Przy aku na kablach zasilających bezpiecznik 40A wystarczy do tego systemu.

Jeżeli masz te warunki spełnione to bass będzie fajny.
    Ja też mam passata b3 kombi i miałem w bagażniku domowy subwoofer magnata BETASUB 20 około 60w mocy plus przetwornica 12V na 220V i powiem ci że grało to całkiem przyzwoicie i fajnie pasaciorem trząsło.

A powiedz czego jeszcze oczekujesz od swojego car audio czego ci mało w nim?

• #10 05 Maj 2008 08:31
    UCIEK
    Poziom 9  

Trance84 widzę że nie uważnie czytasz.Zacznę od odpowiedzi na twoje pytania.Zasilanie 8mm a minus z obudowy.
    Ja nie narzekam na bas moim aucie.Ten kenwood jest naprawdę świetny mimo swojego wieku.Daje doskonały miękki bas.A wzmacniacz chciałym zmienić tylko po to aby podłączyć do niego moją skrzynię i helixy które mam w dzrzwiach.Tutaj chodzi mi tylko o te helixy,to z nich chciałbym wyciągnąć coś więcej.Tak więc powiedzcie mi co myślicie o moim planie? Jeśli mam zmienić ten wzmak to jaki,oczywiście używany

Dodano po 3 [minuty]:

A tak właściwie trance84 to widzę że trafił swój na swego.Pozdro dla wszystkich posiadaczy VW PASSATA B3

• #11 05 Maj 2008 17:15
    trance84
    Poziom 28  

Thx za pozdrowienia.

Słuchaj bardzo dobrze na audio samochodowym zna się kolega crazy_88 on ci pomoże dobrać wzmak do tego suba.

A ja proponuje do 300zł ci coś z alpine , crunch , axton ...

• #12 05 Maj 2008 17:22
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

weź "złotego" sonego

jeszcze ci trochę kasi zostanie ;)

• #13 05 Maj 2008 18:16
    UCIEK
    Poziom 9  

Sory pan dan ale jakoś nie mam przekonania do sonego

Dodano po 10 [minuty]:

Uzyskałem już część odpowiedzi na moje pytania za co bardzo dziękuję.Ale mam jeszcze jedno.
    Co myślicie o wzmacniaczach blaupunkt (nowa seria gt4) lub magnat (classic 360,480,600)

• #14 05 Maj 2008 18:19
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

no tak a do tych sprzętów masz?

te sony o których mówię to oryginały japońskie

i są to tanie i jakościowe wzmaki!

ale twój wybór

• #15 05 Maj 2008 18:36
    UCIEK
    Poziom 9  

Pan dam a masz jakiś link do tego?

Dodano po 51 [sekundy]: