Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo LX16V 1.8 - Nagrzewnica palenie kabli

04 Maj 2008 20:38 1690 6
  • Poziom 13  
    Witam !!!!!!!
    Mam problem z moim samochodem, a w zasadzie 2 problemy:

Pierwsze to swad kabli w samochodzie i palenie sie ich w czasie dzialania nagrzewnicy, zarowno na zimnym jak i cieplym nadmuchu. Robilem juz to kiedys, ale po wymianie wtyczki na nowa i lutowaniu upalonych kabli problem znowu wystepuje. Nie wiem czym to jest spowodowane, moze ktos sie zetknal z tym kiedys i mial taki sam problem, takze prosze o pomoc.

Drugie to kontrolka hamulca recznego, nie pali sie, nie wiem jak sie dostac do deski rozdzielczej, zeby sprawdzic kontrolke. Nie chce narobic gnoju w samochodzie srubokretem, bo wiem ze to jest najlepsze rozwiazanie. Najpierw chce sie upewnic. Migala, migala i zgasla, moze wylacznik sie zepsul w hamulcu w przycisku ?????

Trzecie to zolkniecie swiatel przednich, w srodku takie plastiki, soczewki. Czy jest jakas rada zeby to usunac ?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Kolego brak masy albo masa zaśniedziała.
  • Poziom 13  
    Niestety wszystkie masy posprawdzalem, na silniku jest jedna wyglada na dobra. Reszte odkrecalem za lewa lampa 2 zlacza i poczyscilem, zostala jeszcze prawa strona. Zero zmian dalej to samo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sprawdzić prawą stronę! Jakie kable Ci się palą, od czego? Jaki rok auta? za mało danych.
  • Poziom 28  
    Witam.Jak już sę smażą kable i czyszczenie nie pomaga to zainteresuj się samym silnikiem nagrzewnicy.Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    -A jak rezystor dmuchawy i sam silnik?
    -Sprawdź najpierw czujnik przy dźwigni ręcznego.
    - Plastiki w lampach można wymienić, a jak nie chce Ci się wymieniać to możesz je wyjąć i jak sprawdzisz światła to zaczniesz się zastanawiać po co one tam miały być ;)
  • Poziom 13  
    To jest rok 1996 jezeli chodzi o scislosc. Reczny juz dziala, wylacznik nie stykal.

Nie wiem jak sie dostac w tym samochodzie do rezystora dmuchawy i jak on wyglada ?