Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wieżą JVC-UX G49

Kroovka 04 Maj 2008 19:11 969 0
 • #1
  Kroovka
  Poziom 23  
  Witam. Być może znów strzelam nie w ten dział. Mam problem ze sprzętem jak w temacie. Zakupiłem tę wieżyczkę (mikro) kilka dni temu (nówka), wyboru dokonałem słuchając tego samego modelu na półce, a swoją dostałem prosto z magazynu z pudełka. I szczerze powiem, że dźwięk jest mocno nieładny. Nie to, że coś tam brzęczy czy pierdzi, nic z tych rzeczy.
  I tak, muzykę klasyczną, muzykę Vangelisa odgrywa poprawnie. Problem stanowią kawałki dyskotekowe z materiałem wokalnym. Wieża przez firmowe głośniki dwutorowe produkuje bardzo ładne i wyraziste basy, muzyka poza perkusją też jest znośna, natomiast tragicznie odtwarzane są części wokalne.
  Ma się wrażenie, że środkowa część charakterystyki została ustawiona za wysoko (tej części nie można zmienić z poziomu funkcji użytkownika) przez co basy i inne niskie tony tłumią wokalistę. Są takie momenty, że trudno jest zrozumieć co wokalista śpiewa. Kiedy perkusja schodzi to poprawia się (subiektywne odczucie) wokal. Czy orientuje się ktoś czy tego typu mikrowieże posiadają jakąś wewnętrzną regulację dźwięku za pomocą zworek czy też potencjometrów bezpośrednio na płytce PCB? Może to kwestia słabych kolumn dwutorowych?

  Pozdrawiam ...

  Zapomiałem dodać, że model na półce słuchałem dość cicho bo inaczej się nie dało, a przy cichym odtwarzaniu problem jest jakby dyskusyjny.  Proszę się zapoznać z Regulaminem Forum.
  Uniknie Kolega w ten sposób niepewności co do słuszności wyboru działu, a przy okazji wskaże jak należy zredagować tytuł swego tematu.
  Polecam p. 11 tegoż regulaminu.
  Użycie klawisza "zmień" pomoże poprawić temat.
  (dj-MatyAS)


  EDIT2: Ponieważ nie zaproponowano innego działu więc będę kontynuował dalej.
  Cóż, ciekawość mnie zżerała, a plomby na JVC jakby zapomnieli dać, więc postanowiłem się sam zapoznać ze środkiem urządzenia.
  Potencjometrów lub zworek regulacyjnych nie uświadczyłem. Ogólnie w środku panuje perfekcyjny porządek.
  Wyróżniłem kilka scalaków na płytach PCB:
  1) Panasonic MN101C49GGB 734U2284
  2) LC 75345 6RN6 (w obszarze oznaczonym na płycie jako Volume IC)
  3) PT 6315 LE30Y T3BK4 (chyba sterowanie wyświetlaczem)

  Płytki PCB są w sumie trzy. Pierwsza to trafo i napięcia dla poszczególnych elementów. Druga, boczna, na której jest ten scalak Panasonica ma dwa symbole "GVA10159" i gdzieś z boku "94V-0 GCI 4RVSZ PbF".
  No i jest trzecia PCB "GVA10158-A2" na której są kontrolery od klawiszy na panelu czołowym, obsługuje wyświetlacz. Czy jest coś więcej, nie wiem, bo nie chciałem już badać co jest między panelem czołowym a tą PCB.

  Jeśli ktoś wie coś z palca na temat powyższych podzespołów i gdzie może tkwić szczegół to chętnie poczytam, sam zaś oddam się googlaniu.

  Pozdro.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.